Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmiana ip poprzez router d-link dir 300

danielek5674773 06 Oct 2011 17:11 3901 14
Telkom Telmor
    danielek5674773
    Level 10  
    Witam , chciałbym dowiedzieć się czy jest możliwość zmiany ip poprzez ustawienia w routerze .

Mam intenet z vectry , kabel z modemu leci do routera (d-link dir300) a z routera przez LAN do kompa . W takim podłączeniu mam ip X a gdy podłącze bez routera to mam ip Y .

Więc router jakoś zmienia ip , tylko nie wiem czy jest możliwość żebym zmienił te ip na jakieś inne niż X i Y
  • Telkom Telmor
    danielek5674773
    Level 10  
    No chcę móc zmieniać ip . bo teraz mam tylko 2 możliwości.

Może to się przyda :

... o ile zrzuty zostaną umieszczone zgodnie z zasadami na forum obowiązującymi. [M]
  • Telkom Telmor
    Bródka

Level 41  
    Jeżeli chcesz mieć takie ip jak daje modem bezpośrednio podłączony do komputera czyli publiczne to jest to niemożliwe, to co pokazałeś to ip routera i zakres DHCP masz liczone od 192.168.0.100 do 199

Jak dwie możliwości ?
    Po co chcesz zmieniać to ip ?
    danielek5674773
    Level 10  
    No chce mieć możliwość zmiany ip na inne niż mam .

Teraz mam z routerem jedno i bez niego drugie i nieweim czy jest mozliwosc zmiany ip na jeszcze inne niz te dwa
    Bródka

Level 41  
    Router przydziela ci ip losowo bo nie masz ustawionego stałego ip dla konkretnej karty sieciowej, zakres ip masz na tyle duży ze podłączysz nie cale 200 komputerów, czas przydziału ip masz dosyć duży bo strzelając chyba ponad 2 miesiące na daną karte sieciową o ile wartość ta jest prawidłowa tzn 86400 minut

Jak chcesz zmienić ip to wpisz w DHCP reservation nazwa komputer (może być dowolna), ip jaki chcesz mieć i mac adres który możesz wybrać z listy lub wpisać ręcznie, po ty zapisujesz ustawienia i restartujesz router
    Ma9netyk
    Level 10  
    Zainstaluj na D-Linku DD-WRT i bez problemu na nim będziesz mógł ustalać dowolny ip :-).
    danielek5674773
    Level 10  
    Jak ja zacznę w nim zmieniać softa to zapewne będzie się nadawał tylko do kosza.
    Jest dużo tematów że komuś w ogóle router padł.
    Bródka

Level 41  
    Router nie padnie jak wiesz co robić, napisałem ci jak zmienić ip i nie musisz do tego celu zmienia oprogramowania
    danielek5674773
    Level 10  
    Jakiego ip tam bym nie wpisał to pokazuje "invalid ip adrees"
  • Helpful post
    RedForce
    Level 23  
    Chcesz mieć inne *zewnętrzne* IP? Jeśli taj to spróbuj zmienić MAC routera na inny (powinna być opcja MAC clone) - dobrym rozwiązaniem jest zazwyczaj zmiana dwóch przedostatnich cyfr/liter w MAC - po zresetowaniu routera i modemu powinieneś mieć przydzielone inne IP zewnętrzne. Oczywiście w granicach podsieci Vectry...
    Bródka

Level 41  
    danielek5674773 wrote:
    Jakiego ip tam bym nie wpisał to pokazuje "invalid ip adrees"

Problem jest w tym że nie odróżniasz ip zewnętrznego od wewnętrznego, jakie ip próbowałeś wpisać ?
    danielek5674773
    Level 10  
    Dziękuje wszystkich za odpowiedzi , w szczególnośći dla RedForce-a bo jego podpowiedź zadziałała .(Ip mam wewnętrzne (prywatne))

Dla osób posiadających ten router :
    Zakładka Setup -->Internet Setup -->Manual internet connection setup -->

My Internet Connection is : wybrać Dynamic IP

DYNAMIC IP (DHCP) INTERNET CONNECTION TYPE
    Use this Internet connection type if your Internet Service Provider (ISP) didn't provide you with IP Address information and/or a username and password.

Host Name : DIR-300
    MAC Address : kliknąć clone adres i zmienić 2 cyfry (ja zmieniłem 2 pierwsze)
    Reszty opcji nie ruszać (przynajmniej ja nie musiałem)
    Primary DNS Address :
    Secondary DNS Address : (optional)
    MTU : 1500

Potem odłączyć od prądu router i modem i ponownie podłączyć.

Wielkie dzięki za pomoc.