Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer 3700MP uszkodzony TPD1018F - czy jest zamiennik ?

nuda 06 Paź 2011 17:48 1017 8
  • #1 06 Paź 2011 17:48
    nuda
    Poziom 16  

Witam dzisiaj odebrałem radio od elektronika u niego wszystko grało elegancko.
    Po podłączeniu radia do auta wydostał się z niego dym i ostry zapach spalenizny, po rozkręceniu radyjka okazało się że spalony został układ TPD1018F.
    Po podłączeniu radia do aku świeci ładnie elegancko lecz wydaje żadnych dźwięków będę wdzięczny jak ktoś pomoże mi znaleźć zamiennik układu którego potrzebuje albo może ktoś ma na stanie.

• #3 06 Paź 2011 20:07
    nuda
    Poziom 16  

arturo7711 napisał:
    Tu raczej z zamiennikiem będzie kiepsko. A ten ze sklepu North za drogi jest??

http://north.pl/artykul=TPD1018F.html

Tylko w tym sklepie właśnie znalazłem no aktualnie trochę drogi i nie za bardzo widzi mi się płacić kolejne 60zł ponieważ taką samą kwotę wydałem na elektryka :/

Może ktoś by miał na stanie

• #4 06 Paź 2011 20:12
    arturo7711
    Poziom 21  

nuda napisał:
    Może ktoś by miał na stanie

Zaraz sprawdzę.

• #5 07 Paź 2011 09:22
    nuda
    Poziom 16  

arturo7711 napisał:
    Zaraz sprawdzę.

Będę wdzięczny.

• #6 07 Paź 2011 11:17
    dj_bovorta
    Poziom 13  

Ja bym sprawdził poprawność pinów w wtyczce ISO w samochodzie , bo jak u elektronika działał a po wpięciu dym to coś jest nie tak

• #7 07 Paź 2011 12:47
    nuda
    Poziom 16  

dj_bovorta napisał:
    Ja bym sprawdził poprawność pinów w wtyczce ISO w samochodzie , bo jak u elektronika działał a po wpięciu dym to coś jest nie tak

Wiem już o tym lecz teraz za późno .J ak uda mi się dorwać układ to puszczę bezpośrednio kable z Aku. Teraz radyjko się odpala itp. lecz nie wydaje żadnych dźwięków z tego co wyczytałem to układ odpowiada za sterowanie anteny, czy coś takiego, mam nadzieje że po wsadzeniu układu radyjko wyda jakiś dźwięk.

Lecz nigdzie nie mogę znaleźć układu a jak pisałem nie za bardzo widzi mi się wydawać kolejne 60z + koszty wysyłki. Najlepiej by było dorwać uszkodzone radio ze sprawnym układem.

• #8 07 Paź 2011 13:04
    dj_bovorta
    Poziom 13  

Zabawa z zasilaniem zawsze jest drogocenna , pomylone przewody zasilające mogą narobić daleko idące szkody i na wymianie układu może się nie skończyć .

PS. Maiłem takie radio i byłem bardzo z niego zadowolony , kupił bym je bez wahania gdyby podświetlenie mi pasowało ale niestety . Z doświadczenia wiem że była seria wadliwych wyjść RCA w tych modelach , wada polegała na niedoprowadzeniu masy do owych złącz . Naprawa była banalna po czym znikały szumy i pogwizdy z głośników napędzany przez wzmacniacze z sygnałem z RCA tego Pioneera .

• #9 07 Paź 2011 13:24
    nuda
    Poziom 16  

Postanowiłem zainwestować w to radyjko wiadomo naprawa wyniesie mniejsze koszta jak kupienie nowego. A co instalacji to nie wiem przed podęciem do auta sprawdziłem przewody miernikiem czy oby prawidłowo podpinam, lecz nie wiem czego się spaliło, mam na uwadze że po wymianie tego układu może się nie skończyć lecz mam dobre nadzieje, ale nigdzie nie mogę znaleźć tego układu ;p

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME