Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lód tworzy się na spodzie zamrażarki,chłodziarko-zamrażarka Bosh KGU32121GB

marbab 06 Paź 2011 18:13 4619 12
  • #1 06 Paź 2011 18:13
    marbab
    Poziom 10  

Witam,
    od 4 lat posiadam chłodziarko-zamrażarkę Bosh Logixx (free frost) KGU32121GB. Temp. w chłodziarce: 5 stopni, w zamrażarce: -21. Od miesiąca na spodzie zamrażarki tworzy się lód, którego ciągle przybywa. Muszę ręcznie usuwać ten lód co kilka dni, inaczej wypycha się na zewnątrz, topnieje i zalewa okolice lodówki. Chwilę przed tym, kiedy pojawił się ów problem, zapakowaliśmy całą zamrażarkę nie zamrożonymi zakupami. Nie wiem czy słusznie łączę te fakty. Lód skuwam co kilka dni, i ciągle tworzy się nowy, powodujący unieruchomienie dolnej szuflady.
    Ostatnio zauważyłem, że w tylnej ściance zamrażarki, na całej jej szerokości jest coś w rodzaju otworu (domyślam się, że chłodzącego), z niego w dół prowadziła wąska zamarznięta strużka, więc pewnie to stamtąd przybywa wody.
    Czy wiecie co może być tego przyczyną i jak temu zaradzić? Czy uda się to zrobić domowym sposobem, czy nie obejdzie się bez serwisu? Sprawdzałem uszczelkę i wszystko wydaje się być ok, nie ma żadnych ciał obcych, odkurzyłem wszystko z tyłu, ale na niewiele to się zdało.
    Pozdrawiam.

0 12
  • Pomocny post
    #2 07 Paź 2011 00:09
    zhudomel
    Specjalista AGD

Najpierw trzeba ją porządnie rozmrozić; wyłączyć z gniazdka, otworzyć i niech stoi ze dwa dni przynajmniej. Potem włączyć i sprawdzić czy problem powróci.

0
  • #3 07 Paź 2011 14:27
    marbab
    Poziom 10  

Dzięki za odpowiedź. Taki też szczerze mówiąc miałem plan, ale niestety jak wspomniałem wyżej zamrażarka jest zapchana, i nie mielibyśmy co zrobić z "wkładem". Zjemy wszystko, rozmrożę lodówkę i odezwę się.
    Pozdrawiam

0
  • #4 08 Paź 2011 20:12
    Arcus1977
    Poziom 21  

Skontaktuj się z serwisem autoryzowanym, te chłodziarki naprawiali nawet po gwarancji nieodpłatnie właśnie ze względu na problemy z rozmrażaniem parownika.

0
  • #5 08 Paź 2011 22:10
    marbab
    Poziom 10  

Dzięki za odpowiedź. Najpierw rozmrożę ją sam, jeśli to nie pomoże to zrobię tak jak poradziłeś.
    Pozdrawiam

0
  • #6 13 Gru 2011 17:30
    marbab
    Poziom 10  

Witam po długiej przerwie. W sobotę w końcu rozmroziłem lodówkę! :) (problemem była zbyt duża ilość jedzenia w zamrażarce, którą trzeba byłoby gdzieś przechować, a żaden ze znajomych nie miał aż tyle wolnego miejsca).
    Odmroziłem, umyłem. W poniedziałek rano włączyłem i na razie jest wszystko ok. Więc pomogło.
    Dziękuję wszystkim za pomoc!
    pozdrawiam

0
  • #7 16 Gru 2011 16:40
    marbab
    Poziom 10  

Witam ponownie. Niestety pospieszyłem się :( Lód znowu się tworzy tak jak wcześniej. Zuważyłem jeszcze jedną rzecz mianowicie, krawędź boku zamrażarki, w miejscu gdzie domykają się drzwi jest ciepła (powiedziałbym bardzo ciepła).
    Co radzicie? Czy jest to wina konkretnej częśći? Zastanawiam się czy jest sens naprawy tego (koszta), czy nie lepiej (taniej) będzie po prostu kupić nową lodówkę.
    Pozdrawiam

0
  • Pomocny post
    #8 17 Gru 2011 13:37
    birre
    Poziom 20  

sprawdz z tyłu wężyk odprowadzający wodę z rozmrażania może jest zapchany

0
  • #9 17 Gru 2011 18:39
    marbab
    Poziom 10  

Jak mogę to zrobić? Wężyk jest wypełniony wodą.
    pozdrawiam

0
  • #10 22 Lut 2012 18:28
    marbab
    Poziom 10  

Witam ponownie. Wczoraj zdjąłem obudowę "pleców" zamrażarki, zza której spływała woda. Oczom moim ukazało się ustrojstwo widoczne na zdjęciu (proszę mi wybaczyć brak fachowej terminologii). Załączam zdjęcia, na których widać, że całe to urządzenie jest mokre, pokryte sporej wielkości kroplami, które potem spływały na dno zamrażarki i zamarzały. Nie zauważyłem, aby woda spływała z większej wysokości niż ta. Co dziwne temperatura w zamrażarce -20C i wszystkie mrożonki ok. Co radzicie?
    Pozdrawiam

0
  • Pomocny post
    #11 22 Lut 2012 19:17
    zhudomel
    Specjalista AGD

marbab napisał:
    krawędź boku zamrażarki, w miejscu gdzie domykają się drzwi jest ciepła
    - tak ma być
    marbab napisał:
    Wężyk jest wypełniony wodą.
    - czyli jest zatkany i dlatego woda zostaje w środku i zamarza. Trzeba go udrożnić; prawdopodobnie łatwiej będzie od tyłu chłodziarki wsunąć do wężyka coś giętkiego (cieńszy wężyk, kawałek przewodu elektrycznego), bo od środka może być trudny dostęp do jego górnego końca.

0
  • #12 22 Lut 2012 22:16
    marbab
    Poziom 10  

Dzięki za odpowiedź. W wężyku była woda, ponieważ wygięty jest on w kształcie U rurki, potem prowadzi do "tacki". Zjąłem ten wężyk (łączy on samą chłodziarkę z ową tacką przelewową), ale oprócz wody i zalegającego szlamu (ciekawe skąd się tam wziął) niczego nie zauważyłem. Próbowałem włożyć troszkę kabla w króciec prowadzący do chłodziarki, niestety nie da się. Przeczysciłem ten, króciec cienkim patyczkiem i drucikiem, po wyciągnięciu zauważyłem na końcówce coś w rodzaju śluzu. Złożyłem wszystko z powrotem i poczekam.
    Pozdrawiam

0
  • #13 07 Mar 2012 19:13
    marbab
    Poziom 10  

Dziękuję wszystkim bardzo za odpowiedzi. Problem zniknął kiedy wyczyściłem zamarznięty odpływ wody z zamrażarki (od środka). Delitkatnie przy pomocy śrubokręta wykruszyłem lód i problem zniknął jak ręką odjął! Od dwóch tygodni w zamrażarce sucho, i zimno :) W końcu po wielu miesiącach mogę zapomnieć o tym.
    Pozdrawiam

0