Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki telefonu dual sim (na 2 karty SIM)

asziatko 06 Paź 2011 19:21 15212 19
  • #1 06 Paź 2011 19:21
    asziatko
    Poziom 21  

Witam,

jestem zainteresowany zakupem telefonu dual sim (na 2 karty SIM).

Przyznam że mam dylemat który telefon wybrać i który był by powiedzmy dobry, sprawdzony i polecany.

Zaznaczę że interesuje mnie telefon tradycyjny z klawiaturą nie dotykowy.

Liczę na Waszą pomoc i opinie do proponowanych modeli.

Pozdrawiam,
    Artur

0 19
  • Pomocny post
    #2 06 Paź 2011 19:45
    krzysiek1959
    Użytkownik obserwowany

Szanowny kolego. Jeżeli jesteś zainteresowany zakupem telefonu dual sim powiem tak_
    posiadam firmy myPhone i jestem z niego bardzo zadowolony .Brak jakichkolwiek napraw
    powiem że kilka razy upadł i wszystko działa,teraz wyszedł nowy model 3380 za naprawdę nie duże pieniądze.gwarancja Dor-tor.Ponadto dwa oddzielne przyciski odbioru, modulator głosu.Dalsza decyzja juz należy do ciebie..Pozdrawiam

0
  • Pomocny post
    #3 06 Paź 2011 19:47
    poochone
    VIP Zasłużony dla elektroda

Polecam nokie X1

0
  • #4 06 Paź 2011 19:54
    asziatko
    Poziom 21  

Rzuciłem okiem na myPhone 3380 i powiem że image ma OK. Tylko co mnie nie pokoi - bateria raptem Li-Ion 750 mAh. A Tobie ile wytrzymuje bateria?. I jakiej masz produkcji (Made In...) myPhone?.

NOKIA X1 widziałem była by tylko ciut mały wyświetlacz ma.

0
  • Pomocny post
    #5 07 Paź 2011 07:38
    jasiek_b
    Poziom 9  

Witam,
    Chciałem się podpiąć pod temat żeby nie zakładać nowego wątku. Zatem też poszukuję telefonu dual sim, nawet znalazłem fajne Samsunga 3322, niezły LG GX500, ale mają one katastrofalną wadę: podczas rozmowy z jednej karty druga jest wyłączana. Obie działają tylko w stanie oczekiwania, tzn. że podczas rozmowy gdy ktoś zadzwoni do nas na drugą kartę to usłyszy że jesteśmy poza zasięgiem, a wyczytałem gdzieś że są telefony gdy w takim przypadku dzwoniący na drugą kartę ma sygnał "zajętości". Czy ma ktoś wiedzę na ten temat, czy można to naprawić jakimś upgrade softu?

0
  • Pomocny post
    #6 07 Paź 2011 10:19
    poochone
    VIP Zasłużony dla elektroda

Kolego to jest normalne

0
  • Pomocny post
    #7 07 Paź 2011 19:22
    KRY5PIN
    Poziom 34  
  • #8 08 Paź 2011 15:14
    asziatko
    Poziom 21  

A jak Wam się widzi Samsung C3322?. Wart jest zainteresowania czy raczej dać sobie z nim spokój?.

0
  • Pomocny post
    #9 08 Paź 2011 19:36
    mobista
    Poziom 35  

jasiek_b napisał:
    Witam,
    Chciałem się podpiąć pod temat żeby nie zakładać nowego wątku. Zatem też poszukuję telefonu dual sim, nawet znalazłem fajne Samsunga 3322, niezły LG GX500, ale mają one katastrofalną wadę: podczas rozmowy z jednej karty druga jest wyłączana. Obie działają tylko w stanie oczekiwania, tzn. że podczas rozmowy gdy ktoś zadzwoni do nas na drugą kartę to usłyszy że jesteśmy poza zasięgiem, a wyczytałem gdzieś że są telefony gdy w takim przypadku dzwoniący na drugą kartę ma sygnał "zajętości". Czy ma ktoś wiedzę na ten temat, czy można to naprawić jakimś upgrade softu?

U mnie w C5212 nie ma problemu drugiej karty - telefon sygnalizuje połączenie, dzwoniący słyszy normalny sygnał.

0
  • Pomocny post
    #10 08 Paź 2011 22:25
    lukmar
    Poziom 29  

Wszystko tylko nie MyPhone :) Wyszło już kilka modeli nokii lecz są one bardzo ubogie jeśli chodzi o wyposażenie, są samsungi i tutaj nie ma jakoś większych problemów z tymi telefonami. D880 to już dość stary model więc myślę że można by poszukać w jakiś nowszych. Ładnie się prezentuje C 3322 wcale nie wygląda na duala (większość duali ma sporo większe rozmiary), C6112 też godny polecenia.

Wracając do MyPhona wszystko jest ok do momentu kiedy telefon nie trafi do serwisu, na 10 telefonów wysyłanych do nich z 7-8 są problemy albo nie chcą uznać reklamacji albo wypowiedź serwisanta to tak już musi być. Jednym słowem porażka. Pewnego czas miałem spory problem z niskim modelem 1070 w którym to wibracja wręcz w ogóle nie działała, telefonu używał starszy klient który miał problemy z słuchem i wibracja była niezbędna. Wysyłam raz brak usterki, wysyłam reklamacje odpowiedź brak usterki + obciążenie mnie kosztami przesyłki w obie strony (w jedną wysyłałem na swój koszt :) ). Więc doszło do tego że się pofatygowałem i pojechałem osobiście porozmawiać z "fachowcami" z serwisu MyPhone (a mam tam blisko 100 km więc musicie mi uwierzyć że byłem wkurzony na ten serwis). Zabrałem drugi identyczny model w którym to wibracja działała tak jak powinna, zachodzę do tego ich serwisu wychodzi kierownik i mówi że owszem jest słabsza wibracja ale wszystko mieści się w normach MyPhona i tak już musi być. Na to odpowiadam że skocze zaraz obot do hurtowni TF1 i zabiorę od nich 10 sztuk i jeżeli w jakiejkolwiek innej będzie tak samo słabo to daje im spokój jak nie to pokrywają moje wszystkie koszty. Oburzony kierownik każe mi wrócić za godzine, wracam po godzinę i o dziwo wibracja wymieniona i działa poprawnie do dziś. Także takich przypadków jest naprawdę sporo z nimi już nawet się zastanawiałem co by nie sprzedawać już tej marki bo szkoda tylko nerwów na ten ich "serwis". Także chłopie unikaj MyPhona poszukaj czegoś w samsungu lub Nokii :)

0
  • Pomocny post
    #11 08 Paź 2011 22:39
    patik1994
    Poziom 10  

Ja też wtrącę tu swoje 3 grosze ;) 2 lata temu ojciec też miał dylemat jaki telefon na 2 karty sim. Wybór padł na MyPhona 3350 jak się nie mylę. Telefon nie oferuje nie wiadomo jakich bajerów itp, ale bardzo dobrze pełnił rolę telefonu. Nie było jakiś problemów z zawieszaniem, wyłączaniem, zasięgiem. Wg mnie godny polecenia, choć wiadomo każdy może mieć inne zdanie, ale nie chce się kłócić ;)

0
  • Pomocny post
    #12 09 Paź 2011 11:47
    jasiek_b
    Poziom 9  

Witam,
    Czy ktoś ma wiedzę n/t Samsunga B7722? Konkretnie mi chodzi o sprawę, gdy podczas rozmowy z jednej karty ktoś zadzwoni na drugą, czy ma sygnał zajętości, sygnał normalny, czy może sygnał iż tel. został wyłączony lub jest poza zasięgiem? (Druga karta podczas rozmowy jest wylogowywana).

0
  • Pomocny post
    #14 29 Paź 2011 22:32
    brief99
    Poziom 22  

Ja mam Motorolę EX115.... i jest rewelacyjna (przynajmniej dla mnie)....

0
  • Pomocny post
    #15 03 Lis 2011 14:40
    rajax
    Poziom 14  

Sa jeszcze nowości od Huawei i Viewsonic V350.
    Niestety brak opini o tych smarfonach jak narazie...

0
  • Pomocny post
    #16 12 Wrz 2012 18:31
    Michaello
    Poziom 11  

Witam!

Odświeżę troszkę kotleta... Czy na chwilę obecną Nokia X1-01 jest OK, czy ktoś poleci coś lepszego w podobnej cenie (preferuję oczywiście Nokie)? Telefon potrzebny jest tylko do dzwonienia oraz SMS!

0
  • Pomocny post
    #17 12 Wrz 2012 19:15
    .:aspire:.
    Poziom 23  

Nokia X2-02

0
  • Pomocny post
    #18 13 Wrz 2012 17:06
    davidg75
    Poziom 12  

ja używam samsunga b5722 i nie narzekam.co prawda jest to "dotyk" a nie klawiszowiec ale działa świetnie.
    nie polecam wszelkiej maści "chińczyków" mam 4 rodzaje na stanie i testowałem osobiście by jakiś sobie zostawić ale wszystkie,dosłownie wszystkie wariują tzn.tracą zasięgi,samoczynnie wyłączają się itp.

0
  • Pomocny post
    #19 25 Lis 2012 19:45
    maryjann
    Poziom 14  

Samsung C3322 - witam mam pytanie czyli jak miałbym sieci z Play i Orange to jak bym rozmawiał na play to jak ktoś by dzwonił na Orange to słyszałby że zajęty lub poza zasięgiem ?
    A drugie pytanie to jak dzwonić z takiego telefonu ? Chodzi mi o to że jak bym zadzwonił z Play a za 5 minut chcę z Orange to jak to się robi ?

0
  • Pomocny post
    #20 08 Gru 2012 15:58
    createone
    Poziom 10  

Tak to ciekawe pytanie ... które ponawiam i ja. Czy jest taki telefonik dual, który pracuje na obydwu kartach jednocześnie ? Tzn. z jednej rozmawiam, a na drugą w tym samym momencie przychodzi np. sms. lub można zadzwonić ...

0