Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ricoh af3260c jak wyłączyć odwracanie stron na tacy wyjsciowej?

06 Oct 2011 19:27 2056 12
 • Level 17  
  Jak w temacie niektóre maszyny maja opcję przy drukowani, ze kartka wychodzi nadrukiem do dołu. Znalazłem w ustawieniach użytkownika i jest nastawione wyjście drukiem do góry. Ale drukarka robi swoje, czyli odwraca kartkę i wypuszcza drukiem do dołu. Już nie wiem gdzie mam szukać może coś w kodach serwisowych? Ma ktoś jakąś podpowiedz. Wgrałem nawet nowy firmware ale nic nie pomaga, resetowałem do ustawień fabrycznych to samo.
 • Helpful post
  Level 26  
  Hej

  Owszem, jest opcja ustawienia drukiem do gory w narzedziach uzytkownika - ale dotyczy to wylacznie trybu KOPIOWANIA i to tylko z szyby.

  Jezeli uzywasz maszyny jako drukarki - bedzie drukiem do dolu i raczej nie da sie tego zmienic.

  Pozdrawiam
 • Level 17  
  to mam problem. bo tu chodzi wyłącznie o drukowanie. Może się komuś udało to wyłączyć. bo przy grubym papierze np. 200g mam ciągle zacięcie w dupleksie.
 • Helpful post
  Photocopiers specialist
  to chyba zbyt gruby papier niestety na duplex. Wg specyfikacji w duplexe papier do 128g/m. Sprawę moze załatwić chyba tylko duplex ręczny z podajnika bocznego
 • Level 17  
  Ja nie chce aby wchodził do dupleksu. kopiarka robi to sama aby odwrócić kartke.i nie wiem jak to wyłączyć. Juz ze 2 godziny przegladam instrukcje i nic.
 • Helpful post
  Level 26  
  No wlasnie nie zrobisz tego inaczej niz podajac kartke z tacy bypass.

  Wloz papier do bypassu i w ustawieniach sterownika drukarkowego wybierz jako zrodlo tace bypass i typ papieru jako gruby. Z takimi ustawieniami kartka wyjdzie prosto na tace wyjscia i nie bedzie obracana drukiem do dolu przez inwerter dupleksu.
 • Level 17  
  Tak klient robi, ale czasami mimo wyboru papieru grubego wprowadza kartke do dupleksu. oczywiscie zacięcie i trudnosć z wyjeciem jej bo nie mozna wyjac dupleksu bez podarcia kartki. trzeba wszystko resetowac i strata czasu. Moze jest jakis kod który to wyłączy i kazdy wydruk wyjdzie do góry.
 • Level 26  
  Wiesz, klient nie zawsze przyzna sie do bledu...

  Jezeli w ustawieniach tacy papieru w sterowniku wybierzesz ostatni, najwyzszy poziom grubosci papieru, to nie ma opcji, zeby taki wydruk szedl przez inwerter...

  Przejrzalem na wszelki wypadek kody serwisowe i nie wyglada na to, zeby byla mozliwosc omijania inwertera na stale. Zwroc uwage, ze w takim wypadku wszelkie wydruki czy tez kopie wielostronne mialyby odwrocona kolejnosc na tacy wyjscia - ostatnia kartka lezalaby drukiem do gory na samym wierzchu, a pierwsza na spodzie.

  Pozdrawiam
 • Level 26  
  Ustawic na Thick paper 2 i nie wyjdzie inaczej z By -passu jak face UP wiec nei pojdzie prez duplex.

  Default: Face Up
  ❒ If you have selected OHP transparencies
  or thick paper 2 in
  "Special Paper", you cannot
  have copies delivered face
  down.
  ❒ If you select Tab Stock, you cannot
  have copies delivered face
  up.
 • Moderator
  gasior wrote:
  kopie wielostronne mialyby odwrocona kolejnosc na tacy wyjscia - ostatnia kartka lezalaby drukiem do gory na samym wierzchu, a pierwsza na spodzie.
  W przypadku Ricoha tak by było. Autor pytania chciałby mieć opcję, którą mają proste drukarki np. HP :D - drukowanie od końca:
  Ricoh af3260c jak wyłączyć odwracanie stron na tacy wyjsciowej?
 • Helpful post
  Level 24  
  Autorowi panie Moderatorze chodzi o to by maszyna grubej kartki nie odwracała do góry nogami, czyli nie przekręcała jej używając duplexu co za tym idzie ELIMINACJA zacięć.

  Jedyne rozwiązanie, puszczenie z bypassu i ustawienie papier gruby. Kartka musi wyjść z nadrukiem ku górze.
 • Level 17  
  Tak. chodziło mi dokładnie o to co powyżej. Musi wiec klient nauczyć się ze jak położy gruby papier i nie zaznaczy ze jest gruby to na 100% będzie zacięcie. Ale jeszcze czekam, moze komuś sie to udało to wyłączyc. klient drukuje wizytówki, plakaty, reklamy. Raczej nie przeszkadza mu kolejnosc stron. z reguly jest to jedna strona x 1000 lub jeszcze więcej.
 • Helpful post
  Level 26  
  witam,

  tego sie nie da wylaczyc.Ustawienia ktrore probowales jak wiesz sa tylkodo dwoch typow pracy

  1. K opiowanie Z szyby
  2. Z By-passu

  Nie ma ustawien ani dla drukowania ani tez dla innych kaset. Maszyna moze drukowac tak jak chcesz tylko z Bypasu przy ustawieniach OHP albo gryby papier jak wspomnialem wczesniej.


  Innych opcji nie ma w zadnym kodzie serwisowym ani tez tym bardziej w ustawieniach uzytkownika,

  Dzieki pozdr