Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat B5, kombi 1,9diesel 1998 rok centralny zamyka tylk klapę i drzwi kierowcy

06 Paź 2011 19:37 7113 10
  • Poziom 10  
    Witam, walczę z autem kolegi. Centralny zamek zamyka tylko drzwi kierowcy i klapę bagażnika. Drzwi pasażera, tylne lewe i prawe oraz klapka wlewu nie reagują. Przy otwieraniu i zamykani kluczykiem w zamku kierowcy jest tak samo jak pilotem. Od strony pasażera zamykają i otwierają się też tylko drzwi kierowcy i klapa bagażnika. Siłownik w drzwiach pasażera nie pracuje przy otwieraniu kluczykiem. Sprawdziłem zamki przednie, rozebrałem, przelutowałem, mikrowłączniki działają prawidłowo, silniki siłowników też. Podmieniłem też zamek w tylnych drzwiach ale nadal nic się nie poprawiło. Bezpieczniki wszystkie sprawdzone, moduł komfortu suchy, obejrzany i przelutowany na wszelki wypadek. Wiązki wyglądają jak nowe, brak korozji.
    VAG pokazuje uszkodzenie zaka tylnego prawego i lewego.

Jeśli ktoś wie na których pinach kostek od modułu komfortu są zasilania to proszę o odpowiedź.
  • Poziom 32  
    Kable, przelotki sprawdzone?
  • Poziom 10  
    Tak, kostki ok, połączenia w drzwiach też wporządku (w gumach kable całe).

Zapomniałem dodać że moduł komfortu był podmieniony na inny i objawy identyczne.
  • Poziom 32  
    Zgnita instalacja od komfortu na słupku.
  • Poziom 40  
    Albo w podłodze przy komforcie.
  • Poziom 39  
    Albo bardziej precyzyjnie obok komfortu przy progu, dokładnie w tym miejscu gdzie kabelki od każdego siłownika są łączone w jeden i owinięte parcianą taśmą - inżyniery tak skonstruowali.
  • Poziom 40  
    kwok napisał:
    gdzie kabelki od każdego siłownika

Nie do siłownika tylko do modułu w drzwiach.
  • Poziom 2  
    Witam.
    Mam ten sam problem w passacie kombi 1999 rok. Początkowo czasami nie otwierały się dzrzwi lewe tylne. W ostatnich jednak dniach zaczęły się problemy z kolejnymi drzwiami (prawe tylne i prawe przednie), czasami się któreś nie zamykały albo nie otwierały. Z dzrzwiami kierowcy nigdy nie było problemu. Zabrałem się więc za obejrzenie wiązki w rejonie modułu komfortu. Poprawiłem kilka łączeń kabli zgrzewanych do kupy i efekt jest taki, że teraz działają mi tylko drzwi kierowcy wraz z klapą niezależnie czy z pilota czy ręcznie. Jeśli mógły ktoś pomóc to byłbym wdzięczny.
  • Poziom 14  
    przerabiane milion razy... Przegnite przewody przy słupku i/lub prowadzące do modułu. Po rozebraniu niby ok, ale wystarczy lekko je pociągnąć i rozpadają sie na łączeniach.
    powodzenia
  • Poziom 2  
    Dokładnie tak jak pisze "mariuszek1978". Przeglądałem te wiązki kilka razy i nie widziałem nic podejrzanego, a jednak po wnikliwym szukaniu i zerwaniu wszystkich resztek taśmy izolacyjnej znalazłem te właściwe z zielonawym nalotem jakieś 40 cm. od modułu. Te od c. zamka są koloru czerwonego lub czerwono-...(nie pamiętam) ale są stosunkowo grube.