Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Passat B5, kombi 1,9diesel 1998 rok centralny zamyka tylk klapę i drzwi kierowcy

aigo 06 Oct 2011 19:37 8214 10
 • #1
  aigo
  Level 11  
  Witam, walczę z autem kolegi. Centralny zamek zamyka tylko drzwi kierowcy i klapę bagażnika. Drzwi pasażera, tylne lewe i prawe oraz klapka wlewu nie reagują. Przy otwieraniu i zamykani kluczykiem w zamku kierowcy jest tak samo jak pilotem. Od strony pasażera zamykają i otwierają się też tylko drzwi kierowcy i klapa bagażnika. Siłownik w drzwiach pasażera nie pracuje przy otwieraniu kluczykiem. Sprawdziłem zamki przednie, rozebrałem, przelutowałem, mikrowłączniki działają prawidłowo, silniki siłowników też. Podmieniłem też zamek w tylnych drzwiach ale nadal nic się nie poprawiło. Bezpieczniki wszystkie sprawdzone, moduł komfortu suchy, obejrzany i przelutowany na wszelki wypadek. Wiązki wyglądają jak nowe, brak korozji.
  VAG pokazuje uszkodzenie zaka tylnego prawego i lewego.

  Jeśli ktoś wie na których pinach kostek od modułu komfortu są zasilania to proszę o odpowiedź.
 • #2
  Andiv
  Level 32  
  Kable, przelotki sprawdzone?
 • #3
  aigo
  Level 11  
  Tak, kostki ok, połączenia w drzwiach też wporządku (w gumach kable całe).

  Zapomniałem dodać że moduł komfortu był podmieniony na inny i objawy identyczne.
 • #5
  Andiv
  Level 32  
  Zgnita instalacja od komfortu na słupku.
 • #6
  Ireneo
  Level 42  
  Albo w podłodze przy komforcie.
 • #8
  Ireneo
  Level 42  
  kwok wrote:
  gdzie kabelki od każdego siłownika

  Nie do siłownika tylko do modułu w drzwiach.
 • #9
  aga22
  Level 2  
  Witam.
  Mam ten sam problem w passacie kombi 1999 rok. Początkowo czasami nie otwierały się dzrzwi lewe tylne. W ostatnich jednak dniach zaczęły się problemy z kolejnymi drzwiami (prawe tylne i prawe przednie), czasami się któreś nie zamykały albo nie otwierały. Z dzrzwiami kierowcy nigdy nie było problemu. Zabrałem się więc za obejrzenie wiązki w rejonie modułu komfortu. Poprawiłem kilka łączeń kabli zgrzewanych do kupy i efekt jest taki, że teraz działają mi tylko drzwi kierowcy wraz z klapą niezależnie czy z pilota czy ręcznie. Jeśli mógły ktoś pomóc to byłbym wdzięczny.
 • #10
  mariuszek1978
  Level 14  
  przerabiane milion razy... Przegnite przewody przy słupku i/lub prowadzące do modułu. Po rozebraniu niby ok, ale wystarczy lekko je pociągnąć i rozpadają sie na łączeniach.
  powodzenia
 • #11
  aga22
  Level 2  
  Dokładnie tak jak pisze "mariuszek1978". Przeglądałem te wiązki kilka razy i nie widziałem nic podejrzanego, a jednak po wnikliwym szukaniu i zerwaniu wszystkich resztek taśmy izolacyjnej znalazłem te właściwe z zielonawym nalotem jakieś 40 cm. od modułu. Te od c. zamka są koloru czerwonego lub czerwono-...(nie pamiętam) ale są stosunkowo grube.