Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór tunera DVBT - prośba o opinie

Jerrys 06 Paź 2011 21:40 4823 5
  • #1 06 Paź 2011 21:40
    Jerrys
    Poziom 12  

Witam
    Mam problem z wyborem dekodera nadziemnej telewizji cyfrowej - chcę go podłączyć do 42 calowej plazmy Panasa, może ktoś pomoże mi wybrać :(

Ferguson Ariva T60
    Comsat TE 2040
    Technisat Viola HD-T1
    Maximum T-102
    Cabletech urz0086
    Optimum HD T50
    Signal HD - 527

Nie można mieć wszystkiego, ale chciałbym aby miał czułą głowicę, idealny obraz HD i SD, dekodery dolby digital i dolby digital +, wyjście na wieżę, wygodny pilot no i żeby nie zepsuł się po miesiącu...
    Pozdrawiam

0 5
  • #2 06 Paź 2011 22:18
    telbod
    Poziom 31  

T50 chyba ma tylko HDMI. Cabletech piszą ze ma twin tuner, powinien nagrywać co innego niż oglądany program. Ale importer potrafi zły opis wstawić. Już im zwracałem uwagę że co innego piszą o tunerze , a co innego tuner posiada. Comsat ma wszystko co ci trzeba. Viole będę miał jutro, wieczorem mogę coś o nim powiedzieć. Signal, widziałem go kilka miesięcy temu po inna nazwą chyba LTC HD 302. Menu takie samo jak Comsata. Większość tunerów oparta jest o ten sam układ. I większość to i tak made in China. Comsat marka , przynajmniej serwis prowadzi od kilkunastu lat. Jak jakieś jakieś szczegóły, pisz....

0
  • #3 07 Paź 2011 08:04
    Jerrys
    Poziom 12  

Dzięki, a Ferguson?
    Pamiętam, że jeśli chodzi o tunery satelitarne to klasa sama w sobie i przynajmniej kiedyś były bardzo chwalone przez użytkowników...
    Pozdrawiam

0
  • #4 11 Paź 2011 21:12
    Jerrys
    Poziom 12  

Czyżby nikt tego sprzętu nie znał, żadnych opinii na temat tego Fergusona? :cry:

0
  • #5 22 Paź 2011 23:32
    Robert76
    Poziom 12  

Ja mam T60, co chcesz wiedzieć?
    Ogółem kiedyś to może była klasa - Teraz to chińczyk.
    Plusy
    Menu OK - przejrzyste obsługa prosta.
    Sygnał OK - przynajmniej u mnie w Poznaniu - 98%
    Obudowa metalowa a nie jakiś plastik
    Minusy
    Brak dobrego przymocowania euro scart - i brak możliwości przykręcenia.
    Co grozi szybkimi luzami przy sztywnym kablu euro scart.
    Czasami się wiesza przy przeglądaniu opisów programu - ciekawe że wtedy? Sprawdzone na kilku sztukach.
    I wtedy tylko Reset Sieciowy jak w tunerach cyfry.
    I czasami i tego właśnie szukam na forum- Buczy w głośnikach TV - słychać też przy wyłączonym głosie. Ale ruszanie mas- wtyku euro nic nie daje.Zauważone na kilku sztukach.

Były też przypadki że był brak sygnału i wtedy Reset Sieciowy pomaga.
    Więc ogólnie jak wszystko dzisiaj - byle sprzedać.
    Ale np. Wiwa jest przynajmniej w Menu gorsza moim zdaniem i plastik.

Pozdrawiam z rozkopanego Poznania.

0
  • #6 23 Paź 2011 01:40
    Jerrys
    Poziom 12  

Dzięki za szczegółową opinię, po przejrzeniu opinii w sieci zdecydowałem się jednak na Comsata TE 2040, obraz i dźwięk idealny, brak zwieszeń, menu intuicyjne - wszystkie opcje dokładnie tam gdzie się ich spodziewamy. Zdziwił mnie brak możliwości wyświetlania zegara w trybie czuwania - wydawało mi się to oczywiste skoro tuner ma wyświetlacz i druga uwaga po podłączeniu przez przelotkę antenową kolejnego urządzenia "puszcza" sygnał tylko jak jest włączony, a w trybie czuwania już nie - trochę wkurzające, bo aby obejrzeć coś z analoga to muszę włączać tuner. Trochę nieprzemyślane jest też ukrycie gniazda USB na panelu czołowym pod klapką bo w przypadku podpięcia jakiegoś dysku zewnętrznego urządzenie sporo traci na wyglądzie - aż się prosi by to gniazdo było z tyłu urządzenia. Co do pozostałych gniazd to poza euro ma analogowe wyjście audio (dwa kanały) i video RCA, ma też wyjście optyczne i oczywiście hdmi.
    Przy porównaniu obrazu z cyfrowego polsatu i z tunera jednak są niewielkie różnice na niekorzyść dvbt - przynajmniej widzę je na 42 calowej plazmie Panasa.
    To chyba tyle, w sumie jestem zadowolony z zakupu :D
    Pozdrawiam

0