Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Słuchawka Siemens Gigaset E360 - utopiona

marcos_777 07 Paź 2011 00:17 3900 16
  • #1 07 Paź 2011 00:17
    marcos_777
    Poziom 13  

Witam,
    siostra utopiła wczoraj w wiaderku z wodą i płynem nabłyszczającym do paneli (marki Sidolux) słuchawkę tel. Siemens Gigaset E360.

Jutro mi ją przyniesie do naprawy.

Zamierzam ją rozebrać i zanurzyć w wodzie destylowanej, ewentualnie w benzynie ekstrakcyjnej. Potem zimny nawiew suszarką/wentylatorem.

Będzie coś z tego według Was?
    Co proponujecie Panowie?
    Co się mogło ewentualnie zepsuć i jakie mogą być koszty naprawy?
    Czy można i warto w sklepie dokupić samą słuchawkę?
    A może ma ktoś używkę w dobrym stanie?

pozdr

0 16
  • SterControl
  • Pomocny post
    #2 07 Paź 2011 06:09
    Tracer2
    Moderator - Telefony Stacjonarne

Utopione w wodzie rzeczy zanurza się w spirytusie a potem suszy.
    A wyjęła od razu akumulatory ??

0
  • #3 07 Paź 2011 09:50
    marcos_777
    Poziom 13  

Oczywiście jak to kobieta - nie tylko, że nie wyjęła akumulatorków, to jeszcze babska ciekawość kazała jej sprawdzić czy działa ;)

0
  • #4 07 Paź 2011 11:17
    oscar2000
    Poziom 33  

Jak dla mnie to złom .

0
  • #5 07 Paź 2011 13:19
    Tracer2
    Moderator - Telefony Stacjonarne

Pewnie wstawiła do ładowarki jeszcze.....;)Miałem taki przypadek.

0
  • SterControl
  • #6 08 Paź 2011 20:43
    marcos_777
    Poziom 13  

Odebrałem słuchawkę i okazało się, że 1 aku jest wyczerpany, po wymianie na nowy słuchawka działa, z tym, że nie wszystko.

Tzn. słuchawka widzi bazę, ładuje się aku, odbiera i wybiera połączenia, ale rozmówca mnie nie słyszy.

Nic więcej z nim nie robiłem, nie rozbierałem ani nie czyściłem.

Co ciekawe, w instrukcji obsługi telefonu przewidzieli kąpiel słuchawki i tak radzą:
    wyjąć z wody, nie załączać, wyjąć aku, zostawić otwarty telefon otworem na baterie do góry na min. 72 godziny w ciepłym, przewiewnym miejscu i .... z reguły powinien działać dalej.

A w razie ewentualnych problemów zalecają kontakt z http://gigaset.com/hq/en/cms/PageCustomerServices.html .

U mnie słuchawka działa, tylko druga strona mnie nie słyszy :(
    Jakieś pomysły?

0
  • #7 08 Paź 2011 21:35
    zybex
    Pomocny dla użytkowników

Pierwszą rzeczą jaką powinieneś zrobić jest rozebranie słuchawki, rozłączenie wszystkiego i wysuszenie. Potem oględziny pod lupą i wyszukiwanie miejsc z widocznymi śladami zaśniedzenia. Oczyszczenie tych miejsc i próby aparatu.

Skoro już zrobiłeś próby i nie działa mikrofon, to szukaj głównie przy nim zwarcia lub przerwy. Na próbę możesz nawet podstawić inny mikrofon.

0
  • #8 08 Paź 2011 22:17
    marcos_777
    Poziom 13  

Ok, ale jeszcze pytanie, jak rozebrać słuchawkę, by nie uszkodzić zaczepów?
    Proszę o krótkie info od których zaczepów i jak zacząć.
    Wolę spytać, bo trzymają się dość mocno i mam obawy.

0
  • #9 08 Paź 2011 22:28
    zybex
    Pomocny dla użytkowników

Przyznam się, że nie znam tej słuchawki. Faktem jest, że zaczepy w Gigasetach mocno trzymają. Do otwierania przydatna może być zużyta karta bankomatowa lub podobna. Zaczepy są na górze jak i na dole. Poza tym po bokach bodajże w trzech miejscach.

0
  • #11 09 Paź 2011 14:36
    oscar2000
    Poziom 33  

Do mikrofonu dostała się woda i tylko wymiana wchodzi w grę , a z rozebraniem i nie zniszczeniem jej będzie problem .

0
  • #12 09 Paź 2011 15:24
    marcos_777
    Poziom 13  

A czy wiesz może jaki to typ mikrofonu? I czy musi być identyczny czy dowolny do słuchawki?

0
  • #14 09 Paź 2011 16:21
    zybex
    Pomocny dla użytkowników

marcos_777 napisał:
    A czy wiesz może jaki to typ mikrofonu? I czy musi być identyczny czy dowolny do słuchawki?

Może być dowolny z jakiegoś innego Gigaseta. Istotne aby był ten sam rozmiar. W Gigasetach bywają takie niskie. W zwykłych telefonach raczej takiego nie znajdziesz.
    Akurat mam otwartego innego Gigaseta. Zobacz jak to wygląda.

0
  • #15 09 Paź 2011 18:41
    marcos_777
    Poziom 13  

zybex napisał:
    Faktem jest, że zaczepy w Gigasetach mocno trzymają. Do otwierania przydatna może być zużyta karta bankomatowa lub podobna. Zaczepy są na górze jak i na dole. Poza tym po bokach bodajże w trzech miejscach.

Thx Zybex, bardzo pomocna uwaga. Udało mi się otworzyć słuchawkę bez dewastacji.
    Trochę info dla innych i dla mnie na przyszłość, jakbym sobie zapomniał.
    Z wykorzystaniem karty bankomatowej poszło łatwiej niż przypuszczałem.

Zaczepy są tylko po bokach, po 3 z każdej strony. Na wysokości cyfr 6-9, 4-7, poniżej napisu Siemens i na dole poniżej linii otworu na mikrofon.

Kartę się wsuwa między obudowy i podważa. Rewelacja. Szybko i bezpiecznie.

Na płytce był osad wokół nóżek kwadratowego scalaka. Całość wyczyściłem izopropylem. Dalej mikrofon nie działa. Jutro kupię. Mój mikrofon ma symbol CZ034C.

Słuchawka Siemens Gigaset E360 - utopiona Słuchawka Siemens Gigaset E360 - utopiona Słuchawka Siemens Gigaset E360 - utopiona

0
  • Pomocny post
    #16 09 Paź 2011 19:09
    zybex
    Pomocny dla użytkowników

Dodam tylko od siebie, że nie zwracam uwagi na to jest napisane na mikrofonie,tylko odstawiam analogiczny z odzysku.

0
  • #17 11 Paź 2011 00:09
    marcos_777
    Poziom 13  

Kupiłem mikrofon za 2 zł, wymieniłem i już jest wszystko Ok.
    Dzięki za wsparcie. :D

0