Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gigabyte GA-K8VT800 - panel przedni

07 Paź 2011 07:46 3143 2
  • Poziom 11  
    Witam, mój problem polega na tym, że na w/w płycie przy gnieździe do podłączenia przedniego panelu obudowy widnieją inne skróty niż na przewodach.

Mam trzy przewody po dwa piny o nazwach:
    1. H.D.D. LED
    2. RESET SW
    3. M/B SW

Jako, że z poprzednich tematów wiem kolor to zawsze plus. Podpiąłem to tak:

1. IDE Hard Disk Active LED > H.D.D. LED (oznaczenie +/- jest i na płycie i na kablu)
    2. Reset Switch > RESET SW (oznaczenie +/- tylko na płycie, kabel kolor do +, czarny do -)
    3. Message LED/Power/Sleep LED > M/B SW (jak wyżej, przy RESET SW)

Nie wiem czy dobrze to zrobiłem, nie chce włączać komputera żeby czegoś nie popsuć ;) No i jedno gniazdo oznaczone na rysunku jako "Soft Power Connector" zostało puste, jak i pin NC. Może tak być czy raczej nie bardzo?

Sprawa druga:
    Obok mieści się Speaker Connector, ja mam tylko dwa osobne wtyki jedno-pinowe. Czerwony i czarny więc jak wyżej czerwony do "+" a czarny do "-" dwa środkowe piny zostały puste. Czy dobrze?

No w Service Manualu jest jeszcze jedna tabelka, taka:

Co o tym myślicie?

Jeszcze ostatnia rzecz:
    Moja obudowa to Codegen 6063, ma ona podświetlenie led przodu. Tyle tylko, że z tej diody która to oświetla wychodzą dwa przewody czerwony i czarny, łączą się one z dwoma zasilającymi takimi jak do dysków lub do cd/dvd romu. Z tym, że ten jeden czarny wygląda na przerwany, chociaż na jednym z końców jest zgrubienie dziwne i teraz nie wiem czy to zlutować i podłączyć kablem z zasilacza czy co z tym zrobić? Wygląda to tak:

To by było na tyle jeżeli chodzi o przedni panel.
    Z góry dziękuje za pomoc, pozdrawiam!
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Trzeci kabelek masz źle podłączony.
    To jest kabelek o włącznika zasilania i musisz podłączyć go do zacisków PW. Biegunowość tu nie ma znaczenia, tak samo jak przycisku reset podłączonego do zacisków RST.
    Głośniczek podłączasz do skrajnych zacisków, a zacisk NC jest nigdzie nie podłączony i może wisieć w powietrzu.
  • Poziom 11  
    Dziękuje Wiertacz, sprawa załatwiona, a ta dioda chyba jest spalona...

Pozdrawiam...