Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Antara 2.0 CDTI 2007 brak komunikacji ; nie odpala

pepsiboss 07 Paź 2011 09:59 6743 7
  • #1 07 Paź 2011 09:59
    pepsiboss
    Poziom 9  

Witam. Na warsztat trafił do mnie Opel Antara 2.0 CDTI z 2007 roku... Samochód jest po wypadku (rozbity przod). W samochodzie po przekręceniu kluczyka zapalaja sie wszystkie kontrolki..Gasna (normalnie) lecz po przekreceniu kluczyka(odpalanie samochodu) słychac tylko dzwiek załanczającego sie przekaźnika w tablicy bezpieczników koło nóg pasażera (tunel miedzy fotelami). Probowałem sie podpiąć OP-comem lecz bez skutku (łączy sie z wszystkimi modułami prócz silnika ...ECM nie odpowiada) ...Zasilanie w komputerze koło akumulatora wstępnie sprawdzone (wg TIS) Immo pokazuje ze zczytało kluczyk i blokada rozblokowana... Jedyne co też zauważyłem iż przy teście licznika mogę robić testy wykonawcze wszystkich kontrolek.... Test wskaźników obrotów silnika, prędkosci, poziomu paliwa i temperatury czynnika chłodzącego nie reagują (w samochodzie jest pół zbiornika paliwa.. wskaźnik też tego nie pokazuje)Nie widać aby jakiś kabel był przecięty w skutek wypadku (uszkodzenia auta nie są na tyle poważne).... Czy ktoś spotkał sie z takim problemem ?? Lub ewntualnie gdzie szukać przyczyny..

• #2 07 Paź 2011 10:25
    fuelinyourblood
    Poziom 35  

Czyli rozumiem ze nie kęci? A jak podasz mu zasilanie na 50tke to co sie dzieje?
    Co z poduchami? Crash data zarejstrowana?

• #3 07 Paź 2011 11:57
    pepsiboss
    Poziom 9  

Dając mase na przekażnik rozrusznika (z koputera powinnien wychodzic impuls masy na przekaźnik) auto kreci ale nie odpala... Poduszki sa wystrzelone (w module Airbag sa błędy zwiazane z tym.. wczesniej był tez błąd braku komunikacji z szyną CAN sterownika (nie pamietam juz dokładnie) Zastanawia mnie najbardziej dlaczego OP-com nie chce połączyć sie z sterownikiem ECU ... jest jakies prawdopodobieństwo ze to on umarł czy gdzies indziej szukac przyczyny??

Nie pamietam juz dokładnie w ktorym module (bo akurat nie mam w tym momencie auta pod ręką) ale w blokach pomiarowych nie widzialem także takich wartosci jak położenie pedału gazu (%) itp....

• #4 07 Paź 2011 12:01
    Bródka
    Poziom 39  

Tak mi przychodzi do głowy nie wiem czy akurat w tym aucie to jest ale przycisk uderzeniowy odcinający paliwo wyłączyłeś ?

• #5 07 Paź 2011 12:10
    pepsiboss
    Poziom 9  

Z tego co szukalem w aucie i w internecie Antara nie posiada takiego wyłącznika wstrząsowego....

• #6 07 Paź 2011 13:20
    bartek_j
    Poziom 35  

W nowszych autach tą role pełni sterownik od poduszek. Jak jest crash to nie odpalisz. Niektóre też nie chcą odpalać jak sterownik jest nieobecny w instalacji.

• #7 07 Paź 2011 13:25
    pepsiboss
    Poziom 9  

Rozumiem ze op-comem crash daty nie rusze... Wymontować sterownik i wysłać do regeneracji? czy jakis KTS sobie z tym powinien poradzić ?

• #8 08 Paź 2011 07:04
    darek2505
    Poziom 20  

Op-chyba nie ogarnie crasha w tym aucie.Skąd jesteś?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME