Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mazda 2 Rozkodowany pilot do centralnego zamka

07 Paź 2011 13:04 11093 5
  • Poziom 1  
    Witam proszę o pomoc ostatnio kupiłem samochód marki mazda 2 wymieniłem baterie i nie chodzi mi pilot. Prawdopodobnie jest rozkodowany. Wie może ktoś jak się programuję pilota do mazdy. Centralny z kluczyka działa w 100%
    Dziękuje i pozdrawiam
  • Poziom 19  
    1. drzwi od kierowcy mają być otwarte (na oścież ;)), włóż kluczyk w stacyjkę i szybko przekręć na ON (nie ACC!) oraz z powrotem na OFF – trzy razy masz wykonać tę czynność (na końcu kluczyk zostaje w stacyjce w pozycji OFF)
    2. wciśnij trzy razy przycisk na framudze drzwi (czarny gumowy wciskany przez zamykające się drzwi)
    – auto powinno zareagować zablokowaniem i odblokowaniem drzwi (jeśli całość wykonałeś odpowiednio szybko), wtedy wciśnij dwukrotnie przycisk zamykania na każdym pilocie (który chcesz zaprogramować, nawet wtedy jak wcześniej już był zaprogramowany), natomiast auto powinno zareagować na podwójne przyciśnięcie każdego pilota (o ile ów jest sprawny i odpowiedni pod dany model/rocznik).
    Następnie zamykasz drzwi a samochód kończy procedurę i masz działające piloty...

Jeszcze jedno przełącznik wewnętrznego oświetlenia (musi być) ustawiony (podczas wykonywania całej procedury) w pozycji DOOR

Moderowany przez Błażej:

Myślisz, że od października UBIEGŁEGO ROKU autor nie poradził sobie z problemem?

• Poziom 19  
    Może i sobie poradził ale tematu nie zamknął a inni też takich informacji szukają.
  • Poziom 1  
    Mam mazda 2 sport z 2008 . Czy w tym modelu procedura jest ta sama ?

Zbigniew
  • Poziom 19  
    W nowszej maździe jest prawdopodobnie inna procedura, trzeba sprawdzić w książce serwisowej.
  • Poziom 1  
    Przed chwilą wymieniłam baterię w kluczyku Mazda 2 rocznik 2008 i kodowanie nie było potrzebne.
    W instrukcji obsługi tego modelu można przeczytać, że bateria do pilota to CR2025. Ale okazało się, że w moim kluczyku stosowna bateria to CR1620 a więc mniejsza.

W ramach krótkiej refleksji: przed wymianą obejrzałam filmik na YouTube aby dowiedzieć się, jak wymienić baterię. Gdzie nacisnąć i co aby rozłożyć obudowę kluczyka i wyciągnąć baterię.
    W przypadku mojego kluczyka nie wygląda to tak łatwo jak na filmiku i następnym razem na wymianę baterii wybiorę się do serwisu.

Pozdrawiam.