Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dziwnie zachowująca się manetka MFA Alhambra 2001r.

07 Paź 2011 14:12 1196 3
 • Poziom 11  
  Samochód : Alhambra 2001r. wyposażona w komp. pokładowy MFA. Manetka (prawa) dwa razy podmieniana z dwóch różnych samochodów w których problemów nie było a u mnie jak było tak jest. Vag nic nie stwierdził a problemy są następujące:
  1. Nie działa tylna wycieraczka - mechanizm jest sprawny na 100% bo dwa razy się zdarzyło że zaczeła sama działać wraz z przednimi i nie dało się jej zatrzymać . Po wyjeciu bezpiecznika i odczekaniu dłuższej chwili wszystko wracało do "normy" przestawała działac na stałe.
  2. Pierwsze dwa biegi przednich wycieraczek zedwo mają siłę poruszać piórami, kolejne zaś biegi działaja poprawnie. Rozebrałem mechanizm, wszystkie dzwigienki i tuleje oczyściłem i nasmarowałem i w rezultacie nie zmieniło sie nic. Co dziwne gdy tylna wycieraczka zaczęła samoistnie działać wraz z przednimi (co opisałem w pkt 1) ich szybkośc i sprawnośc była dobra. Więc uwazam że od strony mechanicznej także wszystko jest ok.
  3. Nie moge zmianiac kanałów w komputerze MFA. Mogę tylko raz nacisnąć guzik czy to w górę czy w dół, bez znaczenia, potem starowanie tak jak by się blokuje, nie mozna nic zrobić, do czasu wyłączenia i włączenia ponownie zapłonu i tak w kółko.
  4. Wyświetkacz na liczniku 1/2Fis czasem nie wystartuje i jedynie sie podświetla i tu podobnie jak w pkt 3 zapłon wł i wył. i wtedy zastartuje.

  Wiecie może o co chodzi ? modułu konfortu nie mam , bo w Alhambrach został zastąpiony modułem centr elektryki, czyzby tu tkwiła przyczyna? Pzdr.
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
 • Poziom 11  
  widzę, że muszę sobie radzić samemu - życie
 • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
 • Poziom 26  
  Coś mi się kojarzy, że miałem taki przypadek z podpalonymi stykami przekaźników.
  Może ta uwaga coś podpowie?.
 • Poziom 11  
  sprawdzę i zamelduję