Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dziwnie zachowująca się manetka MFA Alhambra 2001r.

Cibik 07 Paź 2011 14:12 1073 3
  • #1 07 Paź 2011 14:12
    Cibik
    Poziom 10  

Samochód : Alhambra 2001r. wyposażona w komp. pokładowy MFA. Manetka (prawa) dwa razy podmieniana z dwóch różnych samochodów w których problemów nie było a u mnie jak było tak jest. Vag nic nie stwierdził a problemy są następujące:
    1. Nie działa tylna wycieraczka - mechanizm jest sprawny na 100% bo dwa razy się zdarzyło że zaczeła sama działać wraz z przednimi i nie dało się jej zatrzymać . Po wyjeciu bezpiecznika i odczekaniu dłuższej chwili wszystko wracało do "normy" przestawała działac na stałe.
    2. Pierwsze dwa biegi przednich wycieraczek zedwo mają siłę poruszać piórami, kolejne zaś biegi działaja poprawnie. Rozebrałem mechanizm, wszystkie dzwigienki i tuleje oczyściłem i nasmarowałem i w rezultacie nie zmieniło sie nic. Co dziwne gdy tylna wycieraczka zaczęła samoistnie działać wraz z przednimi (co opisałem w pkt 1) ich szybkośc i sprawnośc była dobra. Więc uwazam że od strony mechanicznej także wszystko jest ok.
    3. Nie moge zmianiac kanałów w komputerze MFA. Mogę tylko raz nacisnąć guzik czy to w górę czy w dół, bez znaczenia, potem starowanie tak jak by się blokuje, nie mozna nic zrobić, do czasu wyłączenia i włączenia ponownie zapłonu i tak w kółko.
    4. Wyświetkacz na liczniku 1/2Fis czasem nie wystartuje i jedynie sie podświetla i tu podobnie jak w pkt 3 zapłon wł i wył. i wtedy zastartuje.

Wiecie może o co chodzi ? modułu konfortu nie mam , bo w Alhambrach został zastąpiony modułem centr elektryki, czyzby tu tkwiła przyczyna? Pzdr.

0 3
  • #2 07 Lis 2011 22:32
    Cibik
    Poziom 10  

widzę, że muszę sobie radzić samemu - życie

0
  • #3 07 Lis 2011 22:49
    Dulan
    Poziom 26  

Coś mi się kojarzy, że miałem taki przypadek z podpalonymi stykami przekaźników.
    Może ta uwaga coś podpowie?.

0
  • #4 14 Lis 2011 00:24
    Cibik
    Poziom 10  

sprawdzę i zamelduję

0
  Szukaj w 5mln produktów