Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

HP C5180 system CISS nie działa

ZANDAR 07 Oct 2011 14:12 6237 7
    ZANDAR
    Level 9  
    Witam.
    Posiadam drukarkę HP C5180, w której zamontowałem system CISS (czyli najprościej mówiąc stałe dozowanie tuszu).Wszystko ładnie działało przez jakiś miesiąc i nie było żadnych problemów.Niestety drukarka albo się "skapnęła" lub nie wiem jak to określić (?) ale niestety wywaliła błąd o nieprawidłowych tuszach, chociaż wszystko było zainstalowane poprawnie.Poszperałem trochę w systemie drukarki na wyświetlaczu i wymazałem błędy, co na trochę pomogło.
    Później niestety drukarka nie reagowała na "czyszczenie" błędów i w chwili obecnej pokazuje komunikat : "Niewłaściwe pojemniki-użyj pojemników początkowych dostarczonych z drukarką"
    Jasne tylko, że już ich nie mam, a nawet na oryginałach wywala ten sam błąd
    :|:!: Proszę pomóżcie co muszę zrobić, ponieważ nie ukrywam już trzymałem drukarkę w rekach żeby już ją rzucić ze schodów tyle nerwów przez nią zjadłem.:D
    Stan-S11
    Level 31  
    Przeprowadź operację " Semi full reset".
    ZANDAR
    Level 9  
    Stan-S11 wrote:
    Przeprowadź operację " Semi full reset".

Tą operacje wykonuje się wchodząc w "OK" i "help", bo jeśli tak to niestety nie mogę tego wykonać, ponieważ wyskakuje błąd z tuszami.
    Stan-S11
    Level 31  
    Wpisz do przeglądarki podane hasło i masz gotowe odpowiedzi.
    ZANDAR
    Level 9  
    Niestety nic ciekawego nie znalazłem po wpisaniu w google.Jeśli wiesz jak naprawić ten błąd prosiłbym o pomoc:D
    piorek9
    Level 12  
    Miałem ten sam problem, udało mi się zrobić hard reset : (przytrzymałem przycisk OK+pomoc, odłączyłem drukarke od zasilania, następnie ją podłączyłem i kiedy automatycznie włączył się ekran przytrzymałem przycisk : OK+anuluj, drukarka się zresetowała, i musiałem ją ponownie włączyć, i podać język menu, i kraj)

Błąd o "startowych" tuszach wyskakuje gdy podczas czyszczenia błędów źle ustawimy ustawienia: ink initialization

Jednak nawet po hard resecie nadal błąd : 0xc18a0207 (usterka systemu tuszu), co ciekawe udało mi się wydrukować strone testową podczas grzebania w menu, strona wydrukowała się idealna (czyli drukarka pod względem tech. działa).
    A problem leży po stronie oprogramowania, w którym wykakuje błąd o rzekomej awarii (spowodowanej używaniem nie oryginalnych tuszy). która blokuje wszystkie akcje drukarki.

czas przesiąść się z HP na inną markę, która jest stworzona dla ludzi a nie dla pieniędzy.

Czy osoba, która zakładała ten temat, poradziła sobie w jakiś sposób z problemem ?
    ZANDAR
    Level 9  
    Hej!Dzięki za info.HP C5180 stoi sobie schowana w szafie, bo niestety problem nadal występuję a mnie szkoda było nerwów na tą drukarkę :evil: Kupiłem niedawno drukarkę DCP-J315W, w porównaniu z poprzednią drukarką jest niebo, a ziemia :D Brother jest moim zdaniem idealny! Żadnych problemów, nic się nie zacina, a same tusze można kupić komplet za 20zł :!: Już nigdy nie kupie nic HP, nawet notebooka.
    piorek9
    Level 12  
    miałem jeszcze zestaw nieotwartych tuszy do drukarki, i po zresetowaniu błąd znikł i drukarka działa, ciekawe na jak długo...

Wspomne jeszcze że miałem kiedyś model starszy od C5180 i tam tusze ładowałem do bólu i nie było problemu, niestety zepsułem ją z własnej winy, jak nieumiejętnie napełniłem tusze i załatwiłem głowice, ale system był bezproblemowy jeżeli chodzi o napełnianie (wyświetlał się tylko komunikat o pustych tuszach i po naciśnięciu OK drukowała, ta już tego nie zrobi).

To też mój ostatni HP ;)