Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Miganie monitora LCD i szumy w glosnikach przy włączonym zasilaczu notebooka.

07 Paź 2011 15:14 2106 2
  • Poziom 1  
    Witam

temat juz w miare rozpoznalem, chyba chodzi tutaj o jakies petle uziemienia, ale ze nie jestem elektronikiem wiec wole sie skonsultowac przed podjeciem krokow

Mam nowy monitor LCD (LG) ktory podlaczam do Sony VAIO F. Jesli notebook ma odlaczony zasilacz to wszystko jest cacy. Jesli podlacze go do zasilacza to objawy sa dwa:
    (1) poziomie migotanie monitora, czasem na jakis czas przestaje, potem znow jest .. przewaznie jest
    (2) cichy ale irytujacy pisk i szum w glosnikach monitora.

Monitor z komputerem polaczony jest kablem VGA od producenta (LG), oraz kablem audio (mini jack).

Komputer wpiety jest do zwyklego taniego przedluzacza z uziemieniem, gniazdko do ktorego wpiety jest ten przedluzacz ma uziemienie. Do tego przedluzacza wpiety jest tez kolejny przedluzacz do ktorego dopiety jest dopiero monitor, wiec efektywnie sa w tym samym przedluzaczu i gniazdku tylko polaczone dodatkowym przedluzaczem.

Pytanie teraz co moge z tym zrobic?
    a) nowy/lepszy kabel VGA i audio? moge olac audio, najwazniejsze jest dla mnie obaz
    b) opisywane na sieci zaslepienie uziemienia monitora? (boje sie tego)
    c) jakies filtry do pradu?
    d) wymienic zasilacz komputera (drogo)
    e) wyslac notebooka do serwisu (raczej nie mam na to czasu)

z gory dzieki za opinie

ps. jak podlacze tym samym kablem VGA do tego samego przedluzacza inny notebook to wszystko dziala pieknie
  • Moderator - Komputery Serwis
    Podłącz wszystko do dobrej listwy zasilającej (posiadającej zabezpieczenia i filtry), która będzie podpięta do gniazda z uziemieniem. Na zwykłym przedłużaczu można szukać przyczyny bez końca.
  • Poziom 2  
    Dla potomnych:
    Miałem ten sam problem (miganie monitora LCD 24" na kablu VGA - próbowałem kilku różnych).
    Czasem się poprawiało jak poruszałem zasilaczem od laptopa i w pewnych pozycjach czasami monitor działał bez zakłóceń (nie wiem dokładnie co było przyczyną - albo zakłócenia się wygaszały w przeciw fazie, albo uziemienie nie kontaktowało).
    Próbowałem wielu różnych zasilaczy od innych komputerów (wszystkie miały uziemienie, czyli niepłaskie wtyczki)
    Podłączałem wtyczki z uziemieniem od monitora i zasilacza do jednego gniazdka uziemionego, do dwóch różnych uziemionych gniazdek, do listwy przeciwprzepięciowej/zakłóceniowej z filtrami EMI/RFI firmy EVER (trochę na nią wydałem...)i nic nie pomagało.

UWAGA: Jedynym rozwiązaniem jakie znalazłem to praca na laptopie tylko na baterii (bez zasilacza) lub podłączenie monitora bez udziału bolca uziemiającego (zakleiłem taśmą klejącą bolec uziemienia na monitorze i w gniazdku) lub użycie zasilacza do laptopa z płaską wtyczką (bez uziemienia).