Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

soundwave a 900 -n szukam schematu.

Asajn 07 Oct 2011 16:09 3899 5
    Asajn
    Level 9  
    Witam, poszukuje schematu i info, parametry amplitunera soundwave a 900
    Jeśli ktos by mógł mi pomóc, był bym bardzo, bardzo wdzięczny :)

Tu daje obrazek jeśli komuś to pomoże :)
    soundwave a 900 -n szukam schematu.

Proszę właściwie nazwać to urządzenie i poprawnie wstawić jego zdjęcie.
    GM
    Atreyu
    Level 22  
    Kilka razy naprawiałem to "cudo". Wzmacniacz oparty o hybrydę STK4152. Selektor wejść na kluczach c-mos z serii 40xx. Preamp i regulator barwy na zwykłych przemysłowych 4558 JRC. Do tego mały transformatorek, niewiele większy od dzwonkowego, o mocy może 30W. W większości tych wzmacniaczy spotykałem się ze wzbudzaniem hybrydy, skutkiem czego gotował się transformator. Wzbudzanie spowodowane fatalnie zaprojektowaną PCB, konkretnie dużą odległością tłumików Zobla od scalaka końcówki. Obudowa oczywiście full plastik fantastik ;) O schemacie zapomnij, zerknij na aplikacje STK, a reszta jest prosta jak drut.
    Pzdr.
    Asajn
    Level 9  
    Wielkie dzięki, strasznie się grzeje po 5 minutach pracy, jajka można smażyć
    phiter
    Level 19  
    Bla Bla a pewnie plasic fantastic mówcie co chcecie ale ten wzmacniacz brzmi BAARDZO DOBRZE. Mam go podłączonego na kolumnach onkyo d-205f i słucha się super.
    Tyle się naczytałem że to niezbyt dobry wzmacniacz że zacząłem szukać innych - droższych. Tak więc miałem już kilka wzmacniaczy technicsa, aiwy z lat 80 tych, ostanio słucham na amplitunerze pioneer i... lipa soundwave jak na razie brzmi najlepiej.
    Asajn
    Level 9  
    Słuchałem techniaka i yamahy.. ten sound 0 porównania
    tomaszk23
    Level 16  
    ja wstawiłem dwa kondensatory 1000 uF 50 V równolegle do siebie ,na tym kanale na którym odkładało się napięcie . Wzmacniacz już się tak nie grzej grac- gra , problem nadal jest ale przynajmniej się nie spali od razu .