Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mazda 323f BA - centralny zamek otwiera się

TDoman 08 Paź 2011 09:28 2040 2
  • #1 08 Paź 2011 09:28
    TDoman
    Poziom 9  

Witam,
    Mam kłopot z zamkiem centralnym w Maździe 323f - zamek zamyka się prawidłowo wieczorem, ale rano samochód przeważnie jest otwarty; jeżeli przez jeden dzień auto nie jeździ to następnego dnia w 100% przypadków wszystkie drzwi są otwarte. W ciągu dnia jest ok, zamek się zamyka i otwiera jak trzeba. Jest to wersja z siłownikami we wszystkich drzwiach (mogę otwierać/zamykać zarówno zamkiem w drzwiach kierowcy jak i pasażera - centralki na pilota na razie nie ma, chcę ją założyć, ale najpierw chciałbym usunąć usterkę). Auto było już dwa razy u elektryka, ale oczywiście niczego nie udało się znaleźć - w ciągu dnia zamek działa. Podejrzewam działanie wilgoci, ale gdzie? Elektryk zapewnia że posprawdzał wszystko co możliwe.

Może ktoś miał podobny przypadek? Albo może czyta forum ktoś z Krakowa, kto dałby radę zdiagnozować i usunąć taką usterkę?

Pozdrawiam,

• #2 08 Paź 2011 09:52
    SŁAWEKWW
    Poziom 16  

Nie masz przypadkiem słabego akumulatora, albo luźnej klemy?
    W tych modelach po odłączeniu i podłączeniu aku samo daje impuls na otwarcie w momencie podłączania klemy.

• #3 08 Paź 2011 11:48
    TDoman
    Poziom 9  

Akumulator pali na dotyk, ale rzeczywiście mogę spróbować przeszlifować klemy od wewnątrz.

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson