Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sieć pomiędzy czterema komputerami - wszystkie XP

08 Paź 2011 13:22 1173 11
  • Poziom 21  
    Posiadam router TP-Link dzięki któremu tworzę sieć. W sieci są dwa komputery podłączone przewodowo i dwa laptopy z kartami bezprzewodowymi. Zarówno dwa komputery stacjonarne jak i jeden laptop widzą się w sieci, którą utworzyłem. Niestety drugi laptop jest problemem. Kiedy już go wyszukałem w Moich miejscach sieciowych i klikam w niego, wyskakuje okienko Gościa, gdzie mam wpisać hasło. Ustawiłem je w Zarządzaniu komputerem według pewnego poradnika, ale to nie przyniosło skutku. Każdorazowo każdy komputer dodawałem do sieci metodą prób i błędów, jednak teraz nie daję rady. Jak zdjąć to hasło lub gdzie je ustawić?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 39  
    A masz jedną grupę roboczą?
  • Poziom 31  
    Chodzi o hasło na użytkownika. Jeżeli masz na komputerze, na który się logujesz użytkownika np. jan, ustawiasz na niego hasło a podczas wchodzenia przez sieć na ten komputer wpisujesz:
    użytkownik: jan
    hasło: to co ustawiłeś

Jeżeli jest jedna grupa robocza, firewalle są wyłączone to powinno działać.

Sprawdź jeszcze czy się pingują poprzez cmd.
  • Poziom 21  
    Powiem tak - hasła nie ma ani na komputerze, z którego próbuję wejść do tego laptopa, ani na tym laptopie, do którego się chcę wejść. Nawet przy uruchamianiu nie wybieram użytkowników, bo na każdym jest tylko konto administratora. Tak - jest jedna grupa robocza o tej samej nazwie wszędzie. W jaki sposób mam pingować? Wiem, że przez CMD, ale nie wiem jaką komendę wpisać (/ping i co po spacji?).
  • Poziom 31  
    ping IP -t np: ping 192.168.1.100 -t

(IP które ma komputer do którego chcesz wysłać pakiet w celu sprawdzenia poprawności połączenia)
  • Poziom 21  
    Zrobiłem, wynik poniżej:

Code:

Statystyka badania ping dla 192.168.1.5:
        Pakiety: Wysłane = 29, Odebrane = 29, Utracone = 0 (0% straty),
    Szacunkowy czas błądzenia pakietów w millisekundach:
        Minimum = 1 ms, Maksimum = 200 ms, Czas średni = 144 ms
  • Poziom 31  
    Fizyczne połączenie jest, teraz kwestia połączenia. Załóż teraz hasło na użytkownika na komputerze do którego będziesz się łączył, następnie wejdź w mój komputer i w pasku adresu wpisz:

\\192.168.1.5

System powinien zapytać Cię o login i hasło to podajesz login i hasło do konta uzytkownika na tym komputerze.
  • Poziom 21  
    Wydaje mi się, że hasło nie gra tu roli. Jak już pisałem, na innych komputerach hasła nie ma, a jednak łączą się ze sobą. Po wpisaniu tego wiersza wyskakuje poniższy komunikat.

sieć pomiędzy czterema komputerami - wszystkie XP
  • Poziom 31  
    To jest właśnie komunikat odpowiedzialny za hasło. Załóż to hasło tak jak Cię prosiłem wcześniej w celu sprawdzenia. Nie trwa to długo a jednak może przynieść rezultat.
  • Poziom 21  
    Po założeniu hasła na konto administratora komunikat wyskakuje nadal ten sam. Może chodzi ci o hasło na koncie Gościa, które to konto jest włączone!?
  • Poziom 31  
    Nie. Chodzi mi o konto na które musisz zalogować się przez sieć.

KOMPUTER1
    username: jan
    hasło: jan1

KOMPUTER2
    username: paweł
    hasło: paweł1

jeżeli łączysz się z komputera 1 na komputer 2 przez sieć to musisz zalogować się poprzez logimn i hasło: paweł, paweł1. Analogicznie odwrotnie. W systemach windows założenie hasła i logowanie się jest rzeczą, która jest niezbędna.
  • Poziom 21  
    Otóż kolego globusek14 w tej kwestii się mylisz. Udało mi się skonfigurować po staremu, jak na wcześniejszych komputerach. Dla potomnych: Panel Sterowania -> Kreator konfiguracji sieci. Wpisanie grupy roboczej w i identyfikatora sieciowego nie załatwia sprawy, więc potrzebne jest rozwiązanie z Panelu Sterowania.