Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TEAC AG D8800 jak podłączyć gramofon

Aneta Koźmińska 08 Paź 2011 13:32 3119 5
  • #1 08 Paź 2011 13:32
    Aneta Koźmińska
    Poziom 2  

Witam. Mam problem - jak podłączyć gramofon do zestawu kina domowego TEAC AG D8800. Z inną wieżą w sypialni wszystko działa, ale w tym zestawie nie wiem z ktorych wejść skorzystać - wszystkie wypróbowane BEZ SUKCESU :(
    Może trzeba coś dokupić? jeśli tak to co i po co?
    Błagaaam o jakieś skuteczne rady, mam tyle super płyt..

0 5
  • #2 08 Paź 2011 22:48
    radiogaga
    Serwisant

Podaj jaki masz model gramofonu.Jeśli z wkładką dynamiczną,to nie będzie współpracował Teac(żadne wejście nie ma takiej czułości)

0
  • #3 09 Paź 2011 01:35
    Aneta Koźmińska
    Poziom 2  

UNITRA GS 434 BERNARD.

0
  • Pomocny post
    #4 09 Paź 2011 06:54
    Grzegorz Markowski
    VIP Zasłużony dla elektroda

Należy zastosować zewnętrzny przedwzmacniacz RIAA, który wzmocni sygnał z wkładki gramofonowej do takiego poziomu, aby właściwie wysterować wzmacniacz wbudowany w kino domowe.

GM

0
  • #5 11 Paź 2011 19:58
    Aneta Koźmińska
    Poziom 2  

Dzięki za odpowiedź! (a) rozumiem że kupię to np na giełdzie elektronicznej czy allegro.. (b) proszę o linka do instrukcji, co z tym dalej robię, gdzie podłączam, jak ustawiam etc.. No cóż, nie jest to moja dziedzina.. ;) Macie Państwo jakąś instrukcję jak to ugryźć po nabyciu RIAA?

0
  • Pomocny post
    #6 11 Paź 2011 20:03
    Grzegorz Markowski
    VIP Zasłużony dla elektroda

"RIAA" nie można nabyć. Linków do aukcji nie będzie. Proszę skorzystać z wyszukiwarki dostępnej na portalu aukcyjnym i poszukać samodzielnie pod hasłem "przedwzmacniacz gramofonowy".
    Wyjście gramofonu łączymy z wejściem przedwzmacniacza, wyjście przedwzmacniacza łączymy z wejściem w TEAC'u. Wtyki kabli powinny pasować do łączonych urządzeń. Ponieważ na końcu kabla wychodzącego z gramofonu masz wtyk DIN, musisz zastosować przejściówkę gniazdo DIN na wtyki RCA (cinch).

GM

0