Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SPDIF out! Logitech x530 nie wiem jak podłączyć

delep 08 Paź 2011 14:46 3444 4
  • #1 08 Paź 2011 14:46
    delep
    Poziom 7  

Witam!

Jestem tu nowicjuszem więc proszę o wyrozumiałość.
    Kupiłem sobie głośniki 5.1 Logitech x530
    Mam taki problem że posiadam tylko 2 wejścia minijack i SPDIF out(czytałem że to jest wejście do kina domowego) ale moje głośniki mają 3 wejścia mini jack i nie mogę podłączyć wszystkich głośników.
    Czy istnieją jakieś przejściówki z Jacka na SPDIF? I czy będzie zniekształcało dźwięku?

0 4
  • #2 08 Paź 2011 16:42
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

Jaka karta dźwiękowa?
    SPDIF prądowy(RCA - popularniej cinch) czy optyczny(Toslink)?
    Możesz dać foto strony gdzie znajdują się gniazda w tym Logitechu?

Kiedyś łączyłem Jacka z RCA przewodem antenowym 75Ω i działało bez problemu. Ale gotowego nie umiałem dostać.

0
  • #3 09 Paź 2011 13:04
    delep
    Poziom 7  

W serwisie mi powiedzieli jak składałem komputer że kartę mam 5.1. Karta chyba jest zintegrowana z płytą główną (Gigabyte GA-Z68P-DS3)
    Wejście jest optyczne bo świeci sie w nim czerwona lampka.
    http://www.lagata.pl/topic/11046-glosniki-logitech-x-530/ Lepszego zdjęcia nie znalazłem.

0
  • #4 09 Paź 2011 19:11
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

System ma trzy Jacki (zielony (głośniki przednie), niebieski (głośniki tylne) i pomarańczowy (centralny i sub). Takie same kolory mają gniazda na tylnym panelu płyty głównej.
    Trzeba tylko w ustawieniach dźwięku postawiać czy gniazda mają działać jako wejścia czy wyjścia oraz ustawić konfigurację głośników na system 5.1.

0
  • #5 09 Paź 2011 22:39
    delep
    Poziom 7  

A jaką kartę dźwiękowa 5.1 polecacie w przestępnej cenie? Mniej więcej do (70zł)

0