Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Fibaro Fibaro
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

almera nissan n16 1,5 dci problep przy odpalaniu na cieplym silniku

kris004 08 Paź 2011 15:00 4967 6
  • #1 08 Paź 2011 15:00
    kris004
    Poziom 2  

--------------------------------------------------------------------------------

almera 1,5 dci problem polega na tym ze po awari pompy w almerze 1,5 dci 2005 r pompa narobiła opiłkow padly wtryski . pompa została zmieniona a wtryski zregenerowane niestety przez zagranicznych mechaników pad też komputer ecu został naprawiony w warszawskiej firmie która sie tym zajmuje. teraz cieżko pali jak silnik jest ciepły skaczą obroty między 400 - 500 trwa to jakies 6 sekund jak juz załapie jest wszystko ok wtryski po regeneraci sprawdzone pompa też. żadnych blędów na komputerze nie pokazuje a była juz na trzech, został wymienione regulator cisnienia czujnik polorzenia walu czujnik temperatury płynu chłodniczego i nic to nie dało dla mechanika koncza sie pomysly prosze o pomoc

1 6
  • Fibaro
  • #2 08 Paź 2011 17:52
    decybel91
    Poziom 38  

Coś może w ECU namieszane, może soft z kosmosu wrzucony i bd cyrki. Czemu niby ECU padło? Filtr paliwa też wymieniony?

0
  • Fibaro
  • #3 08 Paź 2011 19:01
    kris004
    Poziom 2  

ecu jest ok , kupiłem używke takie same ze stacyjka i nic sie nie zmienilo

Dodano po 59 [sekundy]:

filtr paliwa wymieniony , uklad paliwy byl czyszczony

Dodano po 4 [minuty]:

rożad ustawiony na blokady

Dodano po 4 [minuty]:

jakies pomysły?

0
  • Fibaro
  • #4 28 Gru 2011 18:17
    skrzyn1
    Poziom 1  

witam mam ten sam problem w almerze 1.5dCi 60kW K9K722 - Padła mi pompa i wtryski ,warsztat za cała naprawę z gwarancją zarzyczył sobie 4,5 tys zł , uważam że to cena z kosmosu dlatego zabrałem od nich samochód . Mam pytanie ile cie wyniosła naprawa ??

0
  • #5 29 Gru 2011 17:23
    decybel91
    Poziom 38  

Możesz wydać jednorazowo 5tys lub co 1-2 miesiące po 1000-1200zł, użerając się i myśląc czy dojedziesz na miejsce i wrócić.

0
  • #6 30 Gru 2011 22:20
    chojinka
    Poziom 27  

wszystkie filtry wyczyszczone? - nie wiem ile ich jest w almerce.
    może warto wyczyścić bak z resztek oraz węże doprowadzające paliwo. wszystko było dokładnie poskręcane? nie masz pozaginanych kabli / węży paliwa - co się często zdarza po naparawach.
    dolot powietrza jest szczelny?

0
  • #7 26 Cze 2012 22:41
    alutka2003
    Poziom 1  

mam ten sam problem, Nissan Almera N16, 2003 rok, 1.5 dci, jak troche pojeżdzę (silnik jest ciepły) i próbuje zapalić, pojawia się problem, zapala z trudem, trzeba długo krecić aby załapał, komputer pokazuje błąd p0089. problem wystepuje praktycznie tylko w lecie. Kontrolka check nie świci. Auto ogólnie jest zadbane, tankuje lepsze paliwo, żadnych wycieków, filtr paliwa i powietrza wymieniony. czy któs miał taki błąd? Mechanik mówi ze wtryskiwacze do wymiany, koszt ok 3000 zł, jesli wszystkie są do wymiany, boję sie że wymienię niewinne, drogie wtryskiwacze a problem pozostanie.

2
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo