Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Syrena alarmowa - urwane kabelki czarny i niebieski

08 Paź 2011 15:05 3553 8
  • Poziom 13  
    Witam

Mam mały problem z moim alarmem firmy predator, a właściwie z syrenką alarmową z własnym zasilaniem. Dotychczas alarm chodził bdb. Pod maską od syrenki oderwały mi się dwa kable: niebieski i czarny. Po rozkręceniu syrenki okazało się że przy zakładaniu syrenki ktoś lutował tam kable i w związku z tym nie mam pojęcia gdzie owe oderwane kable przylutować.

Do syrenki dochodzą 4 kable: niebieski, czarny, czerwony i biały.

Alarm normalnie się załącza, migają kierunkowskazy, lecz nie słychać dźwięku z syrenki.

Mógłby ktoś wskazać gdzie wlutować się z tymi kabelkami?
    Syrena alarmowa - urwane kabelki czarny i niebieski

Poprawiłem zdjęcie, mod.[CameR]
  • Poziom 41  
    Czarny to masa,powinieneś dojść po ścieżkach która to lub minus akumulatorka a niebieski to sterowanie masa więc w tym alarmie jest niepodłączony raczej,zweryfikuj to kontrolką.
  • Poziom 13  
    Witam

A więc tak niebieski kabel zostawiam w spokoju.

Czarny próbowałem podłączyć do masy, syrenka wyje lecz bardzo cicho, przed oberwaniem kabelków wyła bardzo głośno.

czy możliwe jest że podłączam nie do tej masy co trzeba i stąd te problemy?
  • Poziom 41  
    Skoro wyje cicho,to oznacza że bierze zasilanie z wewnętrznego akumulatorka,wynika z tego że straciła zasilanie.Sprawdź czy masz masę i plusa na syrence.
  • Poziom 13  
    Sprawdziłem za pomocą miernika stykając kabel minusowy miernika do urwanego masowego kabla i kabel czerwony (+) do miejsca na płycie głównej syrenki z + i pokazuje napięcie ok 12V.
  • Poziom 41  
    Zmierz żarówką nie miernikiem.Jeżeli jest OK to syrenka do naprawy/wymiany.
  • Poziom 13  
    Witam

Dzisiaj doszła nowa syrenka alarmowa z własnym zasilaniem.
    Obciąłem więc kable przy starej syrence i przylutowałem kable od nowej syrenki.
    Kolory wszystkie się zgadzały. Po podłączeniu akumulatora i przekręceniu kluczyka w syrence alarm cały czas wyje. Nie pomaga zamknięcie i otwarcie pilotem samochodu.
    Nie ma też standardowego dźwięku przy zamykaniu samochodu pilotem

• Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
    Podłącz tylko zasilanie, czyli : czarny - masa i czerwony +12V.
    Przekręć stacyjkę w syrence.
    Następnie podłącz na chwilkę biały przewód do +12V lub niebieski do masy - syrenka powinna zadziałać.
  • Poziom 41  
    fistach30 napisał:
    Po podłączeniu akumulatora i przekręceniu kluczyka w syrence alarm cały czas wyje. Nie pomaga zamknięcie i otwarcie pilotem samochodu.

Dalej nie masz prawdłowego zasilania syrenki.