Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

C&C Red Alert 2 brak opcji LAN

QCoo 08 Paź 2011 15:44 2721 6
  • #1 08 Paź 2011 15:44
    QCoo
    Poziom 17  

Witam. Mam taki problem, że mogę pograć z bratem poprzez lan w dość starą grę C&C Red Alert 2 (ale jaka grywalność!!). Tryb jednoosobowy - ok. Pamiętam, że kiedyś próbowałem pograć przez internet i też się nie udało (na dwóch różnych oryginalnych kopiach gry).
    Mój problem polega na tym, że będąc w głównym menu, gdy kliknę na Network pojawia się ponownie główne menu.
    Czytałem w różnych opisach o różnych problemach, ale najczęściej są to problemy z brakującym protokołem.
    Na mój problem brakuje tematu.

Pierwszy raz przez sieć próbowałem pograć na grze ściągniętej z internetu. Nic. Pomyślałem, że to zapewne zasługa oryginalności produktu. Kupiłem oryginalną wersję - to samo. Zakupiłem jeszcze jedną oryginalną wersję - ciągle to samo.

Red Alerta 2 instalowałem na kilku różnych kompach. Zawsze zainstalowany był Windows XP Pro SP3.

Proszę o pomoc

0 6
  • #2 08 Paź 2011 16:04
    DarkLeon
    Poziom 14  

Witam, jakie protokoły sieciowe masz w systemie zainstalowane?
    Pozdrawiam.

0
  • #3 08 Paź 2011 16:25
    QCoo
    Poziom 17  

NetBEUI
    Responder odnajdywania topologii warstwy łącza
    TCP/IP

0
  • #4 08 Paź 2011 16:52
    DarkLeon
    Poziom 14  

Spróbój jeszcze zainstalować protokoły IPX i powyłączaj firewille (programy antywirusowe, jakieś zapory systemowe) odpal grę i zobacz.
    Miałem kiedyś podobny problem z grą, zainstalowałem chyba wszystkie protokoły jakie były dostępne dopiero jak powyłączałem zapory dało się przez LAN grać.
    (Systemową Windowsa również wyłącz)
    Pozdrawiam.

0
  • #5 08 Paź 2011 16:53
    Brodi
    Poziom 28  

Poszukaj gdzieś na forach patcha pod XP, wtedy multi będzie działał normalnie po IP bez kombinowania. Może firewall ci blokuje porty ?

0
  • #7 08 Paź 2011 20:01
    QCoo
    Poziom 17  

Rozwiązanie - po pierwsze musiałem zainstalować protokół IPX/SPX. Następnie wejść w jego właściwości i zapisać nr wewnętrzny sieci. I wkleić go w Options -> Network -> Destination Network

0