Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG RH387H do Acer Aspire 9300

08 Paź 2011 17:48 4166 9
 • Poziom 21  
  Posiadam wyżej wymienione urządzenia. Poniżej zamieszczam foto złącz z DVD oraz z laptopa, a także opis telewizora ze strony. Chciałbym:
  1. Podłączyć DVD do laptopa w celu zgrania materiału znajdującego się na dysku twardym na DVD do laptopa.
  2. Podłączyć telewizor do laptopa w celu oglądania na telewizorze tego, co aktualnie odtwarzam na laptopie.

  LG RH387H do Acer Aspire 9300 LG RH387H do Acer Aspire 9300 LG RH387H do Acer Aspire 9300

  Większego zdjęcia złącz laptopa nie znalazłem. Jeśli chodzi o to co tam się znajduje to od lewej: USB, S-Video, złącze monitorowe, niezidentyfikowane złącze, złącze ethernet.

  http://icecat.co.uk/p/grundig/gbh1632/lcd-tvs-4013833615255-vision-7-32-7851-1714722.html
 • Poziom 26  
  Ad.1 Nie podłączysz bezpośrednio tej nagrywarki do swojego laptopa -brak w nim jakiegokolwiek wejścia sygnału analogowego VIDEO. Potrzebny będzie tzw. VIDEO GRABBER podłączany do USB ( konwertuje sygnał analogowy na cyfrowy).

  Ad.2 Podłączenie Twojego laptopa do TV możliwe poprzez port DSUB(złącze monitorowe)+sygnał fonii z gniazda słuchawkowego lub poprzez wyjście SVIDEO +sygnał fonii z gniazda słuchawkowego. Oczywiście połaczenia te możliwe będą pod warunkiem ,że Twój TV posiada również wejścia DSUB(złącze monitorowe) lub SVIDEO.
  Niestety żaden z w/w połączeń nie gwarantuje zbyt dobrej jakości obrazu
 • Poziom 21  
  Dzięki za odpowiedź. Jeśli chodzi o podłączenie telewizora - spodziewałem się, że jakość obrazu może być kiepska. Zależy mi jednak bardzo na zgraniu materiału z dysku z DVD na laptopa. Czy ten video grabber na zdjęciu poniżej to właściwe urządzenie dla mnie :?: Czy wystarczy do tego zwykły kabel audio-video (czarno-czerwony) :?:

  LG RH387H do Acer Aspire 9300
 • Poziom 26  
  Powinien działać ,ale opinii o jakości uzyskanego obrazu musiałby wypowiedzieć się użytkownik tego typu urządzenia.Poszukaj opinii w necie ( nie bez przyczyny ceny podobnie wyglądających "grabberów" wahają się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych).
 • Poziom 21  
  Zaopatrzyłem się już w to urządzenie. W jaki sposób mogę zgrać filmy, które znajdują się na dysku twardym stacjonarnego DVD :?: Jakiego programu użyć :?: Na dysku jest około 40 pozycji.
 • Poziom 21  
  Przepraszam za posta pod postem, ale bez tego mój temat nie byłby zauważony. Podłączyłem Audio L i Audio R oraz CVBS i obraz ani dźwięku nie ma na komputerze.
 • Poziom 35  
  Do tego "urządzenia" dostałeś zapewne instrukcję.

  Zgodnie z nią trzeba wgrać odpowiedni soft itp.... .
 • Poziom 21  
  Według instrukcji dołączonej do produktu, po instalacji sterownika powinienem widzieć w Menadżerze urządzeń "STK1160 ATV BDA", natomiast u mnie wyświetla się "STK1160 Grabber". Moim zdaniem nie jest to przyczyną problemu. Czy warto jednak ściągnąć z internetu najnowszy sterownik, aby mieć pewność :?: Jeśli chodzi o instalację, to przebiegła bez żadnych problemów. Najpierw zainstalowałem sterownik, potem oprogramowanie (czyli Ulead Video Studio). Instalacji DirectX zaniechałem, ponieważ miałem już zainstalowaną najnowszą jego wersję.

  Sprawdzałem z ciekawości czy możliwe jest zrzucenie obrazu w VirtualDub. Niestety tak również nie ma obrazu (czarny ekran) i dźwięku.
 • Poziom 8  
  Wczoraj rozbierałem to urządzonko bo zepsuł mu się napęd i będę szukał do niego napędu.
  Ale w srodku znajduje się zwykły dysk PATA (ata 100) Hitachi
  Odłącz dysk, załatw sobie np. coś takiego
  http://www.komputronik.pl/product/74645/Sprze...onwerter_USB_SATA-IDE_2_5_i_3_5_Logilink.html

  Mam to w domu, świetnie działa ta przejściowka i otworzysz sobie ten dysk normalnie z USB jak z pendrive :)
 • Poziom 21  
  Z twojej wypowiedzi wnioskuję, że trzeba najpierw rozkręcić nagrywarkę DVD. Mnie zależy na bezinwazyjnej metodzie przesyłania. Nie chcę rozkręcać sprzętu, ryzykując jego uszkodzenie. Może masz jakiś inny pomysł :?: