Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG RH387H do Acer Aspire 9300

asdqwerty 08 Paź 2011 17:48 3956 9
  • #1 08 Paź 2011 17:48
    asdqwerty
    Poziom 21  

Posiadam wyżej wymienione urządzenia. Poniżej zamieszczam foto złącz z DVD oraz z laptopa, a także opis telewizora ze strony. Chciałbym:
    1. Podłączyć DVD do laptopa w celu zgrania materiału znajdującego się na dysku twardym na DVD do laptopa.
    2. Podłączyć telewizor do laptopa w celu oglądania na telewizorze tego, co aktualnie odtwarzam na laptopie.

LG RH387H do Acer Aspire 9300 LG RH387H do Acer Aspire 9300 LG RH387H do Acer Aspire 9300

Większego zdjęcia złącz laptopa nie znalazłem. Jeśli chodzi o to co tam się znajduje to od lewej: USB, S-Video, złącze monitorowe, niezidentyfikowane złącze, złącze ethernet.

http://icecat.co.uk/p/grundig/gbh1632/lcd-tvs-4013833615255-vision-7-32-7851-1714722.html

0 9
  • #2 09 Paź 2011 23:41
    marioer
    Poziom 26  

Ad.1 Nie podłączysz bezpośrednio tej nagrywarki do swojego laptopa -brak w nim jakiegokolwiek wejścia sygnału analogowego VIDEO. Potrzebny będzie tzw. VIDEO GRABBER podłączany do USB ( konwertuje sygnał analogowy na cyfrowy).

Ad.2 Podłączenie Twojego laptopa do TV możliwe poprzez port DSUB(złącze monitorowe)+sygnał fonii z gniazda słuchawkowego lub poprzez wyjście SVIDEO +sygnał fonii z gniazda słuchawkowego. Oczywiście połaczenia te możliwe będą pod warunkiem ,że Twój TV posiada również wejścia DSUB(złącze monitorowe) lub SVIDEO.
    Niestety żaden z w/w połączeń nie gwarantuje zbyt dobrej jakości obrazu

0
  • #3 10 Paź 2011 21:14
    asdqwerty
    Poziom 21  

Dzięki za odpowiedź. Jeśli chodzi o podłączenie telewizora - spodziewałem się, że jakość obrazu może być kiepska. Zależy mi jednak bardzo na zgraniu materiału z dysku z DVD na laptopa. Czy ten video grabber na zdjęciu poniżej to właściwe urządzenie dla mnie :?: Czy wystarczy do tego zwykły kabel audio-video (czarno-czerwony) :?:

LG RH387H do Acer Aspire 9300

0
  • #4 14 Paź 2011 09:33
    marioer
    Poziom 26  

Powinien działać ,ale opinii o jakości uzyskanego obrazu musiałby wypowiedzieć się użytkownik tego typu urządzenia.Poszukaj opinii w necie ( nie bez przyczyny ceny podobnie wyglądających "grabberów" wahają się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych).

0
  • #5 21 Paź 2011 12:36
    asdqwerty
    Poziom 21  

Zaopatrzyłem się już w to urządzenie. W jaki sposób mogę zgrać filmy, które znajdują się na dysku twardym stacjonarnego DVD :?: Jakiego programu użyć :?: Na dysku jest około 40 pozycji.

0
  • #6 22 Paź 2011 14:23
    asdqwerty
    Poziom 21  

Przepraszam za posta pod postem, ale bez tego mój temat nie byłby zauważony. Podłączyłem Audio L i Audio R oraz CVBS i obraz ani dźwięku nie ma na komputerze.

0
  • #7 22 Paź 2011 15:09
    hojlo1
    Poziom 35  

Do tego "urządzenia" dostałeś zapewne instrukcję.

Zgodnie z nią trzeba wgrać odpowiedni soft itp.... .

0
  • #8 22 Paź 2011 17:31
    asdqwerty
    Poziom 21  

Według instrukcji dołączonej do produktu, po instalacji sterownika powinienem widzieć w Menadżerze urządzeń "STK1160 ATV BDA", natomiast u mnie wyświetla się "STK1160 Grabber". Moim zdaniem nie jest to przyczyną problemu. Czy warto jednak ściągnąć z internetu najnowszy sterownik, aby mieć pewność :?: Jeśli chodzi o instalację, to przebiegła bez żadnych problemów. Najpierw zainstalowałem sterownik, potem oprogramowanie (czyli Ulead Video Studio). Instalacji DirectX zaniechałem, ponieważ miałem już zainstalowaną najnowszą jego wersję.

Sprawdzałem z ciekawości czy możliwe jest zrzucenie obrazu w VirtualDub. Niestety tak również nie ma obrazu (czarny ekran) i dźwięku.

0
  • #9 31 Paź 2011 22:50
    superfly86
    Poziom 8  

Wczoraj rozbierałem to urządzonko bo zepsuł mu się napęd i będę szukał do niego napędu.
    Ale w srodku znajduje się zwykły dysk PATA (ata 100) Hitachi
    Odłącz dysk, załatw sobie np. coś takiego
    http://www.komputronik.pl/product/74645/Sprze...onwerter_USB_SATA-IDE_2_5_i_3_5_Logilink.html

Mam to w domu, świetnie działa ta przejściowka i otworzysz sobie ten dysk normalnie z USB jak z pendrive :)

0
  • #10 01 Lis 2011 10:23
    asdqwerty
    Poziom 21  

Z twojej wypowiedzi wnioskuję, że trzeba najpierw rozkręcić nagrywarkę DVD. Mnie zależy na bezinwazyjnej metodzie przesyłania. Nie chcę rozkręcać sprzętu, ryzykując jego uszkodzenie. Może masz jakiś inny pomysł :?:

0