Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

mam kolumny VK disco 12b, chce zmienić głośnik niskotonowy

123405lysy 08 Oct 2011 18:12 1429 5
    123405lysy
    Level 9  
    Witam, mój problem to zakupione kloumny Voice Kraft disco 12-b.
    Są głośne. Mają glosnik niskotonowy 12"(30cm) ale on nie daje zadnego bassu, tylko puka...no tragedia, planuje zakupic inne glosniki na miejsce tych.
    Kolumna jest 3 drożna 8 ohmowa, a glosniki ktorymi sie interesuje to :

Dibeisi b1241 12" 8ohm (300watt)

oraz

Peiying PY-BE300F2 lecz 4 ohm(500 watt)

szukam pomocy, ktore wybrac oraz co zrobic ze zwrotnicą ,lub ew. wyborem tych 4 ohmowych, praktycznie sie na tym nie znam.
    telecaster1951
    Moderator of Acoustics
    123405lysy wrote:
    Witam, mój problem to zakupione kloumny Voice Kraft disco 12-b.
    Dobrze to ująłeś. To jest Twój problem.
    123405lysy wrote:

Dibeisi b1241 12" 8ohm (300watt)
    Wymieniać z tragedii na dramat, to trochę bez sensu.

Powiem tak. Żadna przeróbka tej kolumny nic nie da. Poza tym, nawet wspaniały głośnik, w nieodpowiedniej obudowie, nie zagra.
    123405lysy wrote:
    co zrobic ze zwrotnicą
    Problem polega na tym, że to jest loteria. Nie znamy wykresów głośników, nie mamy wiarygodnych parametrów, więc nawet prowizoryczna zwrotnica jest loterią.

Najlepszym wyjściem, byłoby sprzedanie tych buczypudeł (może się ktoś znajdzie) i kupić normalne kolumny.
    123405lysy
    Level 9  
    nikt sie nie znajdzie to nie gra basu, glosnik dibesi chyba nie jest dramatem, bop wogole nie mam basu.. telecaster porównaj to do pukania ręką w deske. Kolumna wykonana chu......owo dlatego zmierzam dzis lub jutro ją wytłumić i usztywnić, odnowić konstrukcję nowej kolumny niemalże. Chcialbym zapytac o jakakolwiek pomoc, jak wtsawić głośnik, jaki i czy to co kombinuje cos da ?dziekuje za szczera odpowiedź :)

"bass" nie istnieje. Proszę poprawić niechlujną pisownię.
    GM
    telecaster1951
    Moderator of Acoustics
    123405lysy wrote:
    glosnik dibesi chyba nie jest dramatem
    Jest.
    123405lysy wrote:
    Kolumna wykonana chu......owo dlatego zmierzam dzis lub jutro ją wytłumić i usztywnić
    I co ? To kolumnę się dobiera do głośnika, nie na odwrót.
    123405lysy wrote:
    czy to co kombinuje cos da ?
    Raczej nie. A żeby coś dało, to na głośniki wydasz więcej niż ta kolumna jest warta.

ps. Uważaj na pisownię.
    123405lysy
    Level 9  
    wiec co sugerujesz, i dlaczego na glosnik wydam wiecej niz to jest warte ?
    o madry w tym nie jestem ale troche pracy moze dac efekt a nie mam mozliwosci pozbycia sie tych kolumn, dlatego musze cos zrobic z nimi. A Kolumna moze byc niedopasowana do glosnika? chodzi mi o ten sam rozmiar glosnika wiec to chyba nie sprawi roznicy ? (czy sprawi ?)

Regulamin p.3.1.13. W szkole podstawowej uczą, jaką literą rozpoczynamy zdanie. Proszę poprawić niechlujną pisownię! [Pablo]
    telecaster1951
    Moderator of Acoustics
    123405lysy wrote:
    A Kolumna moze byc niedopasowana do glosnika
    Tak.
    123405lysy wrote:
    chodzi mi o ten sam rozmiar glosnika wiec to chyba nie sprawi roznicy ?
    Sprawi. Średnica głośnika nie ma bezpośredniego znaczenia, przy liczeniu obudowy.
    Ciężko jest dobrać głośnik do, gotowej już, obudowy. Mało tego. Wstawienie jednego głośnika, a zostawienie pozostałych, również jest nie korzystne. Głośniki, trzeba dobierać do siebie, muszą razem pokryć, mniej więcej, równo całe pasmo.