Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki najlepszy tuner DVB-T kupić?

ekram 08 Oct 2011 19:45 9457 6
Optex
    ekram
    Level 2  
    Pragnę nabyć tuner DVB-T.
    Posiadam następujący zestaw:
    1/ Telewizor DEAWOO DPL-3212, który nie odbiera telewizji cyfrowej
    2/ Odbiornik satelitarny PACE, z którego korzystam do oglądania kanałów francuskich z satelity Telecom
    3/ Odtwarzacz DVD Pioneer.
    Telewizor połączony jest z odbiornikiem satel. poprzez gniazdo SCART, a z odtwarzaczem poprzez kable Component.
    Odtworzacz ma nie wykorzystane gniazdo SCART.
    Mam wątpliwości, czy jeśli podłączę tuner DVB do wolnego gniazda SCART w odtwarzaczu a do niego przełożę kabel z anteny dachowej, uzyskam możliwość oglądania kanałów telewizji naziemnej, nie tracąc możliwości oglądania kanałów analogowych z francuskiego satelity.
    Oczekuję porady.
  • Optex
    telbod
    Level 31  
    1. A czy telewizor nie ma przypadkiem złącza HDMI?? Jeżeli ma to proponuje kupić tuner DVB-T ze złączem HDMI od 150 zł plus kabelek za jakieś 15 zł i poprzez to złącze podłączyć go z TV. 2. Czy w TV nie zostało wolne złącze EURO? Bo mam instrukcje od Daewoo 2612, podobny , ale ilością złącz może się różnic. Obejrzyj jakie wolne złącza zostały tobie w TV. Pozostałe funkcjonalności się nie zmienią.
  • Optex
    ekram
    Level 2  
    Telewizor nie ma złącza HDMI ale ma złącze DVI-D.
    Również nie ma on niestety dodatkowego złącza SCART (EURO).
    A czy istnieją może rozgałęźniki na dwa złącza SCART?
    telbod
    Level 31  
    Obraz połączysz HDMI w tunerze - DVI-D w TV. Tylko jakie złącza masz od audio? Dla ułatwienia jeśli w TV jest RCA to takiego samego szukaj w tunerze. Sprawdź ja obrazki w instrukcji wyglądają, w części jak podłączyć DVI-D.
    ekram
    Level 2  
    W telewizorze są niewykorzystane gniazda RCA.
    W instrukcji do telewizora pokazano, że gniazda DVI-D służą do połączenia z komputerem.
    Czy mogę wykorzystać gniazda RCA i DVI-D do połączenia z tunerem. Jeśli tak, to gdzie znaleźć taki tuner?
    Marcin_Bok
    User under supervision
    jeśli masz połączone parę urządzeń do połączenia przez EURO to polecam NEO HD 80 (full HD E AC3) z dwoma SCARTami. Darował bym sobie chincze ponieważ nie przełączają telewizora/innego urządzenia automatem tzn nie wymuszają.

Moderated By _PREDATOR_:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=10535378#10535378
    Batępny to BLOK!

kosa05410
    Level 11  
    Możesz kupić tuner IPAX IP-T401 z wbudowanym DVD i podłączyć przez SCART, a satelitę możesz podłączyć kablem RCA-SCART do wejścia na chincze lub zakupić rozgałęziacz SCART.