Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

STIHL MS 250 na wysokich obrotach po chwili się dławi i pluje paliwem z filtra.

caber 08 Paź 2011 20:04 33951 43
  • #1 08 Paź 2011 20:04
    caber
    Poziom 17  

Witam , mam Stihl-a ms 250 z 2003 roku używaną sporadycznie i ostatnio podczas cięcia drzewa zauważyłem spadek mocy.Dzisiaj wyczyściłem jej gaźnik i po odkręceniu go zauważyłem przez gardziel gaźnika że pierścień na tłoku ten dolny wystaje jedną krawędzią z otworu dolotowego cylindra i jest kawałek miejsca bez pierścienia , podejrzewam że padły pierścienie i stąd moje pytanie, jaka jest średnica tłoka i grubość pierścieni w tym modelu z 2003 roku.
    Bo są 42 i 42,5 średnicy oraz pierścienie o grubości 1,2 i 1,5. Gdyby ktoś wiedział to proszę o pomoc , przynajmniej jaka jest tam średnica tłoka.Poza tym po dodaniu gazu, na wysokich obrotach, pluje paliwem z filtra powietrza.

-1 29
  • #2 08 Paź 2011 21:15
    39006
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 09 Paź 2011 07:27
    caber
    Poziom 17  

Wszystko fajnie i pięknie tylko nie mam klucza serwisowego do tej piły (z tego co widzę to TORX tylko nie wiem jaki rozmiar). Klucz kupie dopiero jutro na serwisie wraz z częściami. Piła była kupiona nowa prze zemnie w autoryzowanym sklepie Stihl-a w Polsce, więc rozmiar tłoka powinien wynosić 42,5 a grubość pierścieni to nie wiem, (na pierwszy montaż chyba oryginalnie są o grubości 1,2 ) jeśli nie mam racji to proszę mnie poprawić.

0
  • #4 09 Paź 2011 08:05
    39006
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 09 Paź 2011 09:49
    caber
    Poziom 17  

Rycho T napisał:
    Jeżeli tłok ma średnicę 42.5mm, to pierścienie są 1.2mm.

Tzn. jeśli tłok ma średnice 42 to pierścienie 1,5 , a jak tłok jest 42,5 to pierścienie 1,2.
    Czy dobrze myślę? Bo jak na razie to i tak nie rozbiorę tej piły bo nie mam klucza a części bym kupił już jutro razem z kluczem i wtedy ją rozkręcił pozakładał i poskładał.

1
  • #6 09 Paź 2011 12:32
    39006
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 11 Paź 2011 00:43
    caber
    Poziom 17  

Witam ponownie , pierścienie wymienione oraz oringi na wale , tłok bez rys i cylinder również , piła działa tak jak powinna tylko że jak czyściłem gaznik to wykręciłem śrube H a ona była z kołpakiem ograniczającym i nie wiem jak go teraz ustawić gaznik standardowo (regulacja zasadnicza).

0
  • #8 11 Paź 2011 19:48
    helena33
    Poziom 27  

Bez kołpaka 1 1/2, z kołpakiem 3/4.
    Dla czystego sumienia proszę zanieś do jakiegokolwiek serwisu żeby ustawili silnik na 14 tyś max obrotów. Bo szkoda kasy wsadzonej w części, a 10 zł za regulacje, to nie majątek.

0
  • #9 15 Paź 2011 06:48
    caber
    Poziom 17  

caber napisał:
    możliw za zawór igłowy sie blokuje, i leje paliwo, non stop, ale wtedy gasła by na jałowych,

Witam po prawidłowym ustawieniu piła nadal pluje paliwem z gaźnika a ponadto, na jałowych obrotach, podczas zmiany pozycji lubi zgasnąć lub nabrać większych obrotów ale niekiedy jest ok. , gdy stoi w jednej pozycji też jest ok.

0
  • #10 15 Paź 2011 09:15
    helena33
    Poziom 27  

To może być wina membranek lub złego składu mieszanki L. Ponadto plucie w tył paliwa jest częstym objawem przy uszkodzonej dyszy głównej

0
  • #11 15 Paź 2011 09:17
    39006
    Użytkownik usunął konto  
  • #12 15 Paź 2011 23:47
    caber
    Poziom 17  

Rycho T napisał:
    nie pozostał żaden ślad

Tak jak wcześniej pisałem tłok wraz z cylindrem bez zarysowań , wszystko byłoby dobrze gdyby nie ten gaznik bo moc jest.

1
  • #13 19 Lis 2011 18:53
    437960
    Użytkownik usunął konto  
  • #14 19 Lis 2011 20:18
    caber
    Poziom 17  

Chodzi mi głównie o trwałość , który jest lepiej wykonany i bardziej wytrzymały , a z tego co wiem rozstaw śrub regulacyjnych jest taki sam.

1
  • #15 19 Lis 2011 20:24
    437960
    Użytkownik usunął konto  
  • #16 20 Lis 2011 18:19
    caber
    Poziom 17  

To teraz już niewiem czy kupić walbro czy zama , a ten zama to ten kołpak juz ma fabrycznie prawidłowo ustawiony czy trzeba regulować , no i co z tymi pierscieniami?

1
  • #17 02 Gru 2011 10:04
    wlodinek
    Poziom 9  

pierwsze to żaden gaźnik nie jest wytrzymały na ciągłe manipulowanie przy nim, a niektóre nowe modele można zniszczyć już przez wykręcenie i wkręcenie dysz regulacyjnych.W mojej opinii Walbro zawsze było lepsze od Zamy.
    czy trzeba regulować skład mieszanki po zmianie gaźnika -Tak zawsze trzeba wyregulować. masz silnik dwusuwowy smarowny olejem który jest podawany razem z benzyną, tak więc niewłaściwy zbyt ubogi w paliwo skład mieszanki paliwowo powietrznej spowoduje szybsze zużywanie się silnika. Często bardzo szybkie. To mniej więcej jakbyś nie nalał oleju do benzyny. Oczywiście zbyt bogata mieszanka tez jest szkodliwa.
    Z tego co piszesz wynika że nie potrzebujesz nowego gaznika, a ustawienia pogiętej w trakcie demontażu dzwigni zaworka iglicowego. Potem należy sprawdzić szczelność układu.
    zakładam że nie masz obrotomierza, więc proponuję byś zaniósł sprzęt do najbliższego serwisu. Nie sądzę byś potrzebował jakiekolwiek części natomiast po ustawieniu gaznika należy sprawdzić stabilność obrotów a w razie potrzeby szczelność komory korbowej, do której jak piszesz zaglądałeś.

0
  • #18 11 Gru 2011 12:26
    caber
    Poziom 17  

Witam , ostatnio miałem okazje rozebrać gaznik przy tej mojej pile no i załączam zdjęcia membranki , czy ona jest dobra ?Dzwigienkę od zaworu iglicowego wyrególowałem bo była ugięta w dół tzn. nie była na równi z brzegami gaznika , tylko jeszcze jej nie testowałem po tym zabiegu no i co z tą membranką?

STIHL MS 250 na wysokich obrotach po chwili się dławi i pluje paliwem z filtra. STIHL MS 250 na wysokich obrotach po chwili się dławi i pluje paliwem z filtra.

0
  • #19 11 Gru 2011 13:48
    39006
    Użytkownik usunął konto  
  • #20 12 Sty 2012 21:52
    caber
    Poziom 17  

Witam, byłem w serwisie zapytać o te membranki i koszt oryginalnych to 55zł, więc postanowiłem kupić gaźnik na Allegro, czy muszę go regulować w serwisie?

1
  • #21 12 Sty 2012 21:58
    helena33
    Poziom 27  

Membrany nie muszą być wcale oryginalne, zamienniki wytrzymują tyle samo.
    Jeżeli już się zdecydujesz na wymianę gaźnika to lepiej zrobić regulacje w serwisie.

1
  • #22 15 Sty 2012 13:53
    caber
    Poziom 17  

Witam , kupiłem taki gaznik jak na foto; STIHL MS 250 na wysokich obrotach po chwili się dławi i pluje paliwem z filtra.
    oraz założyłem nową uszczelke i jest problem bo piłe ustawiłem następująco , śruba od wolnych obrotów 1 obrót w lewo a od wysokich to tak jak fabrycznie jest kołpak ustawiony i objaw jest następujący , piła odpala ładnie na zimnym potem dodaję gazu to ładnie wchodzi na obroty porżnę nią trochę klocków i przy następnych próbach dodania gazu kończy się to tym że ją zamula i zgaśnie jak nie odejmę gazu i jak się już dobrze rozgrzeje to też ładnie wchodzi na wysokie obroty , dodam że z wysokich obrotów ładnie schodzi na jałowe , problem pojawia się niezawsze.

0
  • #23 15 Sty 2012 15:52
    helena33
    Poziom 27  

Ze zdjęcia wynika że w tym gaźniku masz jeszcze króciec na pompkę "primer" paliwa, na pewno masz taki gaźnik? 1 powinieneś zaślepić. Taki objaw też będzie jak spadnie przewód impulsowy. uszczelkę pod gaźnik założyłeś otworkiem w uszczelce na otwór w podkładce metalowej?

STIHL MS 250 na wysokich obrotach po chwili się dławi i pluje paliwem z filtra.

0
  • #24 15 Sty 2012 18:38
    caber
    Poziom 17  

Otworek który zaznaczyłeś jest zalutowany fabrycznie a pozatym to wężyk impulsowy założony prawidłowo oraz uszczelka też , tej uszczelki to nie da się zle założyć ponieważ ma na wszystkich 4 rogach dziurki od przewodu impulsowego.

0
  • #25 15 Sty 2012 20:39
    helena33
    Poziom 27  

W takim razie zubaża się mieszanka, przyczyną może być właśnie nowy gaźnik, lub zła regulacja składu mieszanki "L", niezbyt drożny filtr paliwa, nieszczelnie złożona komora korbowa, dziurawy przewód paliwa, świeca z przebiciem po rozgrzaniu, źle ustawiona przerwa na module zapłonowym, dziurawy przewód impulsowy lub luźny na króćcach, dziurawy łącznik gumowy.
    Tak więc jak już zapewne zauważyłeś, naprawa pilarki jest prosta, jak się ma kilka szkoleń na karku i kilka lat doświadczenia. A w twojej sytuacji to mogę powiedzieć że nie potrzebnie kupiłeś ten gaźnik gdyż nie jest on do tej pilarki.

-1
  • #26 15 Sty 2012 22:19
    caber
    Poziom 17  

Z tego co napisałeś to nie jestem pewny tych przyczyn; zła regulacja L , filtr paliwa , świeca , zle ustawiona przerwa na module może dlatego ponieważ mam sztukowanego klina na magnecie bo poprzedniego mi ścięło w trakcie pracy piły , a reszta sprawna na 100% , a i dlaczego piszesz że ten gaznik nie pasuje?

0
  • #27 15 Sty 2012 23:23
    helena33
    Poziom 27  

Przez ten króciec do pompki np. w ms 250 nie ma pompki to i gaźnik może może być nie ten, aczkolwiek odpowiednia regulacja może pomóc.
    A sprawdzałeś już odpowietrznik zbiornika paliwa?
    Potwierdzisz mi ze swojego doświadczenia dlaczego nie odpowiadają Ci prawdopodobieństwa usterek które wymieniłem Ja ?
    Bo Ja z reguły nie bawię się w szukanie, odkręcam świece i przyświecam latarką patrząc na gładź cylindra, jeśli nie widzę rys zatarcia to zakładam przyrządy i sprawdzam szczelność maszyny, jeśli jest szczelna szukam w gaźniku, przewodzie paliwa, filtrze paliwa, odpowietrzniku zbiornika paliwa, świeca i moduł, itd.
    Nie zmieniam gaźnika bo mi się wydaję że to może on.

2
  • #28 16 Sty 2012 01:23
    caber
    Poziom 17  

Cylinder ani tłok nie mają rys tzn. że silnik nie jest zatarty , odpowietrznik też jest sprawny , szczelna też powinna być bo są nowe oringi na wale oraz jest uszczelniona pastą czerwoną do silników no i dobrze pracuje na biegu jałowym bez wachań obrotów.

Dodano po 2 [minuty]:

A przecież na poprzednim gaźniku dobrze pracowała, poza tym że paliwo leciało do filtra i go zapychało, no i niekiedy po zmianie pozycji na biegu jałowym lubiła zgasnąć, czego na tym gaźniku nie zauważyłem.

1
  • #29 08 Lut 2012 18:59
    caber
    Poziom 17  

Witam , dalej jest problem , a więc aby rozwiać kwestię gaznika podmieniłem go z innej pilarki (STIHL MS 230 znajomego) która jest sprawna 100% i na jego gazniku moja piła gasła po zmianie pozycji w dół tłumikiem lub przechylając ją na prawą stronę oraz czasami ją zamulało , a jego piła na moim chodziła dobrze i nic jej się nie działo więc to nie gaznik , więc co to może być , dodam jeszcze że po odpaleniu kiedy jest zimna ma bardzo wysokie obroty aż łańcuch kręci się na prowadnicy , pozdrawiam.

2
  • #30 08 Lut 2012 19:05
    39006
    Użytkownik usunął konto