Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ibiza 1.4 2001 mruga kontrolka oleju

08 Paź 2011 21:06 6430 1
  • Poziom 28  
    Witam, we wspomnianym seacie mruga kontrolka oleju wraz z 3 krotnym piknięciem. Występuje to po uruchomieniu zimnego silnika, ale nie zawsze. Kontrolka czasem mruga cyklicznie przez minutę lub trochę dłużej, czasem mrugnie trzy razy i gaśnie. Po kilku minutach pracy problem znika i mogę jechać samochodem 200km, a po problemie nie ma śladu. Na drugi dzień sytuacja się powtarza. Z tego co znalazłem w sieci to w tej ibizie jest jeden czujnik ciśnienia z przodu silnika, z oznaczeń na nim wnioskuje, że zaczyna działać dopiero poniżej 0,6MPa. Wpadłem na pomysł zmierzenia ciśnienia oleju, znalazłem manometr, który udało mi się zakończyć gwintem pasującym w otwór czujnika ciśnienia. Pomiar wykazał, że ciśnienie na zimnym silniku wynosi ponad 4bary, na rozgrzanym 2bary. Według mojej wiedzy (niekoniecznie zgodnej z prawdą) ciśnienie rozgrzanego silnika jest w porządku. Pomiar robiłem również w kilka chwil po tym jak kontrolka zaczęła mrugać. Zgasiłem silnik, wkręciłem manometr i ponownie uruchomiłem - ciśnienie 4bary. Poziom oleju w normie. Czy powinienem się obawiać o silnik? Tak jak pisałem wcześniej po kilku minutach (2-3) kontrolka już nie mruga, i do kolejnego dłuższego postoju samochodu (kilka godzin) jest spokój.
  • Pomocny post
    Poziom 40  
    Ciśnienie OK. Problem na kablach w komorze silnika. Kolor czarny idzie z czujników przez okrągłą złącze do licznika. I prosze się nie sugerować pełnym przejściem, najlepiej puścić to drugim kablem.