Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony Reader WiFi, nowy czytnik i konkurencja dla Kindle?

panlis2010 08 Paź 2011 22:12 2778 1
 • Sony Reader WiFi, nowy czytnik i konkurencja dla Kindle? W przededniu berlińskich targów IFA, które odbyły się w sierpniu tego roku firma Sony zaprezentowała nowy e-czytnik o nazwie Reader WiFi PRS-T1, którego premiera będzie miała miejsce w ciągu najbliższych dwóch tygodni. W międzyczasie konkurent japońskiego producenta, Amazon.com ogłosił dwa nowe e-readery - Kindle czwartej generacji oraz wersję Touch. Znane są już specyfikacje czytnika Sony i modele testowe, którym portale branżowe przyjrzały się z bliska. Jakie są ich wrażenia?

  Przed jego producentem jeszcze długa droga, zanim zdoła zagrozić pozycji amerykańskiego konkurentów na rynku, chociaż jako potentat branży elektronicznej ma na to własne sposoby. Model PRS-T1 z pewnością przybliża tę perspektywę, zwłaszcza ze względu na swoje parametry techniczne.

  Swoim designem zewnętrznym czytnik przypomina wcześniejsze modele Sony, ma podłużną i smukłą obudowę z wbudowanymi przyciskami przy dolnej krawędzi. Znajdziemy tam przycisk włączania, port micro-USB, otwór resetu, wejście słuchawek do odtwarzania plików MP3 i ACC - cecha obecna w nowym Kindle, której brakuje w obecnych czytnikach Kobo i Nook. Reader dostępny będzie na rynku w trzech kolorach obudowy: czerwonym, białym lub czarnym. Jego długość osiąga 6,9 cali, przez co jest nieco większy od 6.5-calowego Kindle, choć odrobię cieńszy od czytnika Amazonu. Ze swoją wagą ok. 170 gramów PRS-T1 będzie reklamowany jako najlżejszy e-czytnik w swojej kategorii na rynku, gdzie pojawi się z 2GB pamięci wewnętrznej. Jak sygnalizuje jego pełna nazwa, posiada również łączność WiFi. Ponadto uświadczymy 6-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 600x800 i możliwości pokazywania 16 odcieni szarości, podobnie jak Kindle. Jego dotykowy wyświetlacz umożliwi zmianę strony (jedyny sposób na tę akcję; brak przycisków) i z niezwykłą płynnością przesuwania nawigację po niej.

  Sony Reader WiFi, nowy czytnik i konkurencja dla Kindle? Oprogramowanie nowego readera koncentruje się na czytaniu e-booków, dlatego widok początkowy zawsze pokazuje użytkownikowi trzy ostatnio ściągnięte pozycje, linki do biblioteki, czasopism i pozostałych zasobów. Na górze wyświetlacza znajdują się odnośniki do miejsc w sieci: biblioteka publiczna (z katalogiem pobliskich bibliotek i możliwością wypożyczania na odległość używając numeru czytelnika), Google Books, przeglądarka oraz nabyte książki do ściągnięcia.

  Model wyposażony jest w uproszczoną, jak na większości podobnego sprzętu, przeglądarkę internetową do oglądania stron, co ułatwić ma funkcja przybliżania obrazu. Text Memo to nazwa wirtualnej klawiatury, dzięki której możliwe jest wykonywanie osobistych notatek. Dzięki funkcji Handwriting przy użyciu rysika napiszemy swój tekst własnoręcznie, przy niezwykle płynnej rejestracji naszych ruchów przez sprzęt. Sekcja multimediów zawiera pliki muzyczne i obrazy zapisane przez użytkownika przy użyciu portu USB. Odtwarzacz muzyki oferuje podstawowe funkcje; możliwe jest słuchanie utworu również podczas czytania.

  Sony Reader WiFi, nowy czytnik i konkurencja dla Kindle? Tekst okupuje cały ekran, poza miejscem na cyfrę strony, na której się znajdujemy. Użytkownik ma do dyspozycji 7 różnych stylów oraz 8 wielkości czcionek. Możliwe jest nanoszenie na tekst własnych notatek i rysunków. Wyrazy lub całe sekcje mogą być podkreślane i użyte w takich miejscach jak Google czy Wikipedia. Czytnik Sony oferuje funkcje przeglądania plików PDF i choć odbywa się to dosyć powolnie, zdaniem testujących jest to jedno z lepszych doświadczeń z tego typu formatem na podobnych urządzeniach.

  Sony Reader WiFi PRS-T1 stanowi bez wątpienia łakomy kąsek, posiadający wszystkie typowe dla e-czytnika funkcje, oraz kilka dodatkowych, jak Handwritig. Z ceną 179 dolarów wobec 79$ za Kindle 4 i 99$ za model Touch od Amazon.com nie prędko zagrozi on jednak pozycji lidera rynku.


  Źródło: Link

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  panlis2010
  Poziom 20  
  Offline 
  Specjalizuje się w: tłumaczenia, copywriting
  panlis2010 napisał 520 postów o ocenie 12, pomógł 0 razy. Jest z nami od 2010 roku.
 • #2
  lukas1121
  Poziom 18  
  Wygląda jak rozbudowana wersja jakiegoś x8 lub x10