Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitoring kancelarii notarialnej co wybrać

08 Paź 2011 22:33 1539 4
  • Poziom 9  
    Witam
    z racji wymogów prawa szykuję się do odpowiedniego zabezpieczenia kancelarii notarialnej, dlatego przygotowuję się do stworzenia monitoringu i potrzebuję trochę pomocy ponieważ temat jest dla mnie nowy.

Mam cztery główne pomieszczenia do monitorowania (najdłuszy wymiar ok 6m)

wszystkie pomieszczenia mają ok 3,8m wysokości. Zależy mi na możliwości dobrego rozpoznania twarzy nawet w nocy.

Chciałbym mieć system oparty o kamery IP i router PoE. Jeżeli chodzi o rejestrator to temat jest otwarty, zakładam że mały rejestrator na Atomie nie będzie potrzebował dużego UPSa a z drugiej strony poleasingowy serwer na czterordzeniowym procesorze pozwoli mi obsłużyć lepszą jakość nagrania.

Jeżeli chodzi o budżet to chciałbym wydać najmniej jak się da by zbudować dobry monitoring. Jestem gotowy na pewne kompromisy ;) bo wydatków mamy sporo.

Będę wdzięczny za propozycje konfiguracji i wszelkie pomocne uwagi
  • OptexOptex
  • Poziom 9  
    Co powiecie na następujące propozycje?
    kamera ACTI ACM-4201 albo z innej beczki Edimax IC-7010Poe
    switch AirLive POE-FSH804 lub Edimax ES-5844P lub Cisco SD208P-G2 8 x FE
    jako rejestrator PC z Intel Core 2 Quad
  • OptexOptex
  • Moderator - Sieci, Internet
    VIVOTEK FD8134, VIVOTEK FD8161, AXIS M3014, AXIS 216MFD,
    Przepraszam ale przykłady które wrzuciłeś to niestety zabawki które mają słabą rozdzielczość i na pewno będziesz miał problemy z "Zależy mi na możliwości dobrego rozpoznania twarzy nawet w nocy".
    Pozostały sprzęt to już twój wybór może być to co podałeś jako switch i komp do rejestracji.
    Tu masz linka Link1 i Link2
  • Poziom 31  
    jimasek napisał:
    VIVOTEK FD8134, VIVOTEK FD8161, AXIS M3014, AXIS 216MFD,
    Przepraszam ale przykłady które wrzuciłeś to niestety zabawki które mają słabą rozdzielczość i na pewno będziesz miał problemy z "Zależy mi na możliwości dobrego rozpoznania twarzy nawet w nocy".
    Pozostały sprzęt to już twój wybór może być to co podałeś jako switch i komp do rejestracji.
    Tu masz linka Link1 i Link2

Popieram, tylko kolejność bym zmienił: Axis, Vivotek.
    Z tańszych Zavio.
    Czy w kancelarii nie warto monitorować również pulpitów komputerów?
    Można to włączyć w normalny monitoring (kamera IP wirtualna - pulpit komputera w sieci).
  • Poziom 9  
    jimasek i Marek31415 dzięki za podpowiedź, VIVOTEK FD8134 wydaje mi się interesujący i w moim zasięgu cenowym

mam tylko pytanie czy można je zamontować na ścianie, bo sufit ma przedwojenne sztukaterie itp więc ciągnięcie przewodów raczej odpada

Marek31415 napisał:

Czy w kancelarii nie warto monitorować również pulpitów komputerów?
    Można to włączyć w normalny monitoring (kamera IP wirtualna - pulpit komputera w sieci).

bardzo trafna uwaga, dzięki za podpowiedź :)

Może macie pomysł na co warto zwrócić uwagę, a ja jako laik mogę o tym zapomnieć?