Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mój pierwszy GPS,LARK 50.6 HD 800x480 GPS MAPA PL +karta4GB-??

MM2X 09 Paź 2011 03:35 17878 12
  • #1 09 Paź 2011 03:35
    MM2X
    Poziom 26  

Zamierzam zaopatrzyć się w GPS. Wcześniej nie korzystałem z GPS. Wszedłem na Allegro i zgroza - 176 str. z tymi urządzeniami. Chodzi mi tylko o Polskę. Proszę o pomoc co wybrać, czym się kierować, nie chodzi mi o bajery a o praktyczne wykorzystanie. Prawdopodobnie ten jest dobry - LARK 50.6 HD 800x480 GPS MAPA PL +karta4GB ????.Z góry dzięki fest za pomoc.

• #2 12 Paź 2011 02:50
    Pontikos
    Poziom 38  

Odpusc sobie Larka - to jednorazowki.
    Sugeruje zakup mio Spirit 670 PL

Ma taka fajna dodatkowa opcje, ze gdy zechcesz pojechac do Grecji czy Chorwacji, to NIE KUPUJESZ mapy, ale wypozyczasz ja legalnie online za kilka euro :)

I nie sil sie na HD - do tego masz telewizor w domu - tylko bedzie bardziej przymulac podczas jazdy..

• #3 12 Paź 2011 07:52
    MM2X
    Poziom 26  

Pontikos napisał:
    Ma taka fajna dodatkowa opcje, ze gdy zechcesz pojechac do Grecji czy Chorwacji, to NIE KUPUJESZ mapy, ale wypozyczasz ja legalnie online za kilka euro

To faktycznie bardzo praktyczne i może się przydać, chociaż ostatnio nie przekraczam granicy, ale nigdy nie wiadomo. Przy okazji, czy za granicą GPS informuje dalej po polsku?.
    Pontikos napisał:
    I nie sil sie na HD - do tego masz telewizor w domu

Nie bardzo wiem o co chodzi?, HD jakość monitora- czy też Tv w samochodzie- w temacie GPS jestem mocno do tyłu:cry:
    1/ Czy rozmiar ekranu ma znaczenie. Niektóre ekrany gorzej reaguja na światło słoneczne?
    2/. Jeśli chodzi o montaż i demontaż-jak go instalowac aby był praktyczny i nie kusił amatorów cudzego sprzętu:D
    3/."Klawiatura" - są gorsze i lepsze?
    Niewykluczone, że we wskazanym przez Ciebie modelu wszystko jest jak należy, w/w pytania wynikają z braku orientacji.

• #4 13 Paź 2011 09:45
    Pontikos
    Poziom 38  

1. rozmiar ekranu, to rozdzielczosc. Im wyzsza, tym wiecej danych do obsluzenia przez procesor urzadzenia. jesli jest taki sam jak na "nie HD", to urzadzenie chodzi po prostu duzo wolniej.
    2. urzadzenie jest na przyssawke do szyby i szybkie zlacze - to chyba najlepszy pomysl na zlodzieja.
    3. miekki (rezystencyjny) ekran obslugujesz palcem LUB rysikiem - dokladniej. Twarde (pojemnosciowe) obslugujesz TYLKO palcem.

• #5 16 Paź 2011 08:58
    MM2X
    Poziom 26  

O co chodzi z odblokowywaniem GPS, nowe są zablokowane?, w jakim celu?.

• #7 06 Lis 2011 12:01
    MM2X
    Poziom 26  

Wcześniej byłem strasznie zajęty- przeprowadzka!. Poczytałem to co mi zasugerowałeś. Jeżeli chodzi o mio Spirit 670 PL to ma tę wadę , że jest w niej zbyt słaba bateria, - opinia użytkowników. Czy można ją zamienić na mocniejszą ? ( w samochodzie nie może być podłączona do akumulatora? ). I jeszcze jedno użytkownicy potwierdzają, że gniazdo micro SD jest bezużyteczne?. Jeżeli chodzi o odblokowanie z tego co wyczytałem wynika, że wtedy traci się wtedy gwarancję ( szkoda, bo to 24 m-ce !) chyba, że można kupić odblokowaną u sprzedawcy?. Nie do końca rozumiem też kwestię aktualizacji map,-ze strony producenta są problemy z aktualizacją ( opinie ), natomiast w nieodblokowanej nie można wgrać innych map?

• #8 06 Lis 2011 17:52
    multimediaservice
    Poziom 15  

Z opinii użytkowników Mio S670 oraz użytkowników Lark 50.6 jednoznacznie wynika, że zakup Larka lub podobnych produktów ( Navroad, Modecom, GoClever, Wayteq ) będzie dużo lepszym rozwiązaniem.

Oprócz kiepskiego i bardzo niedopracowanego softu w Mio na który narzeka wielu użytkowników, dochodzi niejasny opis możliwości i wyposażenia oraz opisywane problemy ze zmianą map. Sprzęt jest ponadto podatny na uszkodzenie podczas aktualizacji bądź nieostrożnego obchodzenia się z niektórymi plikami w pamięci. Ingerując w software możesz utracić gwarancję.

Wspomniałeś, że podróżujesz przeważnie po Polsce. Dobrym rozwiązaniem będzie dla Ciebie zakup nawigacji, np. którejś z wymienionych powyżej wraz z programem AutoMapa. Wszystkie z tych urządzeń zakupisz w rozsądnej cenie a docenisz na pewno ich funkcjonalność. Wszystkie posiadają niezablokowany system, na który można zainstalować praktycznie każdą mapę z tych sprzedawanych w Polsce a oprócz tego niektóre posiadają możliwość wykorzystania funkcji AutoMapa Traffic LiveDrive. Funkcja ta związana jest z obsługą Bluetooth. W tym przypadku oprócz wykorzystania sprzętu jako zestaw głośnomówiący, można korzystać z transmisji danych. W praktyce wygląda to tak, że synchronizujesz telefon z bluetooth w nawigacji i korzystasz z niej jako zestawu głośnomówiącego. Po uruchomieniu AutoMapy, program za pośrednictwem połączenia BT DUN łączy się z serwerem AutoMapy i pobiera informacje o utrudnieniach i natężeniu ruchu na trasie jaką wybrałeś. Jeśli trzeba, program sam zmienia trasę tak aby podróżować bez utrudnień i korków.
    Ilość pobieranych danych jest tak znikoma, że nawet częste korzystanie z LiveDrive nie powoduje znaczącego wzrostu kosztów za rachunek telefoniczny.

Świetne rozwiązanie, szczególnie jeśli podróżujesz po zatłoczonych miastach.

Program AutoMapa polecam Ci oprócz tego także z powodu, że jest najczęściej aktualizowanym programem z tych dostępnych na naszym rynku. W epoce "rozkopanej Polski w budowie" ma to wymierne korzyści. Sam sprzedaję mapy wielu dostawców, więc mam na bieżąco podgląd w zakresie autentyczności danych i przyznam, że tylko program AutoMapa radzi sobie dobrze z aktualnością danych. Pozostałe systemy aktualizowane są zbyt rzadko.

Gdybyś wybierał się na zachód Europy, sytuacja wyglądała by inaczej. Tu prym wiedzie kto inny. W Polsce AutoMapa najlepiej sobie radzi.

Kwestię ekranu rozdzielczości ekranu najlepiej sprawdzić samemu idąc do pierwszego lepszego marketu i biorąc do ręki urządzenie z ekranem "SD" i "HD".
    Wątpliwości rozwiejesz od razu porównując jakość, nasycenie oraz ilość szczegółów na wyświetlanym obrazie.

Nie bój się ekranów HD ze względu na poruszaną kwestię rzekomego klatkowania obrazu. Procesory w urządzeniach wyposażonych w ekrany HD to w większości Atlasy lub MTK taktowane 500 lub 600 MHz, które dobrze radzą sobie z wyższą rozdzielczością (W Mio jest procesor 400 MHz). Do tego programy cały czas są optymalizowane do współpracy z coraz nowszym sprzętem a więc w większości HD. Jeśli chcesz prześlę ci link do filmu prezentującego działanie dwóch popularnych programów na urządzeniu z ekranem HD. Sam zobaczysz, że nie ma się czego bać.

Niewątpliwym atutem niektórych z wymienionych wyżej urządzeń jest bezproblemowy dostęp do firmware na stronie producenta zaś sama instalacja jest dziecinnie prosta. Urządzenia te z powodu powszechności posiadają wielu wielbicieli - zapaleńców, którzy oferują dosyć ciekawe dodatki pozwalające na personalizację i uatrakcyjnienie sprzętu.

• #9 06 Lis 2011 18:34
    MM2X
    Poziom 26  

multimediaservice napisał:
    Wszystkie posiadają niezablokowany system, na który można zainstalować praktycznie każdą mapę z tych sprzedawanych w Polsce a oprócz tego niektóre posiadają możliwość wykorzystania funkcji AutoMapa Traffic LiveDrive.

To zapewne jest duży plus!
    W praktyce wygląda to tak, że synchronizujesz telefon z bluetooth w nawigacji i korzystasz z niej jako zestawu głośnomówiącego

Ale lark50.6 nie ma bluetotha?
    Mio S670 ma tę zaletę, ze można go wykorzystać w mieście podczas pieszych wędrówek- zapewne jest to praktyczne?
    Czy te proponowane przez Ciebie też sa wszystkie PL podobnie jak Mio S670?
    Gdybyś wybierał się na zachód Europy

Nie, - tylko kraj.
    zakup Larka lub podobnych produktów ( Navroad, Modecom, GoClever, Wayteq ) będzie dużo lepszym rozwiązaniem.

Może polecisz jakieś konkretne modele?

Widzę na Twojej stronie, ze w cenie MIo S670 można kupić WayteQ X950 HD GPS Navigator z 2 rdzeniowym procesorem!

• #10 06 Lis 2011 18:48
    multimediaservice
    Poziom 15  

MM2X napisał:

Ale lark50.6 nie ma bluetotha?

Pisałem ogólnie na temat kilku modeli. Niektóre z wymienionych posiadają tą funkcję.
    MM2X napisał:
    Mio S670 ma tę zaletę, ze można go wykorzystać w mieście podczas pieszych wędrówek- zapewne jest to praktyczne?

Jest to praktyczne, jeśli bateria w urządzeniu jest dobrej jakości. W Mio nie jest.
    MM2X napisał:
    Czy te proponowane przez Ciebie też sa wszystkie PL podobnie jak Mio S670?

Tak. Wszystkie są dostępne z językiem Polskim.
    MM2X napisał:
    Może polecisz jakieś konkretne modele?

Niestety nie, ponieważ zostanę posądzony natychmiast o komercyjny charakter wypowiedzi. Ma to związek z tym że jestem importerem jednej z marek nawigacji.
    W tej kwestii polecam publikacje niezależnych testerów na łamach www. M.in. na PDAClub.pl lub MyNavia.pl.

• #11 08 Lis 2011 13:52
    MM2X
    Poziom 26  

MM2X napisał:

Jest to praktyczne, jeśli bateria w urządzeniu jest dobrej jakości. W Mio nie jest.

Czy w którejś z w/w marek znajdę funkcję " pieszych wędrówek" z baterią, która temu sprosta?.
    Odnośnie baterii jakie powinna mieć parametry, aby uznać ją za odpowiednio dobrą. Zapewne tutaj jest podobnie jak w komórkach?
    GPS w samochodzie korzysta tylko z własnej baterii, czy też akumulatora auta?

• #12 27 Lut 2012 13:26
    clukasc
    Poziom 7  

Panowie pomocy mam Larka 50.6 HD Bez kary pamięci Wgrałem na niego automape 6.10 i ustawiłem jej uruchamianie po włączeniu nawi na auto

automape wgrałem do pamieci flash i niemoge teraz wogóle uruchomic ani navi ani nic z pozostalych plikow
    Jak sformatować pamiec flash lub co z tym zrobic

POMOCY !!!

• #13 21 Sty 2017 15:30
    MM2X
    Poziom 26  

Navroad :), używam do dziś i jest ok. :)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME