Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

nie czytaj( )cy czytnik cd-rom

adames80 02 Gru 2004 13:58 5598 10
  • #1 02 Gru 2004 13:58
    adames80
    Poziom 18  

witajcie!

Mam cd-rom samsung przed czyszczeniem jeszcze czytal tzn slabo czytal ,wiec wyczyscilem ,probowalem czyscic spirytusem salicynowym i woda po goleniu zarowno papierkiem jak i sciereczka i teraz wogole nic nie czyta raz tylko dioda mrugnie i wogole nie wykrywa juz plyty nawet,czy uszkodzilem laser??czy juz nic nie da sie zrobic??
    [h]

0 10
  • #2 02 Gru 2004 14:08
    helll
    Poziom 15  

a zgadnij ,

trzeba czyścić sprzętem do tego przeznaczonym ,

Podejrzewam ze nic się nie da zrobić

0
  • #3 02 Gru 2004 14:21
    mariusz.70
    Poziom 10  

mozna spróbowac podkrecic laser moooze cos to pomoze

0
  • #4 02 Gru 2004 15:48
    adames80
    Poziom 18  

juz mnie krew zalewa z tym czytnikiem raz dziala raz nie dziala na dodatek regulacja mocy lasera jest tak mala ze nie mozna przekrecic niczym!pomozcie mi co mam z tym zrobic bo zaraz wyrzuce to dziadostwo za okno

0
  • Pomocny post
    #5 02 Gru 2004 19:15
    Agentlos
    Poziom 25  

Witam. Laser czysci sie czystym spirytusem, lub płynem do tego przeznaczonym. Ja używam CleanserIPA firmy MICRO CHIP. Kosztował mnie 5 zł (więc chyba cena nie mała jak za mała buteleczke). Czyszcze tym wszytko. A co do twojego lasera to nie wiem czy go jeszcze uratujesz. Brak działania po czyszczeniu spityrusem saliczylowym to rozumiem że na 100% mogło nastąpić. Czyść najlepiej patyczkiem do uszu (zamocz czubek w spirytusie, lub ten preparat to napryszcz z buteleczki). Obie substancje szybko parują wiec musisz ostrożnie obrócić patyczkiem na szkiełku lasera. Zaznaczam że niektóre lasery maja powłokę antyrefleksyja (chyba tak się to nazywało) i spirytus może często to smyć i laser do kitu. To gdzies wyczytałem. Co do podkręcania lasera to mija sie to z celem bo nie pownien nawet zadziałąć po podkręceniu. Zanieczyszczona powłoka to zanieszcyczona powłoka. Chyba że na MAX'a weżmiesz moc laser to może może. Nigdy nie czysć ani wodą ani innym środkiem pozostawiajacym jakąkolwiek powłokę (nie odparowuje do końca).
    A co do potencjomera to ja mam taki jak w załaczonym obrazku. Podkręca się go bardzo dobrze głebokim śrubokrętem krzyżowym, lub w miare wąskim płaskim śrubokrętem.

Sprawdz to co napisałem. Jeżeli zadziala to cieszę się. A po PIERWSZE to na fotum było pełno tematów o czyszczeniu laserów. Niektórzy nawet zrobili tak jak Ty. Powodzenia i niech spirytus ci służy.

0
  • #6 03 Gru 2004 12:41
    thornx
    Poziom 13  

płyta czyszcząca też powinna pomóc :)

0
  • #7 03 Gru 2004 16:32
    Agentlos
    Poziom 25  

O jakości płyt czyszczacych to ja się nie będę wypowiadać, bo wiedząc z doświadczenia to wielkie G****!! Płyty czyszczące wcale nie czyszczą. Chyba że jakieś drogie. A tak w ogólę po po co kupować płytę czyszczącą, jak kolega wyżej utworzył na laserze warstwę którą mozna tylko zmyć (użył spirytusu salicylowego)? Płyta tu ani nigdzie nie pomoże. Po co kupować płytę za powiedzmy 40 zł jak można za 5 zł i patyczki do uszu wyczyścić pona 100 CD-ROM'ów? Otwieranie CD-ROM'ów jest dziecinie proste. Cztery srubki i po bulu.

Tyle powniem, nic więcej. Sory ale jak widze gdzieś płytę czyszczącą lub czytam że ktos każe lub doradza kupienie jej to mi sie niedobrze robi.

Agentlos

Update:
    Miło mi że mogłem pomóc. A tak na marginesie to napisz czy czyszczenie pomogło.

0
  • #8 04 Gru 2004 16:20
    Jan.dg
    Poziom 21  

czesto to mialem ale pomoglo wyczyszczenie lasera od srdka tylko musisz troche pokombinowac pozdrawiam

0
  • #9 26 Gru 2004 00:09
    thomas__1
    Poziom 22  

Ja uzywam z powodzeniem płynu do mycia okien :)

0
  • #10 26 Gru 2004 05:30
    Pieron
    Poziom 31  

a opis jak to robic jest na forum!

wez wacik do "czyszczenia uszów" namocz w wodzie aby byl wilgotny ruchem obrotowym "DELIKATNIE" wyczysc soczewke (rolujac patyczek miedzy palcami ) jak nie pomoze to za okno, nowy laser, lub nowy CD-Rom.

soczewkę napewno załatwiłeś na AMEN. obejrzyj swoje dzieło pod Lupą.

0
  • #11 26 Gru 2004 17:01
    wiesiekl
    Poziom 11  

jeszcze wearto przeczyścić lustro

0