Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

1.9 DCI DiD Stoi Turbina Zatarta Turbina Turbo

09 Paź 2011 08:26 5165 10
  • Poziom 9  
    Witam Wszystkich! mam pytanie odnośnuie silnika 1.9

Auto to Carisma 1.9 did czyli 1.9 DCI, auto z przeznaczeniem na części wersja angielska. Po zakupie okaząło się , że stoi turbo wirnik turbiny nie do ruszenia, auto na początku zapaliło, trochechodzi gaśnie, w bagązniku kilka baniek po oleju.

Mam pytanie czy nawet na zatartej turbinie która stoi auto powinno na wolnych obrotach chodzić normalnie? Planuje wyjąć turbo z tego auta, co zrobić by sprawdzić sam silnik na zatartej turbinie, bo nie ma on duż o przebiegu.

Wersja ta słabsza 5 biegów.
  • Poziom 39  
    Jak turbo stoi to napewno nie będzie chodził wcale. Ps. jak jest tak to bez powodu tak się nie stało, może silnik już się skończył.
  • Poziom 9  
    A jakieś porady dla mnie by sprawdzić silnik? Z tego co widziałem ktoś dolewał olej przed dłuższy czas( kilka baniek po oleju w samochodzie) mogło turbo ciągnąć turbo, olej w silniku jest.

Kolega który go wczoraj odpalił ujechał nim ok 1 km i samochód słabł,turbo stoi na bank wcale wirnik się nie obraca.

Ja chce się dowiedzieć czy może mogę odpalić go bez turbo czy nie, bede chciał je jutro wyjąć i moze samemu zregenerować, bo z tego co widziałem turbo stoi łopakti wyglądaja na całe.

Nie cche sprzedawać silnika w ciemno jako sprawny, cche sam postawić diagnozę, a raczej nei załatwiesprawnego turbo by podstawic,

Kto ma jakieś sposoby???????????????????????????
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Jak po jednym km słabł, bańki po oleju w aucie to silnik złom, pewnie się wkręcił, olej wypiło, i się przytarło to i owo.

Możesz się pokusić o pomiar ciśnienia oleju, ale to i tak....

Pisownię popraw, inaczej temat w koszu będziesz przeglądać.
  • Poziom 9  
    Właśnie też tak myślę. Wyjmę jeszcze turbo i zobacze co w nim siedzi.
  • Poziom 32  
    Jak by się wkrecił to by sie zatarł, Przemuś chyba nie to, pewnie poszło uszczelnienie turbo i łożyskowanie tarło o obudowę i zdechło, jak koleś uzupełniał olej to moze silnik ocalał w nawet nie złym stanie, jak turbo stoi to wchodzi w tryb awaryjny i słabowaty :D skoro chodzi jako wolnossący to zrób pomiar ciśnienia spreżania i pomiar cisnienia oleju, powodzenia
    wopor napisał:
    Jak by się wkrecił to by sie zatarł

Chyba że w miarę wcześnie ktoś go zadusił biegiem, tego nie wiemy ;)
  • Poziom 32  
    tak jak mnie dziś żona, kazała biegać i o mało mnie zdusiła :D, :D moderator czujny :D.
  • Poziom 9  
    Olej napewno ktoś cały czas dolewał, a powiedzci mi czy mogę wyjąć turbo całkowicie i sprawdzić jak to chodzi?, z tego co wiem do turbo cały czas dochodzi olej czyli pewnie będzie uciekał, ale czy to jest możliwe w ogóle, bo chce sprawdzić sam motor pod względem pracy.

Bo jak łopatka stoi całkowicie to go nie zapalałem, ale kolega który robił to wcześnie to mówił że nie chciała zapalić, a jak zapaliła to coś siestrasznie tarło jak by się rozrząd ukręcał, ale tam sprawdzałem i jest wszystko ok
    Wykręć tą turbinę, na razie niepotrzebnie więcej myślisz niż robisz, zasilanie olejem zaślep śrubą, gdybyś do roboty się zabrał to sam byś na to wpadł.

Ja bym nie sprzedawał go jako sprawnego, kłopotów sobie narobisz.

Pisownię popraw.
  • Poziom 9  
    wiesz kolego zawsze jest cos takiego jak gwarancja rozruchowa na części. Auto ma przejechane na km 112tysiecy, a wiesz że silnik troche kosztuje. Chce domowymi sposobami sprawdzić czy jest dobry i mogę go spzedać jako sprawny z gwarancja lepiej od razu na części.

Juto będe próbował walczyć.