Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ATI Radeon X1650 PRO. Jaki sterownik?

09 Oct 2011 14:59 11057 13
  • Level 10  
    witam.

Posiadam kartę graficzna podana w temacie.
    Jaką paczkę Catalyst trzeba zainstalować by poprawnie działała?
    czy poza paczką Catalyst trzeba instalować coś jeszcze?

Pozdrawiam.
    [30.03.2021, webinar elektroda] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Moderator of Computers service
    Witaj,
    Dla każdego Windowsa inną. Dla XP32 na przykład taką: http://support.amd.com/us/gpudownload/windows...px?type=2.4.1&product=2.4.1.3.13&lang=English

Ogólnie całkiem fajnie na tych kartach działały alternatywne sterowniki Omega - i nie trzeba było ściągać dodatkowych 50MB, które zajmuje panel sterowania Ati :)

Dla Win XP32: http://www.omegadrivers.net/index.php?option=...d&view=category&id=3:windows-xp-2k&Itemid=65#

Niestety te są oparte na starszych Catalystach 7.x, nowszych już nie ma.
  • Level 10  
    Dzięki.
    A te sterowniki Omega co link wysłałeś będą dobre dla tej karty?
    Jak zainstaluję Omega to tych z Ati nie muszę?

Dodano po 6 [minuty]:

Jeszcze pytanie do instalacji ster. Omega.
    FastWrites ma być OFF czy ON?
    Drive typ ostawić na NORMAL czy wybrać 9500 lub 9800SE?

Dodano po 38 [minuty]:

Niestety znów ten sam problem. Po zainstalowaniu jednego bądź drugiego po ponownym uruchomieniu komputera wyskakuje błąd pliku ati.(...) nie pamiętam do końca.

Ktoś wie o co chodzi?

dodam ze mam XP32, SP3, VISTA MIZER 3.6
  • Level 43  
    Podaj treść jak wyżej kolega pisze.
    Wcześniej karta działała poprawnie?
    Sterowniki do chipset'u zainstalowane?
    Karta jest na AGP czy PCI-E?
  • Level 10  
    to było tak. mam monitor panoramiczny (rozdzialka 1360x768) a bez sterowników działała ale z rozdzialka 1024x768 a przy instalacji sterowników i po ponownym uruchomieniu robił się granatowy ekran i m.in. pisało ze błąd pliku: ati24.(i tu jakieś literki były)
    teraz włożyłem inna grafikę (ati Radeon 9250) i działa bez problemow z odpowiednia rozdzialka
  • Level 43  
    Możliwe złe sterowniki do tego X1650, jak i uszkodzenie karty graficznej, które ujawnia się dopiero po instalacji sterowników.
  • Level 10  
    no ja ta kartę graficzna już dawno kupiłem do innej płyty głównej ale mi nie chodziła z tamta płyta główna, później miałem płytę z PCI-e i się zepsuła (jak będę miał czas to naprawie (mam GeForce 9800GT) i teraz wziąłem od taty kompa i tam nie miał grafiki to myślę "może mi na tym kompie ruszy" i działała dopóki sterowników nie zainstalowałem.

Mógłbym prosić o pomoc, by ustalić czy to ona jest zepsuta czy to zle sterowniki?
  • Level 10  
    ok zainstaluje zaraz i dam znac

Dodano po 1 [godziny] 34 [minuty]:

no to tak koledzy:
    z linka który wysłał figaro11 nic nie wynikło. wręcz jest gorzej bo w ogóle choćby tych sterowników nie było.

Ponawiam prośbę o pomoc :)
  • Level 14  
    Jeszcze jedno pytanie? czy Ty odinstalowałeś poprzednie wszystkie stare sterowniki od grafiki? i dopiero instal nowych, czy jedne na drugie.
  • Level 10  
    oczywiście. odinstalowałem najpierw wszystko co miało związek ze starymi sterownikami a póżniej nowe. wie ktoś może czy mozna kupic na płycie CD te sterowniki??