Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Laptop HP Compaq 6710s - WiFi rozłącza się...

09 Oct 2011 15:26 3489 13
  • Moderator on vacation ...
    Witam kolegów.
    Poprowadźcie mnie za rączkę, bo już mam dość. Nie znam się zbytnio na kompach, dlatego postanowiłem się Was poradzić.
    Mam sprzęt jak w temacie, tylko Ram powiększony do 3giga. W czym kłopot? Otóż, od dłuższego czasu dość dziwnie się uruchamia system (XP) i bardzo długo. Podczas startu napis WINDOWS XP pojawia się pulsacyjnie (kiedyś płynnie się rozjaśniał), ale do tego już się przyzwyczaiłem... Ostatnio mam kłopoty z YouTube, bardzo powoli się filmiki ładują, dodatkowo rozłącza mi WiFi. Czasami jest tak, że WiFi jest "połączono" a nic nie działa (przeglądarka, komunikatory, itd.). Kiedyś również tak miałem, ale po wyłączeniu i ponownym włączeniu przycisku WIFI, w większości razy pomagało, ale czasami nie. Stan połączenia WiFi czasami jest połączono, a czasami po pobieraniu adresu IP pojawia się komunikat, że nie można połączyć, ale system będzie próbował... Coś jest nie tak w kompie, tylko jak to sprawdzić co to powoduje? Nie będę się rozpisywał, bo i tak padną pytania, to postaram się opisywać... Aha i przeglądarka mozilla, czasami działa, aż miło, a czasami muli niesamowicie (tzn. dzieje się to niemal codziennie).
  • Helpful post
    Level 22  
    Witam, przy 3 giga ramu XP powinien latać jak malina, sprawdź czy faktycznie masz 3 może ktoś Cie wrobił. Trzeba będzie usunąć z autostartu wszystkie nie potrzebne programy. Sprawdź czy masz dość wolnego miejsca na partycji systemowej. Zainstalować program inssider i zobaczyć czy ktoś nie nadaje na tym samym kanale wifi co Ty, najlepiej zmienić ustawienia routera, zmienić kanał, hasło do wifi wpa-psk2. To tak narazie tyle.
  • Helpful post
    Level 22  
    Hmm powiedz mi jeszcze kiedy był ostatnio instalowany system, na dodatek zobacz co siedzi w autostarcie, start ->uruchom -> msconfig -> zakładka uruchamianie -> odznaczamy wszystko co jest nie potrzebne, zostawiamy co należy do systemu np. sterowniki, a skype gg ipla, winamp itp itd odznaczamy, po czym zapisz ustawienia i restart komputera. Co do ramu to faktycznie masz 3, a miejsca wolnego na partycji systemowej C jest wystarczająco.
    https://obrazki.elektroda.pl/1164125000_1318186662.png
    https://obrazki.elektroda.pl/2953860500_1318186686.png
    https://obrazki.elektroda.pl/8939460900_1318186708.png
    Co do powyższego, to tak najlepiej chyba przedstawię... Zastanawia mnie to, że zaraz po włączeniu kompa wszystko śmiga ok, ale po godz. korzystania zaczyna się mulenie, ścinanie itp. Tak samo start systemu... Zdążę kawę wypić, zapalić i jeszcze coś się robi... I jeszcze jedno. Kiedyś po odpalenia kompa, komunikat połączenia z siecią niemal natychmiast się pojawiał, obecnie, gdzieś po ok. godzinie półtorej, nieraz ze dwa razy się pojawi. Nie wiem co jest. Sam system raczej działa ok, kłopoty z netem głównie mam... Aha, system był robiony z 5 lat temu.
  • Helpful post
    Level 22  
    W zakładce uruchamianie można wyłączyć WlbCtrl, daemon, bttray, adobe, nie wiem co to jest smax4. Można jescze zainstalować programy do czyszczenia rejestru, dysku, defragmentacji dysku, lecz według mnie to najlepiej będzie zrobić formata i zainstalować na nowo windowsa, przez te 5 lat to już nie jedno się instalowało i usuwało, więc sporo się śmieci pozostawiło. Pozdrawiam.
  • Helpful post
    Level 17  
    Zacznijmy od tego jaki masz internet i jak daleko jesteś od routera.
    Jeśli chodzi o czyszczenie kompa to dużo jest programów do tego typu roboty. Ja polecam ręcznie wszystko posprawdzać co Ci jest potrzebne a co nie. Sprawdź czy masz automatyczne aktualizacje systemu. Możesz pobrać niezbędne aktualizacje jeśli system był instalowany 5 lat temu. Przeprowadź defragmentacje dysku, na którym masz zainstalowany system.
    W przeglądarce sprawdź jakie masz wtyczki/widgety pootwierane wraz z przeglądarką przy odwiedzaniu różnych stron. Po ss widać jakbyś miał trochę zagraconego firefoxa.
    http://www.noweprogramy.com/index.php?str=artf&no=444
    Co do sygnału od routera, to jakość sygnału znakomita...
    Coś pomogło i nawet mozilla działa ok, przynajmniej dziś :D Natomiast pozostała kwestia startu Windowsa. Otóż przy starcie wygląda to tak, jakby system się zastanawiał wystartować, czy nie. Pamiętam, kiedy tak było i niebieski ekran... Coś poczyściłem i na razie ok, tylko ten start... Mam świeżo zakupiony system (jeszcze pudełko nie otwarte) Windows 7
    Win Prem 7 SP1 32-bit PL
    no i nie wiem co robić... Instalować, czy jednak udoskonalić XP-eka :(
    bmserwis wrote:

Wolałem się najpierw poradzić, ale skoro tak, to biorę się do pracy i jak się uwinę :D to wrzucę pomocne dane. Dzięki za dotychczasową pomoc.

Dodano po 22 [minuty]:

Plik z OTL:
  • Helpful post
    Level 22  
    zeimp wrote:
    Mam świeżo zakupiony system (jeszcze pudełko nie otwarte) Windows 7
    Win Prem 7 SP1 32-bit PL

Ja bym nie czekał, tylko instalował, xp to też dobry system tylko się starzeje:) dobrze że nie kupiłeś szajsowatej zvisty. Win 7 jest super, dobrze się sprawuje, tym bardziej że oryginalny to aktualizacje masz na bieżąco. Wizualnie inaczej wygląda ale idzie się szybko przyzwyczaić.
    To jeszcze inne pytanie (sorki). Czy po zainstalowaniu Win7 on ma sterowniki czy nie. Chodzi mi o to, że mogę sobie ściągnąć ze strony producenta, ale muszę mieć dostęp do neta i niestety tu kłopot, bo mam tylko tego właśnie laptopa... Ściągnąłem już dziś stery do sieci WiFi, grafiki i modemów, ale czy to wystarczy i później ewentualnie jak już komp ruszy to wtedy dokończyć resztę, czy coś mu będzie brakowało, aby się z siecią połączyć?
  • Level 22  
    No tak jakieś sterowniki posiada, jak nie będziesz miał dostępu do neta przez wifi to na bank po kablu będzie, więc instalujemy system, po zainstalowaniu robimy wszystkie aktualizacje, brakującymi sterownikami nie ma co się przejmować sam sobie znajdzie i zainstaluje co będzie potrzeba.
    Windows 7 ma w sobie wszystkie potrzebne sterowniki. Przeinstalowałem system i działa wszystko super (jeśli brakuje czegokolwiek, to system "służy" ogromną pomocą...). Dziękuję wszystkim...