Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

DVB-T nie odbiera na dwóch telewizorach

dudek564 09 Oct 2011 19:58 4576 25
    dudek564
    Level 13  
    Witam . Posiadam w salonie dekoder Polsatu który jest podłączony pod telewizor złączem euro , dekoder drugim wyjściem daje sygnał do rozdzielenia rozgałęźnikiem na 4 TV (nie fachowe nazywnictwo) . W domu nie posiadam żadnej anteny DVB-T tylko satelite i długie kable które zapewne wyłapują sygnał DVB-T . Starałem się przedstawić na obrazku moją sytuację . W jaki sposób wzmocnić ten sygnał aby pozostałe dwa telewizory odbierały obraz z dekodera i telewizje cyfrową? Każdy TV ma wbudowany dekoder i mpg4 .

DVB-T nie odbiera na dwóch telewizorach

Uploaded with ImageShack.us

Czy ten zwykły pierwszy rozgałęźnik wyrzucić i dać http://badziwie.pl/wzmacniacz-antenowy-z-rozgalezieniem-ara-1-4-f-i54628867.html ?? zda to egzamin ?

Ps. po ,, drodze na kablach ,, jest jeszcze jeden telewizor podłączony który też nie odbier DVB-T

Proszę poprawić załącznik w/g linku:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2053101.html#9767614
    Wpis moderacyjny dotyczy wszystkich piszących w temacie!
    Tu nie jest Allegro bis!
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1305871.html
    Następne będzie ostrzeżenie!
    [_P_]
    telbod
    Level 31  
    Rozgałęźnik sie przyda, ale najpierw potrzebna antena.
    dudek564
    Level 13  
    bez anteny też odbiera , czyli to dzięki długim kablom łapie sygnał DVB-T??
    . Jak podłączyć teraz tą antenę abym w każdym TV też miał z dekodera polsatu obraz ?
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    Level 1  
    dudek564
    Level 13  
    mihal2002 pomożesz ? jakieś konkretne rozwiązanie ?

Jakiś pracownik jednych z firm Białostockich zakładał to 10 lat temu , ja to zobaczyłem to aż się zdziwiłem .... mimo że nie znam się na tym temacie

Dodano po 3 [minuty]:

_cheetah_ wrote:
    dudek564 wrote:
    dekoder drugim wyjściem daje sygnał do rozdzielenia rozgałęźnikiem na 4 TV (nie fachowe nazywnictwo) .

z jakiego wyjścia dekodera sygnał idzie na rozdzielacz i w jakie wejścia chodzisz w TV - w gniazda antenowe?

W dekoderze jest wejście euro które jest podpięte do tv i drugie wejście które niby jest kablem od satelity ale obok leży urządzenie podpięte z nazwą MOD-1

w każde TV wchodzi kabel gniazda antenowego
    User removed account
    User removed account  
    dudek564
    Level 13  
    mihal2002 wrote:
    Tak jak wyżej. Skąd brany jest sygnał do pierwszego (rozgałęźnika). Jakie te programy cyfrowe odbierasz? Ile metrów kabla jest w tych odcinkach?

od Tego urządzenia MOD-1 ,jest zasilane 12V .Podejrzewam że jest zrobiona jakaś ,,zwrotka,,. Dokładnie 8 kanałów cyfrowych , hmm do każdego tv to jakieś 15m kabla
    User removed account
    User removed account  
    dudek564
    Level 13  
    te urządzenie to modulator

Dodano po 1 [minuty]:

w jaki sposób podłączyć antenę aby nie stracić w telewizorach obrazu z dekodera?
    User removed account
    Level 1  
    User removed account
    User removed account  
    dudek564
    Level 13  
    w modulatorze są dwa wejścia jedno jest używane , brak wyświetlacza

Dodano po 35 [minuty]:

wykła stara antena wystarczy ? gdzie ją podłaczyć?
    User removed account
    Level 1  
    dudek564
    Level 13  
    w jaki sposób podłączyć do rozdzielacza ? po prostu wepchnąć do gniazda gdzie leci kabel który nadaje ?
    User removed account
    Level 1  
    SP5ANJ
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Witam.
    dudek564 wrote:
    w jaki sposób podłączyć do rozdzielacza ? po prostu wepchnąć do gniazda gdzie leci kabel który nadaje ?

Czytam i jestem wielce zdziwiony.

Bez obrazy ale wydaje mi się, że jesteś laikiem w sprawach RTV oraz okablowania i powinieneś wezwać Lokalnego Fachowca, aby zrobił porządek z tymi TV.

Pozdrawiam.
    dudek564
    Level 13  
    byłem u fachowca , opisałem mu cała zaistniałą sytuacje . Doradził aby kupić antenę za 65zł podłączyć pod modulator i skierować na Krynice . Antena bez zasilacza , będzie na tyle ,,mocna,, że złapie też sygnał z ul. Cieszyńskiej w Białymstoku . Nurtuje mnie jedno , w tych pozostałych dwóch telewizorach sygnał od dekodera polsatu ,,śnieży,,
    telbod
    Level 31  
    Tak jak pisałem na początku, najpierw antena..... a śnieży (tak na chłopski rozum) bo modulator ma za mało mocy. A na serio, za mały sygnał z niego wychodzi
    dudek564
    Level 13  
    czyli modulator też zmienić ?

Dodano po 3 [minuty]:

możesz polecić jakiś nie drogi ? nie potrzebne mi jakieś wyświetlacze ... i tak aby te dwa muxy chodziły ktoś wyżej napisał że może być z tym problem

Zdania rozpoczynamy wielką literą, a kończymy (spacje)?
    Proszę to poprawić.
    Wpis moderacyjny dotyczy wszystkich piszących w temacie!
    Nie kasować wpisów moderacyjnych!
    [_P_]
    telbod
    Level 31  
    Modulator jest sprawny, nie ma co go zmieniać. Za modulatorem można zainstalować wzmacniacz, albo rozgałęźnik aktywny. Wszystkie TV powinny być podłączone tylko do jednego aktywnego rozgałęźnika np.4 wyjściowego, do rozgałęźnika powinny dochodzić sygnał od anteny do modulatora a od niego do rozgałęźnika. Jeżeli rozgałęźnik będzie aktywny tzn. będzie miał wbudowany wzmacniacz to na tym się zakończy, jeżeli rozgałęźnik ,będzie pasywny , bez wzmacniacza to wzmacniacz zamontować za modulatorem , ale przed rozgałęźnikiem
    dudek564
    Level 13  
    najprościej kupić 100m kabla , wyrzucić wszystko co jest . Wstawić za modulatorem jeden konkrety rozgałęźnik aktywny i tyle . Czy po wywaleniu pozostałych rozgałęźników jak połączę kable to nie będzie zakłucało coś , lepiej może wymienić je ?

Dodano po 1 [minuty]:

dzisiaj pod modulator podłączyłem antenę siatkową bez wzmacniacza i nic się nie zmieniło (antena była w salonie) Mieszkam w lesie i dodatkowo mam ściany po 0,5m istny bunkier . Żaden telefon nie ma zasięgu..... może to ma wpływ ?
    telbod
    Level 31  
    Miejscem anteny jest dach, a w salonie jest miejsce na kanapę i barek.
    dudek564
    Level 13  
    ;-) mistrz riposty ;p Musi być koniecznie dach ? Na ścianie jak zamieszczę będzie dobrze ? i tak drzewa mają po 20m ;p
    User removed account
    Level 1  
    telbod
    Level 31  
    Na ścianie? czemu nie. Tylko w tym kierunku w którym masz nadajnik. Czasami kilka metrów robi różnice. Mam nadziej że w tym wypadku nie.