Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Fabia 1.4 16v wymiana rozrządu

09 Paź 2011 20:49 35049 9
  • Poziom 8  
    Witam mam pytanie związane z wymianą paska rozrządu w Skodzie Fabii 1.4 16v z 2005 roku może ktoś ma jakiś schemat tego rozrządu i czy do tej wymiany potrzebne są jakieś kołki blokujące za jakąś informacje z góry dziękuje.
  • Pomocny post
    Moderator na urlopie...
    Skoda Fabia 1.4 16v wymiana rozrządu
    Co tu dużo pisać. Masz wiedzę jak to zrobić, to pomimo potrzebnej blokady, da się zrobić i bez... Na kole pasowym wału korbowego masz znak... Pytanie, czy warto ryzykować samemu? Sam schemat, to nie wszystko, gdzie siła naprężenia paska, gdzie momenty dokręcenia śrub, itd.? Zarzuciłem Ci schemat - walcz :) Kupisz zestaw do wymiany w/w, to w środku i schemat będzie :D
  • Poziom 8  
    Wielkie dzięki.
  • Poziom 11  
    Jeżeli ktoś ma trochę pojęcia o mechanice i dużo staranności mógłby się pokusić żeby wymienić samemu, ale przy zapaleniu silnika z źle założonym rozrządem to katastrofa.
    UWAGA: BARDZO WAŻNA RZECZ ŚRUBA NA WALE NOWA I SĄ DWA RODZAJE ŚRUB
    jedna ma otwór w łepku a druga jest pełna i są dokręcane różnymi momentami.
    Opisów i filmów wymiany rozrządu w internecie jest co nie miara, np: Skoda Fabia 1.4 Zahnriemen wechseln BJ 2004 BKY Automatik~1.avi. Życzę powodzenia przy wymianie.

Skoda Fabia 1.4 16v wymiana rozrządu [/b]
  • Poziom 26  
    Po złożeniu rozrządu każdy szanujący się mechanik przekręca wałem korbowym w celu sprawdzenia czy wał obraca się prawidłowo. Partacze tylko nie sprawdzają tylko od razu odpalają.
  • Poziom 11  
    Witam! Wrócę do tematu. Wie ktoś czy dolne koło pasowe rozrządu, od wału korbowego jest w jakikolwiek sposób unieruchomione, tzn czy jest na jakimś klinie. Czy jednak odkręcenie śruby umożliwi swobodne ruchy tym kołem?
  • Poziom 22  
    Dolne kolo ma klina oraz jeden ząb ma wycięcie i pasuje do obudowy pompy oleju .
  • Poziom 10  
    Witam, w swojej Fabii przymierzam się do wymiany rozrządu. Oryginalny zestaw został już zakupiony razem z pompą wody tylko że w tym zestawie nie było napinacza/rolki prowadzącej paska rozrządu 036109181A. Jakiego producenta rolkę wybrać ? bo jest tego sporo INA, SKF itd
  • Poziom 24  
    Robin23 napisał:
    Witam, w swojej Fabii przymierzam się do wymiany rozrządu. Oryginalny zestaw został już zakupiony razem z pompą wody tylko że w tym zestawie nie było napinacza/rolki prowadzącej paska rozrządu 036109181A. Jakiego producenta rolkę wybrać ? bo jest tego sporo INA, SKF itd

Zarówno INA jak i SKF na pewno będą ok ...