Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ulepszenie zestawu - zakup zasilacza, grafiki, pamięci (...)

KAT_666 09 Paź 2011 22:57 790 3
  • #1 09 Paź 2011 22:57
    KAT_666
    Poziom 12  

Witam wszystkich,

Na wstępie opiszę obecny zestaw:

AMD Athlon II x4 620 s.AM3 BOX
    Gigabyte GA-MA770-UD3 PCI-E s.AM2+
    ASUS EN9600GSO TOP 384MB HTDP PCI-E
    KingMax DDR2 2GB 800
    Rasurbo DLP 535 Silent Power

I tutaj pytanie do Was:
    Myślę nad pewnymi zmianami, a mianowicie:
    - podkręcić procesor, (1. co o tym myślicie, jakie chłodzenie do tego?)
    - zmienić zasilacz na markowy, (2. co polecacie?)
    - zmienić kartę graficzną, (3. co polecacie?)
    - zmienić pamięć, (4. co polecacie?)
    - kupić obudowę. (5. co polecacie?)

Ja to widzę tak:

1. Wymęczyć procesor tak do 3,2 GHz, do tego jakiś Scythe,
    2. OCZ StealthXStream 2 OCZ600SXS2-EU 600W - OCZ OCZ600SXS2-EU • ProLine.pl Najlepszy Internetowy Sklep Komputerowy Wrocław
    3. AASUS HD6850 1GB 256bit PCI-E DDR5 DirectCU - ASUS HD6850 1GB DC • ProLine.pl Najlepszy Internetowy Sklep Komputerowy Wrocław
    4. Kingston HyperX 2x2GB DDR2-1066 Dual Chanel Kit CL5 Non-ECC KHX8500D2K2/4G - KHX8500D2K2/4G • ProLine.pl Najlepszy Internetowy Sklep Komputerowy Wrocław
    5. Fractal Design Define R3 Black Pearl - Fractal Design DEFINE R3 BLACK • ProLine.pl Najlepszy Internetowy Sklep Komputerowy Wrocław

Całość - ok. 1600 zł.

Jestem otwarty na różne opcje :)

0 3
  • #2 09 Paź 2011 23:09
    wlw_wl
    Poziom 38  

Procesor powinien dać się przekonać na 3,4 - 3,5GHz.

Zasilaczowi coś dolega? Do jednej 6850 nie ma sensu zmieniać na 600W.

Kingstony HyperX'y okej, jak nie zamierzasz ich ruszać (podkręcać, przyspieszać). Ja używałem na AM2+ pamięci Patriot PC6400 CL4 LLK i takie mogę śmiało polecić. Poza tym GeIL, A-data itd. itp.

Obudowa fajna, sam właśnie chciałem taką kupić (ale jednak kupiłem Corsair 600T), tylko ma jeden mankament:
    albo cisza, albo chłodzenie. Z zamkniętymi ModuVent'ami będziesz miał gorąco, z otwartymi wyciszenie matami nieco traci sens.

Po przemyśleniu kwestii zasilacza i obudowy może starczy na lepszą grafikę? (np. 6950)

0
  • #3 09 Paź 2011 23:17
    KAT_666
    Poziom 12  

wlw_wl napisał:
    Procesor powinien dać się przekonać na 3,4 - 3,5GHz.

Zasilaczowi coś dolega? Do jednej 6850 nie ma sensu zmieniać na 600W.

Kingstony HyperX'y okej, jak nie zamierzasz ich ruszać (podkręcać, przyspieszać). Ja używałem na AM2+ pamięci Patriot PC6400 CL4 LLK i takie mogę śmiało polecić. Poza tym GeIL, A-data itd. itp.

Obudowa fajna, sam właśnie chciałem taką kupić (ale jednak kupiłem Corsair 600T), tylko ma jeden mankament:
    albo cisza, albo chłodzenie. Z zamkniętymi ModuVent'ami będziesz miał gorąco, z otwartymi wyciszenie matami nieco traci sens.

Po przemyśleniu kwestii zasilacza i obudowy może starczy na lepszą grafikę? (np. 6950)

Zasilacz pracuje stabilnie, ale jednak jest niemarkowy, a 2 lata ciężko grzeje :)

Możesz dać jakieś linki do pamięci które polecasz?

Co do kasy, 1600 zł to nie jest jakiś limit, po prostu wolałbym nie zbankrutować na tym interesie. Poza tym, myślałem że procek i tak nie pociągnie w parze z mocniejszą grafą :) I po raz kolejny mogę prosić linki do grafy ?:)

Edit:
    Wybór obudowy podyktowany jest też jej wyglądem, uwielbiam minimalizm, a bardziej skromnej obudowy nie widziałem :)

0
  • #4 09 Paź 2011 23:29
    wlw_wl
    Poziom 38  

KAT_666 napisał:
    Zasilacz pracuje stabilnie, ale jednak jest niemarkowy, a 2 lata ciężko grzeje
    Rasurbo to niby jakaś tam marka jest, chociaż zostało udowodnione kiedyś że tylko przyklejali swoje naklejki na chińskie zasilacze no-name. Jak jest z Twoim to nie wiem, poszukaj fachowych recenzji i pomierz napięcia miernikiem.

KAT_666 napisał:
    I po raz kolejny mogę prosić linki do grafy ?
    Na przykład

KAT_666 napisał:
    Możesz dać jakieś linki do pamięci które polecasz?
    DDR2 są teraz beznadziejnie drogie, więc jak chcesz nówki sztuki to będzie problem, jak używki to się znajdzie prędzej za rozsądne pieniądze. Z nowych to wielkiego wyboru oprócz tych Kingstonów nie będzie, a w Proline wprost żadnego.
    GeIL 800MHz 4GB CL4

System operacyjny 64-bitowy uwzględniłeś?

0