Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung LE40R88BD - wada matrycy

10 Paź 2011 01:38 2838 2
  • Poziom 33  
    Model jak u góry, matryca LTA400WT-L06. TV po wymianie kondensatorów w zasilaczu i postawieniu pamięci na MB.

Jest pionowy pas o szerokości ok. 10cm, wewnątrz niego pionowe zakłócenia obrazu (treść zlewa się z obrazem u góry) taśma w tym miejscu nie reaguje na docisk, jedynie ucisk drivera na fleksie powoduje znikanie zakłóceń obrazu w środku pasa ale lekkie tło pasa dalej pozostaje i nie da się go usunąć. Założyłem podkładkę uciskową i skręciłem ramkę, ponieważ lekkie tło jasnego pasa było ledwo widzialne, więc po podwyższeniu jasności, podświetlenia i kontrastu, tv w sumie da się tak oglądać. Niestety po ok godziny zakłócenia i linie wewnątrz pasa sie na nowo pojawiają, czy ktoś próbował to naprawiać, bez wymianki matrycy?
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Ja próbowałem. Drivery w tych matrycach się mocno grzeją i przez to odklejają od flex.
    Robiłem podkładki i nic więcej chyba nie da się wymyślić. Problem w tym, że to z reguły nie odkleja się jeden driver ale kilka. Mi odkleił się 1 od lewej strony (tam jest zasilacz i grzeje to się najmocniej) a pionowy pas szerokości z 8cm miałem w 2/3 szerokości matrycy.
    Wyskakiwał jeszcze jeden pasek szerokości pojedynczych pixeli, ale to już była wina kolejnego drivera. Ja jeszcze dorzuciłem wentylator bo ten TV jest w moim posiadaniu więc mi to nie przeszkadza. Temperatura matrycy spadła i chodzi to już z pół roku.
  • Poziom 33  
    Dzieki za odzew. Podkładka na driverze na długo nie pomaga, bo jak TV się nagrzeje to zakłócenia wewnątrz pasa pojawiaja się na nowo, z instalacją wiatraczka to muszę uzgodnić z klientem, ale gdyby to był mój TV to zrobiłbym to. Wymiana matrycy mogłaby wejść w grę gdybym ją dostał tu za 100 funtów, a jest tu firma o nazwie: Bix reclamation, która sprzedawała te panele za tą cenę, tylko teraz na razie jej nie mają. Pozdrawiam.

Dodano po 4 [godziny] 22 [minuty]:

Klientka odebrała, bo woli kupić sobie nowy tv, niż dalej bawić się w naprawę starego.