Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kontrola zacięcia rolet, kontraktron, ustawienie czuwania.

10 Paź 2011 06:54 1260 2
  • Poziom 2  
    Witam.

Chciałbym sterować roletami z centrali Integra a dla włamywaczy dać kontaktron. Na forum znalazłem jak te opcje zrealizować. Ale ponieważ montażyści rolet zwrócili mi uwagę, że rolety czasem się zacinają (w zimie gdy przymrozi pancerz do prowadnicy albo parapetu) i automatyczne otwieranie może coś urwać, mam dodatkowe pytanie. Czy można jednym kontaktronem:
    1) ustawiać czuwanie na potrzeby włamu i
    2) kontrolować czas otwarcia rolet, tzn. od momentu włączenia otwierania rolety rozbroić alarm, włączyć kontrolę czasu i np. po 2-3 sekundach, w razie gdy kontaktron nadal jest włączony zatrzymać podnoszenie. Dobre by było jeszcze wysłać komunikat o problemie z daną roletą.

Za odpowiedzi bardzo dziękuję
    Pozdrawiam
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • OptexOptex
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Można to zrobić. Bez żadnych dodatkowych zabiegów, wyłącznie za pomocą wirtualnych wyjść i wejść - tak w dużym skrócie. Na gotowca nie licz, ludzie z tego żyją. :)
  • Poziom 2  
    rokycky napisał:
    Można to zrobić. Bez rzadnych dodatkowych zabiegów, wyłącznie za pomocą wirtualnych wyjść i wejść - tak w dużym skrócie. Na gotowca nie licz, ludzie z tego żyją. :)

Ta odpowiedź mi wystarczy. Dzięki