Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Bora 1.9TDI, 2001 drgania podczas ruszania i lekkie szarpanie przy ruszaniu

10 Paź 2011 09:18 7481 6
  • Poziom 12  
    Witam.
    Mam dziwny problem ze swoim VW Bora 1.9TDI (101KM, ATD). Od jakiegoś czasu pojawiły mi się dziwne drgania podczas ruszania bez względu na to czy silnik zimny czy nagrzany. Do tego podczas zmiany biegów zdarza się, że czuje lekkie szarpanie. Nie wiem za bardzo w czym szukać przyczyny. Koło dwumasowe razem ze sprzęgłem wymieniałem jakieś 20 tys. km temu więc nie powinno być z nim problemu (chociaż czasami mam lekkie problemy przy zmianie biegów - ciężko wchodzi 1, 3, 5 i rzadziej wsteczny - ten problem występował już wcześniej przed pojawieniem się drgań). Tylko czy możliwe żeby coś się podziało ze sprzęgłem po 20 tys? Ostatnio wymienianą miałem uszczelkę na wale i mechanik z tego co wiem coś przy sprzęgle grzebał, więc może tutaj szukać przyczyny? Szukałem na forum i czytałem też, że to może być wina poduszek, ale nie wiem za bardzo jak je sprawdzić.. Zauważyłem też, że od jakiegoś czasu autko jest coś słabsze więc może przyczyna gdzieś tutaj leży? Liczę na jakąś pomoc bo zaczynają mnie te drgania bardzo denerwować.
    Z góry dziękuję za pomoc..
  • Poziom 31  
    Silnik i skrzynia podparte w trzech miejscach. Przy rozrządzie, nad skrzynią biegów /za akumulatorem/ i dolny łącznik reakcyjny. Najczęściej uszkodzeniu ulega poduszka przy skrzyni biegów. Uruchom silnik i staraj się podnosić skrzynię /lub silnik/. Zobaczysz czy drgania nadal są przenoszone. Co do "wchodzenia" biegów może być to wina złej regulacji cięgien.
  • Poziom 27  
    Tak, albo za słabo skręcona skrzynia z silnikiem i się zaczyna rozłazić. A uszczelniacz wymieniany był pod sprzęgłem, czy rozrządem?
  • Poziom 12  
    Hmm nie znam się za bardzo na samochodach, ale wydaje mi się, że pod rozrządem bo mówił mechanik, że do wymiany musi wymontować sprzęgło i koło zamachowe jeśli dobrze pamiętam.. Zastanawia mnie jeszcze ten spadek mocy - nie jest związany z wymianą uszczelniacza ponieważ pojawił się wcześniej.
    Muszę sprawdzić poduszki tak jak pisał toku 74..
  • Poziom 27  
    Rozrząd jest z jednej strony, a sprzęgło z drugiej
  • Poziom 12  
    Wyszło, że się nie orientuję za bardzo tak jak pisałem ;) Jeszcze chyba szlak trafił akumulator bo dziś rano nawet nie odpaliłem ;/
  • Poziom 17  
    Nazbierało się usterek jak widać- zwłaszcza po wizytach u mechaników...normalne! Kolego albo szukaj innego mechanika, albo weź sprawy w swoje ręce o ile nie są dwie lewe. Napisz co wybierasz będziemy myśleć, lub nie dalej.