Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Audi C4 100 2.3e Nieprowidłowa praca biegu jałowego.

10 Oct 2011 10:06 3055 5
  • Level 15  
    Witam pacjent to Audi 100 2.3e 1993r.Auto przygasa na biegu jałowym problem z rozruchem trzeba długo kręcić jak by ja zalewało na górnych obrotach jest ok chociaż trochę przerywa w dolnym zakresie obrotów na wysokich obrotach jest ok.Cisnienie Paliwa zmierzone 6,5 bara filtr paliwa wymieniony.Po podłączeniu komputera błędy są dwa Objętościowy /Masowy Przepływomierz Powietrza oraz Włącznik Biegu Jałowego Przepustnicy.Co zauważyłem to filtr powietrza jest mokry w bezynie na środku.Czy wtrysk jest do wymiany czy to gdzie indziej leży problem.Za wszelką pomoc dziękuję.
  • Level 15  
    Aha zapomniałem powiedzieć że auto posiada Lpg I generacji ora wymieniłem cały wtrysk błąd przepływomierza znikną został tylko ten drugi wiecie gdzie znajduje się ten włacznik??
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Wygląda na uszkodzony rozdzielacz, paliwo w filtrze. Fałszywe powietrze, pozostałe błędy. Z tyłu bloku masz odmę, łącznik elastyczny lubi kruszeć.
  • Level 15  
    Rozdzielacz wymieniony już nie leci paliwo jest trochę lepiej bo pali od kopa a wcześniej było trzeba długo kręcić po dodaniu gazu i puszczeniu silnik gaśnie lub próbuję walczyć trzęsie się i falują obroty na bęzynie trochę wali czarnym dymkiem a możesz mi powiedzieć gdzie ten wyłącznik biegu jałowego się znajduję bo z tym błędem nie mogę sobie poradzić komputer Hella Gutmann w przyczynach nie mówi że to może być sterownik tylko uszkodzony czujnik przerwa w obwodzie itp tylko nie wiem na której kości to sprawdzać i jakie mają być wartości.
  • Helpful post
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Na osi przepustnicy, od dołu masz mikrowłącznik biegu jałowego, na drugiej przepustnicy od góry mikrowłącznik pełnego obciążenia.
  • Level 15  
    Problem rozwiązany ustawiłem skład mieszanki na analizatorze spalin i wszystko jest ok.