Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControlSterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

fujitsu siemens amilo L7300

10 Paź 2011 12:32 2695 8
  • Poziom 9  
    Witam pomóżcie mam laptopa tego typu włączam go wszystko niby działa ale nie chce systemu odpalić.Nic przy nim nie robiłem.
  • SterControlSterControl
  • Moderator - Komputery Serwis
    Witaj,
    Jakieś napisy na ekranie się pojawiają, czy czarny ekran?
  • SterControlSterControl
  • Poziom 9  
    w lewym górnym rogu mryga taki mały pasek jakby do wczytywania systemu.

Dodano po 3 [minuty]:

to tak jakby chciał wprowdzać te taki cudza jak przy zwykłym uruchamianiu ale czekałem prawie godzine i nic dalej nie ruszył.
    Wcześniej jakieś napisy pojawiają się, choćby na chwilę? Czy od razu po włączeniu mruga kursor? Zbliż ucho do laptopa - czy słychać cykanie/pstrykanie albo inne podejrzane, cykliczne dźwięki?
  • Poziom 9  
    Tak pojawia sie napis komputera fujitsu normalne logo kompa i te rożne od biosu f2 i tkie tam.dzwięków nie ma podejrzanych takie jak zawsze.

Dodano po 55 [sekundy]:

i po chwili ten kursor sie pojawia i dalej nic

Dodano po 27 [sekundy]:

cały czas mryga
    Wejdź do BIOSu i sprawdź, czy dysk twardy jest wykrywany poprawnie.
  • Poziom 9  
    Tak bardzo sie nieznam ale wchodziłem i wszystko pokazuje tward dy sk cd-rom i tam jeszcze inne tak jakby wszystko było ok tylko dlaczego nie chce zaskoczyć.

Dodano po 17 [minuty]:

trochę powalcze a jak nic to do sewisu z góry dzięki.
    Spróbuj uruchomić z płyty jakąś dystrybucję LIVE linuxa (np knoppix, ale jest wiele innych, według uznania). Sprawdź, czy dysk jest pod takim linuxem widoczny.

Jeśli chcesz iść na łatwiznę i nie zależy Ci wcale na danych z dysku, możesz uruchomić instalator Windowsa z płyty i zainstalować Windowsa od nowa, formatując przy tym pierwszą partycję. Jeśli błąd nie wynika z fizycznego uszkodzenia dysku, po takiej operacji będziesz miał Windowsa, w którym trzeba zainstalować sterowniki i gotowe. Jeszcze raz zaznaczam, że ta opcja wyeliminuje wszystkie dane z pierwszej partycji.
  • Poziom 9  
    Przywróciłem system z płytki za 3 razem się udało i dane też się zachowały.Dzięki za podpowiedzi.