Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Junkers Eurostar ZE/ZWE 24-3 MF K........

10 Oct 2011 13:57 6696 8
  • Level 2  
    Witam. Mam problem ze swoim eurostarem. Sytuacja wygląda tak.Kiedy włączę piec działa grzanie wody użytkowej, natomiast problem zaczyna się kiedy chcę włączyć ogrzewanie.Piec się załącza , ciśnienie w granicach 1.2 bara, pompa pracuje bo sprawdzałem i nawet ją rozkręcałem, wydaje mi się że instalację odpowietrzyłem prawidłowo, filtrów nie mam. Ciepła rurka jest tylko do początku przyłącza dalej zimnica.Zawory też rozkręcałem żeby sprawdzić czy coś się nie zaczopowało. I jedno wielkie NIC. Bardzo proszę o porady, przypuszczenia i jakieś wnioski. Pozdrawiam.
  • Level 10  
    za duzo mozliwosci nie ma
    1 po pierwsze pompa ( wirnik moze sie krecic ale moze byc zerwany wentylatorek co popycha wodę zapomnialem jak sie to nazywa )
    2 sprawdzic uklad moze byc zapowietrzony
    3 moze byc zapchany
    mozesz sprobowac wlaczyc pompe na 3 biegu moze pusci
  • Level 2  
    Niestety wirnik i "wentylatorek" się kręcą co potwierdzone jest odgłosami przepompowywanej wody.Układ odpowietrzałem 3 razy,tyle samo spuszczałem wodę żeby sprawdzić drożność wszelkich zaworów , krzywek, i innych tam element elementów. Dzwoniłem do servisu. Też objaw wydaje się nie możliwy albo chcą wysłać serwisanta. Nie po to rozebrałem i wyczyściłem 90% podzespołów żeby teraz się poddać.Nie wiem jeszcze jak wygląda i gdzie jest zawór trójdrożny.Jak ktoś mi podpowie i dalej nie ruszy to będzie to ewenement. Zapomniałem dodać że nie wyświetla żadnego błędu. Pozdrawiam
  • Level 21  
    Kocioł ZWE jest kotłem dwu funkcyjnym ( grzanie ciepłej wody w przepływie) i nie posiada on zaworu trójdrogowego. No chyba że kocioł jest ZSE ( ciepła woda z zasobnika) wtedy zawór jest ! Jest on zamontowany w okolicach pompy , jest czarny z napisem "zsr"
  • Level 2  
    Kocioł o którym pisałem to ZE/ZWE 24-3 MF K... Ma tenże zawór trójdrożny ale jest ale. Wczoraj wieczorem zanim zacząłem niechętnie podchodzić do w/w zaworu rozkręciłem(sam nie wiem po co) membranę , jest koło pompy. okazało się że było tam sporo różnego śmiecia włącznie ze skamieniałą rdzą którą wyrzuciłem resztę umyłem. Kiedy złożyłem i po odpaleniu zobaczyłem duży ogień, byłem pewny. Uff. Jest ciepło,pozdrawiam i temat zamykam.
  • Level 10  
    Witam,

mam podobny problem - otóż na pozycji II piec włącza się i ogrzewa tylko jak gdyby wodę w małym obiegu (bo wskaźnik dodatkowego bojlera pokazuje 50 st. pomimo ustawienia na piecu minimum). Dodatkowo bardzo gorący jest korpus pompy (bardziej gorący niż ta część przez którą przepływa woda). Podejrzewam, że pompa jest zablokowana, ale nie wiem jak to mogę sprawdzić. Gdzie dokładnie znajduje się membrana która umożliwia oczyszczenie ? Jaki w razie czego jest koszt wymiany pompy ?
  • Level 2  
    Witam. Membrana jest w zaworze trójdrogowym pod pompą cyrkulacyjną. Niestety membrana jak i cała reszta która się znajduje w zaworze nie jest do kupienia osobno a cały zawór to koszt około 400 zl. Pozdrawiam. Andrzej
  • Level 30  
    Odkręć srebrną śrubkę na pompie i włóż delikatnie śrubokręt w otwór poczujesz wtedy czy się obraca, jeżeli nie spróbuj rozruszać wkrętakiem
  • Level 10  
    Dobrałem się do tej pompy i okazało się, że to ona jest przyczyną, a dokładnie uszkodzony kondensator. Narazie wymieniłem całą pompę, ale spróbuje poszukać kondensatora i druga bedzie na zapas jak ruszy.