Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Excel, Vba] Zmienna wartosc wiersza.

10 Paź 2011 15:16 2249 2
  • Poziom 2  
    Witam serdecznie,

Jestem nowym czlonkiem forum, natomiast posty sledze juz od dluszczego czasu. Sa mi niezmiernie pomocne przy programowaniu w ww. jezyku. Niestety dopadl mnie jeden problem, co prawda nie jestem swietnym ani zawodowym programista, lecz totalnym amatorem, wiec problem moze wydac sie banalny dlatego prosze o przebaczenie.

Problem mam nestepujacy, pisze macro ktory formatuje wartosci, ktore zostaly wyplute z bazy danych, czyli czysciutki plik excela z wartosciami. Doszedlem juz do momentu gdzie zostaja ukryte odpowiednie wartoscisi zmienione nazwy odpowiednich komorek z 1 wiersza no i teraz zaczely sie schody. poniewaz dane trzeba posortowac wg odpowiednich kryterii czyli:

"Selection.AutoFilter Field:=14, Criteria1:="=xf*", Operator:=xlAnd
    ...
    Selection.AutoFilter Field:=14"

i problem jest nastepujacy ze w kolumnie 21 w wierszu toretycznie 2 musze wpisac komentarz, lecz po filtrze nastepny wiersz nie koniecznie ma wartosc 2 lecz jest to zmienna wartosc, i pytanie mam jak moge zczytac aktualna wartosc wiersza aby przypisac ja do komendy cells.value = " i tutaj komentarz"??

Pozdrawiam
    Yanek

3.1.13. (10.9, 15) Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    Proszę poprawić post. - arnoldziq
  • Poziom 40  
    To sortujesz czy filtrujesz te wyniki? Bo piszesz o sortowaniu, a stosujesz autofiltr zamiast polecania .Sort(), wtedy drugi wiersz byłby drugim wierszem i nie byłoby problemu...
  • Poziom 2  
    Jak najbardziej chodzi o filtr a nie sort... Niestety stosujac metode sortu nie osiagnalbym wynikow, ktore chce osiagnac, np daja kolumne musze posortowac po filtrze contains a inna begins with a jeszcze inna equal....