Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

SHARP - Z20 - walizkowy - jaki toner?

xawier 02 Dec 2004 16:55 897 4
    xawier
    Level 29  
    Jaki tam toner można wsypać. Poprzedni serwis coś wsypywał, ale gość zgubił do niego kontakt i prosi mnie o pomoc. Mam maszynę na warsztacie. Zrobię jej kompleksowy przegląd. Raz w takiej robiłem to śmiga do dziś. Ale jaki tam toner wsypywać? Wymiana wywoływaczki się nie kalkuluje - co tam się wsypuje?... Pozdrawiam.
    Goshky
    Level 20  
    Zawsze sypaliśmy w serwisie toner od SF-7700 (Sharpowskie oznaczenie SF-770T). W Arbiko mają Katunowy toner 770 za jakieś grosze.
    xawier
    Level 29  
    Dzięki! W poniedziałek podzwonię. A tak na marginesie to łatwo otworzyć tą wywoływaczkę i nasypać toneru? Pozdrowienia.
    Goshky
    Level 20  
    Nie ma problemów, jedna śrubka w przedniej pokrywce, trzy zaczepy, zdejmujesz tą pokrywkę i masz pod spodem 2 koreczki, mały zamyka część z developerem, większy pojemnik z tonerem.
    Wyciągasz ten większy i sypiesz byle nie pod sam korek. Te cartridge są troche kapryśne, często jak były mocno wykończone to po zasypaniu się przedozowują i trzeba zrobić trochę czarnych kopii zanim się unormuje.
    xawier
    Level 29  
    Dzięki wielkie - przegląd zrobiłem - była brudna. Zaświeciła się czerwona kontrolka od toneru. W wywoływaczce jeszcze jest go ze 30%. Dosypać? Popracowała chwilę i już nie świeci. Nie wiem na jak długo. A jakie koszta tego z Arbiko - pamiętacie? Jutro w poniedziałek podzwonię - dzięki.