Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Polo 1.4 16V BBY 2002r. błędy P0402 i P0023

10 Paź 2011 18:50 12920 4
  • Poziom 15  
    Witam
    Problem dotyczy polówki jak w temacie.
    błąd P0402- to zawór EGR
    błąd P0023 to - "B" camshaft Position Actuator Circuit
    Problem leży w tym że nieraz nie chce zapalić za pierwszym razem za drugim od razu, zauważyłem że po odpięciu czujnika położenia wałka rorządu też tak jest że za pierwszym nie odpali ale za drugim już tak. Czujnik został wymieniony i nadal to samo, doczytałem się gdzieś że należy przeprowadzić aktualizację sterownika, drugi błąd od EGR zapala się często przy zmianie biegów kiedy schodzi z obrotów wtedy też zaświeca się EPC. Czy ktoś miał taki problem???? lub wie co może dolegać???
    pozdrawiam
  • Poziom 27  
    EGR po prostu wyczyść, co do czujnika wałka wiele Ci nie poradzę. Może być, że kupiłeś jakąś wadliwą podróbkę, proponuję podmienić na oryginalną używkę z auta kolegi.
  • Poziom 15  
    EGR do wymiany to wiem bo czysty, ale z tym czujnikiem to jajko, sprawdze napięcie paska rozrządu może kapeć i dlatego wywala błędy.
  • Poziom 15  
    witam
    pozbyłem się już błędu P0023 wymieniając czujnik wału korbowego, natomiast cały czas powraca błąd P0402, mimo iż został wymieniony zawór EGR, lewego powietrza nie łapie, nie wiem co może być przepustnica czyszczona adaptacja zrobiona, ma ktoś pomysł??
    pozdrawiam
  • Poziom 15  
    witam
    problem jeden rozwiązany trzeba było zrobić adaptację zaworu EGR, tylko mam problem z tym że auto zimne zawsze odpala za drugim razem, za pierwszym można kręcić godzinę i nie odpali a jak przestanie się i drugi raz przekręci to pali na dotyk zawsze tak ma zimny i jak postoi po jeżdzie żeby trochę ochłonął (godz.) Nie będzie to raczej wina paliwa ponieważ można przekręcać zapłon 10 razy żeby wyrównał ciśnienie ale to i tak nic nie daje, tylko próba drugiego odpalenia przynosi efekt. Z tego co już przerabiałem to taki efekt przynosi czujnik wałka rozrządu, ale zmieniany. Kostka stacyjki odpada bo by i fiksował i chociaż raz było by że odpali za trzecim czy czwartym a on zawsze za drugim. MA ktoś pomysł?? bo mi już brak, błędów w sterowniku silnika brak
    pozdrawiam

Dodano po 1 [godziny] 23 [minuty]:

drugi czujnik wałka i działa :) ach ci producenci :) nie jest mi do śmiechu ale nie polecam kupywać zamienników czujników bo to już kolejny mój przypadek że nowy i do d.....
    pozdrawiam