Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mercedes W202 C klasa bład P1227 i kontrolka EPC

kacpermiki 10 Oct 2011 21:32 19071 20
Bosch
    kacpermiki
    Level 17  
    Witam kolegów mam problem z błędem P1227 w Mercedes W202 C pompa lukas. Błąd pojawia się różnie raz kilka kilometrów a raz kilka metrów. Zapala się kontrolka EPC i auto traci moc.Jest to błąd mechaniki czy elektryki pompy?
  • Bosch
    decybel91
    Level 42  
    Mechanika pompy, nawet nie ma tam sterownika na niej.
  • Bosch
    kacpermiki
    Level 17  
    Znajomy elektryk u którego byłem na kompa twierdzi że wina elektryki a szczególnie czujnika położenia w pompie nazwał to y23-2 ale nie ma czasu sprawdzać za dwa tygodnie ma wolny termin.
    obrzy7
    Level 18  
    Na pewno czujnik położenia w pompie. Jeżeli brak mocy i wchodzi w serwisowy tryb, to problem jest w czujniku.
    kacpermiki
    Level 17  
    Gdzie mogę znaleźć taki czujnik??
    obrzy7
    Level 18  
    Najprościej servis. Możesz poszukać też na allegro.
    tomek70
    Level 21  
    Mam tych pomp 14 w garażu , na kupie. W żadnej nie poszła mechanika. Zawsze winne były czujniki , które przekłamywały. Przed zakupem upewnij się że nie będziesz musiał kalibrować czujnika , bo trochę ''pociągnie'' po kieszeni. Pisz co dalej z twoją pompą. Powodzenia.
    obrzy7
    Level 18  
    Dokładnie. Mechanika jest zazwyczaj nieruszona.
    kacpermiki
    Level 17  
    Tomek a masz może ten czujnik??
    tomek70
    Level 21  
    Wszystkie pompy mam od W210. Nie jestem w stanie powiedzieć czy któryś jest dobry i od której pompy. Napisz czy pompa z krótkim czy z długim kablem i który czujnik [z boku pompy czy z tyłu] Może ktoś się wypowie czy nie będziesz musiał oddać pompy ''na stół'' do zaprogramowania , bo to może być cena używanej , sprawnej pompy.
    kacpermiki
    Level 17  
    Krótki kabel

Dodano po 2 [minuty]:

Ponoć to ten z tyłu pompy.

Dodano po 11 [minuty]:

Ponoć idzie przełożyć pompę z sprintera 2.3 pompę bosch co o tym myślicie?? Ponoć podchodzi tylko w automacie 4 biegowym oraz na linki.
    tomek70
    Level 21  
    Można założyć od 124 200D , ''kaczka'' 2.3D , Vito 2.3. Wg mnie - najbardziej sensowne rozwiązanie.
    kacpermiki
    Level 17  
    Ale co mam przerobić dokładnie ?? a elektryka??
    Dziarski Hank
    Level 33  
    tomek70 wrote:
    najbardziej sensowne rozwiązanie.

Widziałeś później, jak po takich przeróbkach pracuje silnik ? Ja widziałem kilkanaście i każdy właściciel takiego "moda" był gotów spalić ten samochód. Kupa kasy poszła a silnik chodzi jak....
    tomek70
    Level 21  
    Wiedziałem. Sam jeżdżę z pompą od 2.3D od 5 lat. Mam 3 pompy z naklejką firmy z Gdańska która dokonywała regeneracji. Szału po wymianie pompy nie będzie [chociaż ostatnio po wymianie na 2.3td od Vito kolega jest pod dużym wrażeniem] ale mina właściciela , że oto skończyły się jego kłopoty z Lucasem - bezcenna. Szczególnie jak kiedyś musiał wydać np. 3000 pln. na regenerację i pojeżdził np. rok. Jeżeli ktoś liczy że po wymianie na Boscha auto będzie chodziło jak z turbiną - nie ma szans.
    hollow
    Level 20  
    Jest jeszcze kilka sposobów na oszukanie tych czujników, bez konieczności wyjmowania pompy, tylko trzeba wszystkie zmierzyć i trzeba wiedzieć jakie mają być prawidłowe wartości. Zapraszam do Sosnowca ;)
    kacpermiki
    Level 17  
    tu jest potencjometr tylko na jedną linkę nie ma linki do skrzyni a w środku są 4 biegi napisane. Więc chyba nie da rady przerobić
    tomek70
    Level 21  
    Jeżeli skrzynia 5=cio biegowa , to ja nie pomogę w wymianie na Boscha. Może warto porozumieć się z kolegą HOLLOW?
    tomek70
    Level 21  
    Tak dla pewności zapytam- oringi przy złączkach sprawdzone[wymienione]? Niedawno miałem zdarzenie , że gość przyjechał z pompą Boscha w bagażniku , a okazało się że puszczał oring za 0,50 PLN.
    kacpermiki
    Level 17  
    Wymieniłem pompę