Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kuchnia Electrolux EHD60200P jakie diody

Jowisz 10 Paź 2011 21:49 1583 5
  • #1 10 Paź 2011 21:49
    Jowisz
    Poziom 10  

Kuchnia Electrolux EHD 60200P
    Po wymianie tranzystorów widocznych po prawej stronie mostka(obu) płyta działała sprawnie. Zaznaczam, że była testowana na jednej fazie(mostek), ale działały wszystkie palniki.
    Po odebraniu przez klienta i podłączeniu przez niego na 2 fazy(podłączył tak jak odłączał, płytę dowiózł do serwisu sam), podobno od razu wywalała korki(przeciążeniowe 20A zespolone).
    Po ponownym teście w serwisie też wywala, uszkodzone tym razem tranzystory po lewej stronie mostka jak i sam mostek.
    Nie wiem co jest powodem, to po pierwsze.
    Ale co ważniejsze nie jestem elektronikiem i nie mam pewności jakie diody wstawić w miejsce spalonych (oznaczone na zdjęciu zapożyczonym z innego tematu).
    Proszę o podanie wartości tych diod jeśli ktoś zna.

Ps. O wymianie bezpiecznika w płycie (nadruk 20A) nie wspominam, ale przypominam, że wszystkie pola działały przed odbiorem płyty przez klienta z serwisu (sam testował).

Słowem proszę o podanie wartości diod i ewentualne sugestie.

Kuchnia Electrolux EHD60200P jakie diody

0 5
  • #2 11 Paź 2011 00:10
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda

Są to diody Zenera , ich wartości sam musisz odczytać z nadruków na obudowach.

0
  • #3 11 Paź 2011 08:12
    Jowisz
    Poziom 10  

Heh... że Zenera to widzę po oznaczeniu zd przy tych diodach, ale nadruku niestety tam żadnego nie ma.
    Myślałem, że ktoś już je wymieniał i pamięta, bądź ma schemat.

0
  • #4 11 Paź 2011 09:39
    machefi

Nadruk powinien być, podnieś jedną nogą z płyty może napis jest przy laminacie.

0
  • #5 12 Paź 2011 23:11
    Jowisz
    Poziom 10  

Niestety nadruku nie znalazłem.
    Na żadnej diodzie w smd, na różnych płytach od sprzętu agd nie znalazłem żadnego opisu(więc to chyba norma).
    Bardzo dziękuję za sugestię, ale chyba nie jesteś w stanie pomóc w tym temacie.

0
  • Pomocny post
    #6 13 Paź 2011 00:38
    machefi

ZD11 = ZD9 , ZD10 = ZD8 , jeśli dobra jest choć jedna w parze to wartość zenera drugiej w parze wyznaczysz sobie wylutowując sprawną i aplikując ją w schemat z opracowania
    http://www.tu.kielce.pl/elektronika/Cw_01_Diody.pdf str.8 rys.8 .
    Jak widzisz pomagam w temacie jak mogę choć nie mam rzeczonej płyty przed sobą
    ani jej schematu :D . Widzisz , dostać wartość na tacy to najłatwiej , sztuka pomyśleć i wypracować sobie odpowiedź samemu.Trochę wiary we własne siły .
    No chyba że walnięte są wszystkie diody ,nie ma wtedy wzorca i wtenczas trzeba liczyć na pomoc forumowiczów :D .

0