Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Deutz F4L913 z jaką siłą dokręcać głowice??

michu25 10 Oct 2011 22:06 26009 9
    michu25
    Level 10  
    Witam. Pytanie jak w temacie, z jaka sila dokrecic glowice w siniku Deutz F4L913?? Nie wiem rowniez jakie powinny byc luzy zaworowe w tym silniku. Nie chcialbym poprzeciagac gwintow w bloku. Z gory dziekuje za odpowiedz.
    michu25
    Level 10  
    dzieki za informacje co do luzow zaworowych. Niestety jesli o sile dokrecania chodzi nie moge nic znalezc, ale bede jeszcze szperal.
    michu25
    Level 10  
    Myslisz ze beda to te same wartosci co w moim silniku? Nie zmienia w tym przypadku fakt ze tam sa dwa gary a u mnie cztery?
    ftp.kowal
    Level 35  
    Nie robiłem zbyt wielu takich silników, ale sądząc po częściach, które zawsze zamawiałem to są takie same silniki. Różnią się tylko ilością cylindrów. Na każdy cylinder masz oddzielna głowice więc wartości powinny być takie same. Pierwszy raz jak naprawiałem taki silnik nie miałem żadnych momentów. Patrzyłem na średnicę szpilek i podług nich dobierałem. Silnik chodzi już kilka lat co prawda tylko sezonowo bo w kombajnie zbożowym, ale nie ma żadnego przedmuchu ani nic się nie rozkręciło w środku.
    michu25
    Level 10  
    W moim przypadku jest to koparka i co gorsze pracuje dzien w dzien po 12h, nie chcialbym jej zbyt czesto zwozic do domu i remontowac, a przynajmniej silnika remontowac;) sprobuje dokrecic tak jak w dwu cylindrowym, mam nadzieje ze nie bedzie dmuchalo.
    kkknc
    Level 43  
    Momenty i luzy zaworowe podałem przy okazji silnika 912 który mechanicznie jest taki sam jak 913 ( średnica cylindra inna ) tu masz linka
    www.elektroda.pl/rtvforum/topic2056800.html
    michu25
    Level 10  
    Dzieki za wszystkie odpowiedzi. Silnik dzis skrecilem zgodnie z podpowiedziami, odpalil praktycznie od pierwszego strzalu. Mam nadzieje ze teraz przynajmniej on nie bedzie mnie zawodzil:) Pozdrawiam.