Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LCD o przekątnej 60 - 65".

silverb6 09 Paź 2011 16:35 1742 8
  • #1 09 Paź 2011 16:35
    silverb6
    Poziom 8  

Od trzech tygodni wałkuję temat wyboru TV 60-65".
    Znajomi polecali Samsunga LED z serii d8000.
    Fajny design,obraz wyraźny,mocno kontrastowy.
    Pilot to porażka - tandetne wykonanie-gumowe,przezroczyste,wystające przyciski z nadrukowanymi cyferkami(po czasie się wycierają i nic nie odczytacie).
    Wygląda jak od modelu za 1500pln.

W końcu trafiłem na profesjonalnego sprzedawcę ,który poświęcił mi ok. 1 godz. pokazując wszystkie LED-y powyżej 50".
    Zaprezentował obraz analogowy,HD i 3D.
    O ile obraz analogowy nie miał dla mnie większego znaczenia (zaraz wchodzi TV naziemna w systemie cyfrowym) to kolosalne różnice są w obrazie 3D między telewizorami.
    Poniżej w kolejności od najlepszego efektu do najgorszego:

1. LG i Sony - obraz 3D ma strukturę obrazu wewnątrz i na zewnątrz telewizora.
    Obejrzałem demo ,gdzie piłka nożna wyleciała w moim kierunku
    i wrażenie było tak realistyczne ,że wykonałem unik ,aby nie
    dostać w głowę.Drugi obraz to ulica ,na drugim planie tańczący
    człowiek, na pierwszym drzewo i spadające liście.Wrażenie jest
    takie,że człowiek tańczy wewnątrz TV a liście spadają na zewnątrz
    prawie na nogi widza.Trzeci przykład to lecące trzy samoloty
    bojowe- pierwszy podlatuje do ekranu i wysuwa dziób poza TV,
    ma się wrażenie ,że nos samolotu z anteną dotyka waszego nosa.
    Niesamowity efekt.

2.Samsung,Panasonic,Sharp - efekt 3D tylko wewnątrz ekranu i ogląda się obraz
    jak akwarium , prawdziwy efekt 3D taki jak w kinie, jest
    wyznacznikiem jakości formatu 3D - a tu jest tylko namiastka.

Moja decyzja zapadła : Sony ze względu na w/w.Nie wybrałem LG ze względu na jakość wykonania.
    Nie wierzę w niektóre opinie o takich samych matrycach w Sony i np Samsungu ,nie byłoby takich różnic w obrazie a samym oprogramowaniem jest to nie do zrobienia.
    I ostatnia sprawa : cena - wolę zapłacić 12.000 za Sony niż za Samsunga,kwota jest taka sama i nie ma mowy tu o snobizmie.

• #2 10 Paź 2011 08:58
    D.C
    Poziom 14  

Widzę, że końca dyskusji nie widać. Ja akurat jestem za telewizorem EX700. Nie będę się wykłócał, że sony czy samsung jest lepszy bo wszystko zależy od danego modelu telewizora i tego czego od niego będziemy oczekiwać. W EX podoba mi się design i funkcjonalność odbiornika, to że na przykład ma czujnik obecności widza przed telewizorem. Kolejna sprawa to podświetlenie LED i łatwy dostęp do materiałów z netu.

• #3 10 Paź 2011 16:40
    scalony88
    Poziom 8  

Dokładnie, szkopuł tkwi w konkretnym modelu, a nie samej marce.

• #4 10 Paź 2011 19:50
    konio68
    Poziom 15  

silverb6 napisał:
    Od trzech tygodni wałkuję temat wyboru TV 60-65".
    Znajomi polecali Samsunga LED z serii d8000.
    Fajny design,obraz wyraźny,mocno kontrastowy.
    Pilot to porażka - tandetne wykonanie-gumowe,przezroczyste,wystające przyciski z nadrukowanymi cyferkami(po czasie się wycierają i nic nie odczytacie).
    Wygląda jak od modelu za 1500pln.

W końcu trafiłem na profesjonalnego sprzedawcę ,który poświęcił mi ok. 1 godz. pokazując wszystkie LED-y powyżej 50".
    Zaprezentował obraz analogowy,HD i 3D.
    O ile obraz analogowy nie miał dla mnie większego znaczenia (zaraz wchodzi TV naziemna w systemie cyfrowym) to kolosalne różnice są w obrazie 3D między telewizorami.
    Poniżej w kolejności od najlepszego efektu do najgorszego:

1. LG i Sony - obraz 3D ma strukturę obrazu wewnątrz i na zewnątrz telewizora.
    Obejrzałem demo ,gdzie piłka nożna wyleciała w moim kierunku
    i wrażenie było tak realistyczne ,że wykonałem unik ,aby nie
    dostać w głowę.Drugi obraz to ulica ,na drugim planie tańczący
    człowiek, na pierwszym drzewo i spadające liście.Wrażenie jest
    takie,że człowiek tańczy wewnątrz TV a liście spadają na zewnątrz
    prawie na nogi widza.Trzeci przykład to lecące trzy samoloty
    bojowe- pierwszy podlatuje do ekranu i wysuwa dziób poza TV,
    ma się wrażenie ,że nos samolotu z anteną dotyka waszego nosa.
    Niesamowity efekt.

2.Samsung,Panasonic,Sharp - efekt 3D tylko wewnątrz ekranu i ogląda się obraz
    jak akwarium , prawdziwy efekt 3D taki jak w kinie, jest
    wyznacznikiem jakości formatu 3D - a tu jest tylko namiastka.

Moja decyzja zapadła : Sony ze względu na w/w.Nie wybrałem LG ze względu na jakość wykonania.
    Nie wierzę w niektóre opinie o takich samych matrycach w Sony i np Samsungu ,nie byłoby takich różnic w obrazie a samym oprogramowaniem jest to nie do zrobienia.
    I ostatnia sprawa : cena - wolę zapłacić 12.000 za Sony niż za Samsunga,kwota jest taka sama i nie ma mowy tu o snobizmie.

Ciekawe to co piszesz. Ja mam jakoś inne odczucia co do jakości 3D.
    U mnie w samsungu piłka wylatuje z ekranu :).
    O ile jakość w Samsungu i Sonym jest dosyć podobna to LG odstaje z pasywnym 3D . Puść materiał z BR w 3D wtedy pełne HD zobaczysz i znaczącą różnicę pomiędzy jakością obrazu. Co do głębi i innych ustawień - może TV miało dziwne ustawienia 3D że nie widziałeś głębi.
    Co do samego wątku o tym co lepsze.
    W chwili obecnej Sony oprócz swoją ceną niczym innym się nie wyróżnia od reszty stawki.Tak jak pisali poprzednicy - kiedyś Sony to była jakość , ale obecnie gdy trzeba ciąć koszta produkcji nie jest już tak różowo.
    Mam dla przykładu 3 lapki Sonego w domu i jakością wykonania nie powalają.
    kiedyś jak się kupiło Vaio to było Vaio , teraz z tego tylko marka została ale i ceny spadły. A awaryjność taka jak innych , jak będziesz miał farta będzie ok.

• #5 10 Paź 2011 21:21
    Trabi
    Poziom 36  

silverb6 napisał:
    cena - wolę zapłacić 12.000 za Sony niż za Samsunga,kwota jest taka sama i nie ma mowy tu o snobizmie

No wiesz.... kupować w ogóle TV za 12.000 nie należy do "takiego sobie kupowania" tylko raczej podpada pod... (snobizm?).

Sony - widziałem Bravię (32") paroletnią - obraz nadal jak brzytwa, choć cena wówczas przewracała.
    Samsung - miałem okazję pobawić się takim (42") przez kilka dni - owszem, cacuszko, i obraz taki sam.
    Osobiście mam 29" CRT-Panasonic 16:9 i też widać w nim Wiadomości i Dobranocki ;) . A i obraz nadal ostry jak brzytwa po prawie 10-ciu latach użytkowania.

Kup kolego taki który Ci się podoba i ma funkcje jakie Ci odpowiadają. W końcu to Ty wydajesz kasę i sam musisz zdecydować czy ma być biały czy czarny, i czy chcesz w podpisie mieć 4 litery czy 7.

• #6 10 Paź 2011 22:03
    silverb6
    Poziom 8  

Ok , snobizm .....Tjjjjaaaaa.... Spróbuj kolego kupić 60-65" za 3.000pln.
    To rozumiem byłaby pełna asceza i akceptacja z twojej strony.
    Niestety mam duży salon i odległość od wypoczynku do TV to ok 5m.
    Zabudowa pod TV ma 180cm szerokości i nic mniejszego się nie nadaje.

Twoje komentarze przypominają mi pewien dowcip: czym się różni motorynka od Pameli Anderson?Prawie niczym.Na jednym i na drugim jeździ się w zasadzie tak samo dobrze ,tylko z tym pierwszym wstyd się na ulicy pokazać.

Poza tym proponuję sprawdzić znaczenie słowa "snobizm".

A różnice w obrazie są dopiero widoczne jak masz oba TV obok siebie i wyświetlają ten sam obraz.Inaczej odczucia są subiektywne.

• #7 10 Paź 2011 22:34
    RCM 127
    Poziom 12  

niema za 3tyś... najtańszy LCD 60' aktualnie to sharp 60le635

• #8 10 Paź 2011 22:36
    konio68
    Poziom 15  

silverb6 napisał:
    Ok , snobizm .....Tjjjjaaaaa.... Spróbuj kolego kupić 60-65" za 3.000pln.
    To rozumiem byłaby pełna asceza i akceptacja z twojej strony.
    Niestety mam duży salon i odległość od wypoczynku do TV to ok 5m.
    Zabudowa pod TV ma 180cm szerokości i nic mniejszego się nie nadaje.

Twoje komentarze przypominają mi pewien dowcip: czym się różni motorynka od Pameli Anderson?Prawie niczym.Na jednym i na drugim jeździ się w zasadzie tak samo dobrze ,tylko z tym pierwszym wstyd się na ulicy pokazać.

Poza tym proponuję sprawdzić znaczenie słowa "snobizm".

A różnice w obrazie są dopiero widoczne jak masz oba TV obok siebie i wyświetlają ten sam obraz.Inaczej odczucia są subiektywne.

Ja tez ostatnio kupowałem ciotce Leda 60 miałem do dyspozycji kwotę do 14k
    ale i tak wybór padł na 60D8000 za 12k.
    Nie wiem jak Ci dema puszczali :) ale za 12k w 60 to samsung lepiej gra.
    Zresztą każdy ma inne odczucia.
    Co do sony to dolicz sobie jeszcze okulary po ponad 300 za sztukę bo do 60 za 12k nie dostaniesz.
    ładnie to gra KDL-60LX900 ale to wydatek 17k - no ale wtedy 2 pary gogli masz gratis :)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME